Bazı Yazarların romanlarında soğuk kanlı anlatım diliyle suç işlemeyi özendirdiği söylenebilir mi?

Bazı Yazarların
romanlarında
soğuk kanlı anlatım diliyle
suç işlemeyi özendirdiği söylenebilir mi?
  • Söylenebilir
    A seç
  • Söylenemez
    B seç
  • Özgür irade
    C seç
  • Diğer
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
116

En İyi Kız Görüşleri

• Abartmayalım bence. Her şeye bir şey bulunuyor günümüzde ama bence sanat kimseye zarar vermez. Ben çok beğeniyorum bu tür romanları ve hiçbir zararını görmedim. Her şeyden zarar görebilirsiniz ama sanattan zarar görmek sanatın size verdiği değil sizin kendinize verdiğiniz zarardır bence. Mesela 'bonsai' ve 'bonzai' çok farklı şeyler. Uzaktan yakından alakası yok. Bilen biri bonsai nin bitki, bonzai nin uyuşturucu olduğunu bilir. Ama bilmeyen birine doğum gününde bonsai ağacı alırsanız size 'dalga mı geçiyorsun' benimle diye bakabilir.

0|2
    0|0
  • Tam olarak amac bu olmasa da söylenebilir.
    Özendirme demişken aklıma Kerem Bursin in şu konuşması geldi:
    https://youtu.be/VWNbp9gqZtA

0|1
    0|0
    • Video çok iyi olmuş.
      Aslında ben de kadına şiddet konusunu düşünürken
      Bu soru aklıma gelmişti.

En İyi Erkek Görüşleri

• Söylenebilir. Niye söylenmesin al sen söylemişsin. He sen bu keskin algınla bunu fark edip bize aktarıyor. Üstüne üstlük herkesin seninle en fikir olmasını istediğin için soru soruyormuş gibi yapıp yönlendiriyorsan orası başka

0|1
    0|0
  • Özgür irade desek bile
    Mutlaka etkisi olur bence

0|2
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

94
  • İçinde olmayanı kimse dışarı vurmaz. okuyup okumamak kişinin elinde kimse dayatmıyor sonuçta.

0|1
    0|0
  • Bence bu, romanın okuyan kişinin psikolojisinin hassaslığıyla ilgili zaten suça meyilli ise romanı okuması sadece tetikler

1|2
    0|0
  • Evet, dizileri filmleri ve kitapları kendilerine örnek alan bir çok insan var. Hayal dünyasında yaşayanlar için bu tarz bir söylem söylenebilir 🙄

0|1
    0|0
  • Agatha Christie nin kitabını okuyup da cinayet işlemek istemeyen az insan vardır 😂

0|2
    0|0
  • herkesin içinde soğukkanlı katil bir yazar yatar...

1|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • alakasız. herkesin kendi aklı fikri iradesi var

0|0
    0|0
  • Söylenebilir bence

0|1
    1|0
  • Bilmiyorum, hiçbir fikrim yok