Sizce kitap satışlarında en etkili olan pazarlama yöntemi nedir?

Dileyen bu soruyla ilgili detaylı analiz yapabilir.
  • Sizce kitap satışlarında en etkili olan pazarlama yöntemi nedir?Kitap Fuarları
    A seç
  • Sizce kitap satışlarında en etkili olan pazarlama yöntemi nedir?Tanıtımlar / Reklamlar
    B seç
  • Sizce kitap satışlarında en etkili olan pazarlama yöntemi nedir?Sosyal Medya
    C seç
  • Sizce kitap satışlarında en etkili olan pazarlama yöntemi nedir?Diğer (belirtiniz)
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|3
2014

En İyi Kız Görüşleri

• Daha 10 gün önce kitağ fuarına gittim, sıcaktan ve ergen kalabalıktan gına gelip "diğer" seçeneğine bastım. Kitabı sattıran şey kapağı, adı ve kimin yazdığı. İçeriğe önem veren bir topluma sahip olduğumuzu sanmıyorum. Çoğu toplum da böyle değil. Her yerin safı vardır işte. Biz okuyanlar da ne yapar: gider kitapçıya, sevdiği kategorideki kitapları şöyle bir yoklar, 2. yoklamayı tek tek eline alarak ve ilk sayfalar-arka kapak gibi ufak okumalar yapar ve şans verirse o kitap alınır. Şimdi bu uzun süren seçme durumuna göre nasıl bir pazarlama yapılır ki?

1|0
    0|0
  • Tv programlarına yeni çıkan yazarları veya yeni kitap çıkaran yazarları davet edip, kitaplar üzerine muhabbet etmeleri etkili olur diye düşünüyorum. Maalesef bu yayınları yapan program sayısı çok çok çok az.

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Alışılmış reklamlardan uzak merak uyandırıcı bir reklam çok etkili olacaktır. Burada sosyal medyayı kullanmak gerek.

Kitabın kapağı, sayfaları farklı olmalı. "Bir gün beni ağlayacaksın" kitabına bakarsan kafamdakileri daha iyi anlarsın.

1|0
    0|0
  • Kitap sitelerine giriyorum dolaşırken çok sayıda kitabı görüp tanıyorum :) Yapılan yorumlar sayesinde okumadığım kitap hakkında bile bilgi sahibi oluyorum, kaliteli bir kitap olup olmadığını biliyorum.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1812
  • Şimdiki dönemde sanki reklam ve sosyal mesya daha baskın. 📚

1|0
    0|0
  • Kitabın kapağına bir gari fotosu koymak yeterli. Kahraman Tazeoglu"nun neredeyse bütün kitaplarindaki ucuz hileleri böyle. O yüzden hiçbir kitabı okumadım. Okumam da... Üstelik taa 2001"den tanıdığım hâlde...

2|0
    0|0
    • Ben aklımdan istedim delalet, aklım bana gösterir dalalet.

Osmanlıcayla mı ilgileniyorsunuz?(:

• @Dianaandmoon evet öyle yazıyor
      Fuzuli'nin çağlar aşan tespiti ve kelime işçiliği...

• Sosyal medya tanıtımları önemli rol oynuyor.
    Ama kendini kanıtlamış, rüştünü ispat etmiş yazarlar herhangi bir reklam ve tanıtıma ihtiyaç duymadan okuyucusu ile buluşuyor.

1|0
    0|0
  • Bence ilk ikisinin pek de bir etkisi yok benim için. Şu sahaflar yok mu? Kitapları tozlu raflardan alıp incelemek gibisi yok. Miss valla.

1|1
    0|0
  • Sosyal medyanın çok büyük etkisi var. Bir çok yazarın kitaplarından alınan alıntılar kitaba karşı merak uyandırıyor.

1|0
    0|0
  • Sosyal medya çok etkili. Devamlı sosyal medyada ismi geçen kitapları insan merak ediyor.

1|0
    0|0
  • Simdilerde okumayanlar bile populer kitaplari alip okuyormus gibi fotograf cektiklerinden dolayi sosyal medya diyorum.

1|0
    0|0
  • Fuarlar ve sosyal medya arasında kaldım. Fuarları daha çok sevdiğim fuarları seçtim :)

1|0
    0|0
  • Internet kampanyaları etkili bence tek kitaba 30 TL yerine 3 kitap 45 TL gibi ben bu şekilde faydalanıyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle sosyal medya tanıtımları kitabın az da olsa içeriği şart. Youtube reklamları olabilir.

1|0
    0|0
  • Kapak tasarımı, insanların çoğu kitapları buna göre seçiyor. Yalan değil. :D

0|0
    0|0
  • bizde kitapların hepsi ciltli çıkmalı birde pahalı kitaplar

0|0
    0|0
  • bir iyi memnun okur 8 yeni okur demek
    1 memenuniyetsiz okur 22 kişiyi okur olmaktan uzaklaştırmak demek

0|0
    0|0
  • Benzer kitapları yan yana koy raflara diz kolay bakılsın insanları kandırmanın alemi yok

1|0
    0|0
  • Sosyal medya kesinlikle

1|0
    0|0
  • Kitap fiyatlari daha ucuz olmasi

1|0
    0|0
  • Fuarlar iyidir

1|0
    0|1
  • Sosyal Medya ve Kitap Fuarları

1|0
    0|0
  • Günümüzde sosyal medya sanırım

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ilk üç madde baya etkili.

1|0
    0|0
  • Günümüzde en etkili şey olan sosyal medya.

1|0
    0|0
  • Kitap fuarı gecici sosyal medya daha etkili

1|0
    0|0
  • Kapak ve içerik

1|0
    0|0
  • Bence sosyal medya gadası

2|0
    0|0
  • Kitap kapağı ve sosyal medya diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Sosyal medya

1|0
    0|0
  • Sosyal medya ' da görenin alası geliyor.

1|0
    0|0
  • Sosyal medya

1|0
    0|0
  • Sozyal medya

1|0
    0|0
  • İndirim?

0|0
    0|0

Benzer Benceler