Sürükleyici kitap önerileriniz var mı?

Beni sadece finaliyle şaşırtmamalı. Ya da 200-300 sayfa okuduktan sonra ancak renklenmeye başlayan kitaplar da artık sıktı. Her okuduğum satır bir sonrakini merak ettirmeli, kitabı elimden bırakmak istememeliyim..
Bu tarzda önerisi olanlar var mı?
Sürükleyici kitap önerileriniz var mı?

1|0
2313

En İyi Kız Görüşleri

• Tam olarak ne istediğini anladım. Ama bu istediği tam olarak alabileceğin bir kitap önerisi veremeyeceğim sanırım. Çok değerli eserler okudum. Ama bazen gereksiz uzatılan ve heyecanını kaybeden kitaplarla da savaştığım çok oldu. Ben de ayni arayış içindeyim. Bir gün tam da senin anlattığın gibi bir eser okursam mutlaka sana yazacağım. :)
    Önerilerime gelince; bir solukta okuyabileceğin Stefan Zweig'in eserlerini önerebilirim. Sayfa sayısının azlığı ve hikayenin akıcılığı bakımından oldukça rahat okunan eserler.
    Birde; Dostoyevski - Yeraltından Notlar (toplam 160 sayfa)
    "İnsan olmak, gerçek insan, etiyle kemiğiyle insan olmak bile ağır gelir bize. Utanırız bundan, insan olmayı yüz karası sayarız, benzeri olmayan toplumsal birtakım insanlar olmak için çabalarız. Ölü doğmuş insanlarız biz ve uzun zamandır canlı babaların çocukları değiliz, giderek daha çok hoşlanıyoruz böyle doğmuş olmaktan. Zevk duyuyoruz bundan. Çok yakın bir gelecekte bir şekilde düşüncelerden doğmanın yolunu bulacağız."
    İlgilini çeker belki ;)

0|0
    0|0
    • Stefan Zweig i son zamanlarda çok duyar olmuştum. Sonra okuyayım bakayım bir kitabını dedim. Bendeki kitabı olağanüstü bir gece die bir kitaptı. Psikolojik romanları her ne kadar sevsem de bu kitap pek sarmadı açıkçası. Hikaye kurgusu olsun kitabın akıcılığı olsun bitirmek için kendimi itelemek zorunda kaldım diyebilirim 😄 ama diğer kitapları farklı mıdır bilemem sonradan cesaret edemedim başka kitabına da.
      Dostoyevski’nin lise yıllarımda karamazov kardeşler kitabını okuyup çok beğenmiştim. Kitabın içeriğini detaylı hatırlamasam da çok farklı gibi görünen olayları sonunda birbirine bağlayarak ustaca kurgulamıştı olması beni etkilemişti. Sonrasında 1-2 kitabını daha okudum ama hangileriydi hatırlayamıyorum biri sanırım beyaz gecelerdi. Bahsettiğinizi okuyup okumadığımdan emin değilim ama tekrardan bakacağım. Teşekkürler öneriler için 😊

• Rica ederim. :)

• 6gün

teşekkür ederim. :)

• Eğer bulabilirsen Erin Morgenstern'in Gece Sirki adlı kitabını öneririm. Kesinlikle muhteşem ötesi bir kitap. Daha ilk satırlardan itibaren insanı içine çekiyor ve kitabı sadece okumuyorsun aynı zamanda yaşıyorsun. Yazarın zihni inanılmaz!

