Eski güzel günlere dönmek istermisin?

Duygulanan çıksın kasiyor

0|1
55

En İyi Erkek Görüşü

• İlk fotoğrafı görünce 40 paralık insan aklıma geldi.
    15 Kasım 1924, İstanbul’un tüm tramvay duraklarında öğrenciler tramvaylara biniyor. Harbiye tramvay durağında tramvaya binen ögrenciler, biletçiye kırk’ar para uzatıyorlar. Biletçi kabul etmiyor, bir itişkakış oluyor ama öğrenciler kararlı… “Hayır ! Burası Türkiye Cumhuriyeti’dir artık. Benim hakkım bu, bunu kabul edeceksin.” itişkakış derken vatman tramvayı durduruyor. Tam da durdukları yerde tesadüfen bir tamir işi vardır ve Belçikalı şirketin sahibi ve yetkilileri de orada tamir işçilerinin başında durmaktadır.

Öğrenciler tramvaydan aşağı indiriliyor ve o işçilerle şirket yöneticileri tarafından dövülmeye başlanıyorlar. Üstelik bunla kalsa iyi… Kalabalığın içinden iki el silah sesi geliyor… Herkes kaçışıyor ve 40 paranın neden olduğu ilk öğrenci eyleminden geriye, yerde kanlar içinde yatan iki öğrenci ile eli silahlı bir polis kalıyor.

Bugün toplu taşımalarda öğrenci kimliğinizi gösterip indirimli ücreti ödüyorsunuz ya ; Cumhuriyet O’dur işte… Ama bunu bugüne kadar kaç öğrenci biliyor ki?

0|1
    0|0
    • Bu kadar güzel anlatilmazdı

En İyi Kız Görüşü

• "Yanlış çağda yaşamanın stresi içindeyim." Diye boşuna demiyorum ki ben.
    Ciddi anlamda eski zamanlarda yaşamak isterdim, milenyumdan sonrası sarmadı beni.

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

44
  • Evet isterim

1|0
    0|0
  • İsterdim tabii. 😒

0|1
    0|0