Sizce sanat sanat için midir, yoksa toplum için midir?

Sanat kimin içindir?

• Sanat, sanat içindir.
    A seç
  • Sanat, toplum içindir.
    B seç
  • Şimdi açıklayacağım...
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|3
1618

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1618
  • Değişiyor...

1|0
    0|0
  • Sanat, sanat için yapılır. Toplum için yapılan sanat, yine toplumun elinde, toplumun ilgisizliği ve özensizliği sayesinde yok olup gidiyor.
    Belki bilinmeyen binlerce eser var. Kimin umrunda? Kim araştırıyor, kim ilgileniyor? Şimdi toplum bu sanata değer vermedi diye o esere "sanat" dememek mümkün mü?
    Sanatçı, sanatını sanat için icrâ eder. İçindekileri ortaya döker.

1|0
    0|0
  • Aslında bu topluma ya da kültüre göre değişebilir ama bence sanat duygular içindir.
    Müzik, heykel, resim mesajı çok bariz değilse bu eserlerden herkes kendine özel bir mesaj alabilir.

1|1
    0|0
  • C Simdi aciklayacagim. Sanat topluluklar icin.. Cünkü sanat denilen hersey. Toplumun geneli icin uygunmudur. Bence hayir. O yuzden sanat topluluklar icindir. Demeyi tercih ediyorum.

2|0
    0|1
    • 6gün

Bu yorumumu not edin bir kenara.. Burda özlü sözler sanati yaptim resmen.

• Sanat sanatçı içindir. Anlayana ya da anlamayana hitap etme derdinden ziyade sanatçının kendini ifade etmek için başvurduğu yoldur sanat.

1|0
    0|0
  • Sanat kesinlikle sanat icindir cunku ozaman sanatin adi sanat degil toplumsal bir ad konulurdu. Ulkemizde ise sanati toplum icin yapmaktayiz☺

1|0
    0|0
  • Sanat farklı bakış açilaridir farklılıklar zaten sanat olur yani toplum örgütlemek için sahteden yapan ahlaksızlar da vardır ama kendi için farklılığını göstermek için insanlara birşeyler katmak için yapar

1|0
    0|0
  • Yıllarca toplum için olduğunu savundum. Ama biraz düşününce sanat için sanat daha mantıklı geliyor. Sanatı toplumun seviyesine indirmek yerine toplumu sanatın seviyesine çıkarmalı. Sanatın seviyesini yükseltmeli.

1|0
    0|0
  • Sanat ve topluma sunulan herşey toplum içindir. Sanat, sanat için olsaydı sanatçılar kendi köşelerinde kalırdı ve bu kadar topluma açılma amaçlı çalışma ve mekanlar yapılmazdı.

1|0
    0|0
  • Ben bunu şöyle düşünmüştüm hep. Alkış beklemeyen taktir beklemeyen bir sanatçı var mıdır? Bence yoktur o taktiri alkışı almak için yine halka hitap etmek gerektiğini düşünüyorum açıkcası. Bence sanat toplum içindir.

1|0
    0|0
  • Kişinin kendi zevkine göre yapıp, topluma sürmesidir..

1|3
    0|0
  • Sanat sanat icin yapılmali sanatcinin toplumsal kaygıya bağlı kalarak birseyler üretmeye calismasi sanatciyi benliğinden uzaklaştırır sanat özgünlüktür kendine has olmak içinden geleni aktarmaktır.

2|0
    0|0
  • Sanat göz zevki içindir. Toplum için deyip duygu sömürüsü eserler ortaya koyanlar popülaritenin ve paranın köpeğidir.

1|0
    0|0
  • Sanat toplumu yansıtan bir araç olmalıdır. Toplumun iyi kötü;, toplumu oluşturan bireylerin ise her yönünü yansıtmalıdır.

1|0
    0|1
  • Sanat toplum için olduğu zaman sanat olmaktan çıkıyor.

1|0
    0|0
  • sanat toplum içindir. toplum olmayan bir yerde sanat ilerleyemez.. sanat topluma hitap eden birşeydir sonucta.

1|0
    0|0
  • Sanat sanat içindir toplumun ne sanata nede sanatçıya saygısı kalmadı malesef

1|0
    0|0
  • Sanatı toplum için toplumun menfaatine kullanmak daha iyi olduğunu düşünüyorum 💫

1|0
    0|0
  • Toplumu eğitip bilgilendirmeyecekse ne gereği var sanatın? O yüzden sanat toplum içindir.

1|0
    0|0
  • Para içindir

1|0
    0|0
  • Tanzimatta değiliz ama😌

2|2
    0|0
  • Sanat toplum için toplum olmasa sanat ne işe yarar

2|0
    0|0
  • bence sanat sanat içindir