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Girdiğimiz yılın başlarında çıkan ;Arda Erel’in “Sarsıntı” romanı.. bir kadının tutkuyla okuyacağı sürükleyici bir kitap olduğunu düşünüyorum. Gerçekten “kadın gibi sev” düşüncesine inandım. Defalarca okumak isteyeceğinizi düşünüyorum🙂

0|0
    0|0
  • Adem fawer : OZ ve Hayalet tren, yazarını hatırlamıyorum 👍

Gerçekten tavsiye ederim okumalısın 😊

0|0
    0|0
    • Adam fawer in olasılıksız ve empati kitaplarını okudum ve gerçekten etkileyici kitaplardı. Ama ozu bulamamıştım sanırım. Bulursam onu da okuyacağım. Öneri için teşekkürler 😊

• Rica ederim 😊😊

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2111
  • Necip fazil kisaküreğin tüm kitapları düşündürücü ve saglam tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • Türk yazarlardan sanırım hiç okuma fırsatım bulamadıklrımdan biri Necip Fazıl Kısakürek. Sadece birkaç şiirine denk gelmiştim, bazılarını beğendim. Kitaplarına da ilk fırsatta bakmak isterim. Senin özellkle tavsiye ettiğin kitabı hangisi peki?

• Beyaz geceleri okumuştum sanırım. Necip Fazıl’ın tavsiye ettiğin kitsplarını da deneyeceğim. Öneriler için teşekkürler 😊

• Rica ederim :)

• Sosyopat şiddetle tavsiye ederim çok güzel bir kitap

0|1
    0|0
  • Hem okurken heyecanlanacagin, hem sonunda sok olacağın bı kitap varsa o kitap kesin "Agatha Christie "nin kitabidir

0|0
    0|0
    • Evet o kadın bir efsane zaten 😍 30 a yakın kirabını okudum 😄

• Çarpık evdeki cesetleri ben de okumuştum ama içerik olarak pek hatırlayamıyorum şimdi. Benim ilk okuduğum kitabı 16:50 treniydi şaşırtıcı finalinden etkilenip öyle polisiye kitaplarına sarmıştım. Bizim yazarlardan da Ahmet Ümit başarılıdır polisiye alanında. Onun da çok kitabını okumuşluğum var tavsiye ederim 😊

• Hmm hiç okumadım bizimkilerden 😅
      Ama denerim inşaallah
      Ben de hatırlamıyorum pek ama sanırım filmi varmış bir arastircam

• Kızıl nehir.. çok akıcı bir kitap... Fakat sonunu beğenmedim. Başı oskarlik başlıyor sonu berbat. Bu arada bu kitap benim ilk kitabım. Bana kitap önerirsiniz dimi bana yardımcı olursunuz inşallah :)

0|0
    0|0
    • Benim okuduğum çok kitap var. Bazılarını unuttum bile... Etkilendiğim beğendiğim de kitaplar oldu ama hangi türleri sevdiğin önemli. Buradaki arkadaşların tavsiyelerini de dikkate alanilirsin mesela. Bazılarını ben de okudum bu tabsiyelerin ve iyi tavsiyeler var içlerinde.

• Elif şafak kitapları baba ve p... ç, iskender, siyah süt, havanın 3 kızı. kahraman tazeoğlu bukre

0|0
    0|0
    • Elif şafağın ilk Aşk kitabını okumuştum ve beni ciddi anlamda etkilemişti diyebilirim. Daha sonra diğer kitapları da etkileyicidir düşüncesiyle baba ve pçi okudum fakat içerik beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Aşk kitabında edindiği yeri baya sarstı 😏 sonra siyah süte başladım fakat onu da bitiremedim açıkçası sarmadı pek...
      Bukreyi okudum genel anlamda güzel bir kitap ama aşırı şiirsel satırlarının baymaya başladığı da olmuştu yer yer...😄
      Tavsiyeler için teşekkür ederim 😊

• 6gün

Evet kitabı hatırlıyorum zaten... ama bu kitapta değindiğim noktaların art niyetli oluşunu değiştirmiyor malesef (kitabın davalık olup basım yasağı getirilmesi de kanıtı)

• 5gün

evet acildi ama beraat etti kanit yok cunku

• Macera seviyorsan, gölgelerin efendisi (Ilk 30 sayfasi biraz sikici ama ilersi mukemmel sariyor 1 gunde bitirip tum seriyi almaya calismistim djdkdnd)

0|0
    0|0
  • Ceyda kılınç in bütün kitaplarını okuuuuu sankı kitabın içinde gibi hissediyor insan kendini şiddetle tavsiye edıyooorummmm...

