Hikaye yazmaya ilgisi olan var mı?

Aslında bu soruyu telif hakkı nasıl alabilirim şeklinde sorucaktım ama bir anda bu şekilde sorayım dedim :) benim kendi yazdığım hikayelerim var ve internet üzerinden paylaşmayı düşünüyorum ama çalınmasından korkuyorum hikaye yazmaya ilgisi olan veya bu konuda blgisi olan kimler var acaba?

0|0
410

En İyi Erkek Görüşü

• notere git tastiklet yeter ben de severim yazmayı.

1|0
    0|0
    • tamamda tam olarak ne yapmam gerekiyor gidicem benim hikayelerimimi tastikleyin mi diycem :)

• he tamam sağol şiir değil hikaye :)

• pardon kafam yerin de değil :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• önce notere onaylatmanı öneririm. antolojiye koyduğum bir şiir şu an yaklaşık 20 ayrı sitedee dolaşiyor. Allah'tan ismimin kalmasına izin vermişler.

1|0
    0|0
    • Peki notere onaylattım ben bunu daha sonra hikayemin başka biri tarafından başka bir sitede paylaşıldığını gördüm o kişiyi nasıl bulabilirim ki bir ceza alır mı o kişi?

• tamam çok sağol :)

• yok ne yazık ki öyle bir imkanın olmaz. senin eserini sahiplenen kişiye ceza yazdırma ihtimali ülkemiz şartlarında çok çok çok zayıf dostum.

• benim var hayatımda çok yer gördüm çok ilginç olaylar yaşadım zaten sorularımdan da belli. bu arada sana da tavsiyem farklı. nasıl para kazanzabilirsin ona odaklan.

1|0
    0|0
  • bende lisede yazardim halada yazarim hatta bir kac tanesini edebiyat ogretmenim alip edebiyat dergisinde yayinlamisti

1|0
    0|0
  • Bak bak bak, bir de ışıyamıyorum ayakları yapıyor bildiğin yazı yazıyormuş.

Sen bekle ben ışıtırım seni cık cık :)

1|0
    0|0
  • bende cogu zaman düşünüyorum kısa roman . kafadan atmaca hikayeler. duygu yogunlugunda :D kendine blog açabilirsin .bakarsın zamanla ilgi görülür ve tapluluk olur :)

1|0
    0|0
    • blog açmıştım işte 1-2 hafta kaldı öyle sonra dediğim gibi çalınmasından korktum sildim hikayelerimi.

• birşey olmaz sen devam et paylasımna

• Senin hikayelere kendi adıma telif çıkarttım bile, sakın kalkışma cezayı yersin. :D

1|0
    0|0
  • ben sadece yazarım.kapalı kasamda tutarım ama hep yazarım

1|0
    0|0
  • Hikayen güzelse çalınabilir, notere gidip patentini aldıktan sonra hiç bir problem kalmaz.

1|0
    0|0
    • Yani güzeldir heralde :) bakalım gidicem notere heralde.

• Değecek bir şeyse git tabi, hem ilerde başkası benim hikayem diye konu açarsa veya üstlenmeye kalkarsa tazminat bile alırsın patenti sende olduğu sürece. :)

• İyimiş ya tamam sağol :)

• eskiden vardı evet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bir uyeligin senin oldgunu ispatlayabildigin surece sorun yasamazsin. kimse de calamaz. hic degilse. isminin bas harfi nokta soyadin seklinde de kisaltabilirsin internet ortaminda adinin gorunmesini istemiyorsan. ben yazi ve siirlerimin altina G.E yaziyorum. bu gune kadar basina hicbir sey gelmedi cok sukur.

1|0
    0|0
    • Ya muhtemelen birşey olmazda ama o kadar emek harcayınca böyle kıyamıyo yinede :)

• benimki yayinlanmisti. umarim seninki de yayinlanir, okurum. :)

• 9 sayfa kadar yazdım baktım roman oluyo hikayelikden çıktı bıraktım..

1|0
    0|0
    • Yaa ne güzel işte niye bıraktın ki :)

• ayy şimdi ne güzel yemekler yaparsın sen :)

• :) ehh mutfağa meraklıyım seviyorum

şimdi karnıyarık pilav tavuk sote yapıcam

ilgim de var isteğimde severek yapıyorum vee mutfak olayında dokunmayın ben hallederim modunda geziyorum ihale her ne kadar hep bana kalsada mutluyum:)

• Bende sözlerimi paylaşıyorum korkuyorum ama çalacaklar diye patentini mi alıcaz bir de.

Yakınlarda da bir yarışmaya katılacağım hikayeyle ilgili .

1|0
    0|0
  • burada herkes hikaye yazıyor :))

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;