0|0
    0|0
  • Sadece filmini izledim.
    Kitabi var mi bilmiyorum.
    "Kefaret"
    Sonu şaşırtıcı idi..

0|0
    0|0
  • Dünyanın ilk günü bülbülü öldürmek nar ağacı mücellâ

0|0
    0|0
    • Bülbülü öldürmek kitabını okumuştum. Edebi anlamda başarılı bir eser olarak geçse de ben öyle sürükleyici bulmamıştım kitabı. Diğerlerini bilmiyorum ama fırsat bulursam deneyeceğim teşekkürler 😊

• Sonunda kendime gelemedim birkaç kere döndüm inanamadığım için 😂😂😂 kitaplar iyi ki var ya 😍

• Kesinlikle 😍

• Tess Gerritsen kitapları ve Dan Brown kitapları tam aradığın cinsten bence

0|0
    0|0
    • Dan brown un da vinci şifresini beğenmiştim sonra dijital kaleye başladım ama pek sarmadığı için devam edemedim😒 tesis gerritsen henüz okumadım ama özellikle tavsiye edeciğin bir kitabı varsa denemek isterim.😊

• Dijital Kale en kötü kitabıydı diyebilirim. :) Tess’in Cerrah serisi çok iyidir. Dilersen o seriyi oku 🦜

• Onu da listeme ekleyeceğim öyleyse teşekkürler 😊

• her çeşit kitap okudum şimdi daha sıkıcı kitaplar okuyorum galiba ufkum genişti şimdi daralıyor :))))

0|0
    0|0
    • Ben de çok çeşitli, çok sayıda kitap okudum. İnsan kitabın iyisini de kötüsünü de görüp artık keyifli kitapların tadını bildikten sonra sıkıcı kitaplara tahammül etmek istemiyor. şu an bile kitaplığımda yarım kalmış bir türlü ilerleyemediğim en az beş kitap var 😒 ondan dolayı kitaptan keyif almak için finali bekleyerek zaman kaybetmektense, gerçekten her satırında sürükleyen kitapları keşfedip vaktimi onlara harcamak istiyorum...

• Yu hua nın türkçeye çevrilmiş 3 kitabının üçüde. Yaşamak
    Kanını satan adam
    7. Gün

0|0
    0|0
  • Tess gerritsen cerrah ve asla arkana bakma. Gerçekten arkama bakamadım :D

0|0
    0|0
  • Kral kaybederse Gülseren budayicioglu kesin oku gadası

0|0
    0|0
  • Deli harika bir kitap çok sürükleyici bir konsuu var

0|0
    0|0
  • ask ve gurur

0|1
    0|0
  • dan brown oku

0|0
    0|0
    • Da vinci şifresini beğenmiştim. Dijital kale pek sarmadıpı için bitiremedim. Sonrasında da diğer kitaplarına bakma fırsatım olmadı. Ama tekrardan birkaç kitabına daha bakacağım. Sizin özellikle tavsiye ettiğiniz hangi kitabı peki?

• Henri Charriere / Kelebek

0|0
    0|0
    • Yazarı ve kitabı hiç duymadım ama ilk fırsatta bakmaya çalışacağım. Öneri için teşekkürler 😊

• Rica ederim. Okuduğunuz da anlayacaksınız neden önerdiğimi..

• Jose Saramago körlük

0|0
    0|0
  • Kardeşimin hikayesi-Livaneli

0|0
    0|0
    • O kitabı yeni bitirdim sayılır, finali şaşırtıcıydı. Yine de öneri için teşekkürler 😊

• Ejdarha dövmeli kız

0|0
    0|0
    • Ejderha dövmeli kıza
      Ateşle oynayan kız
      Arı kovanına çomak sokan kız 😄 seriyi bitirdim, beğendim ve sonra da filmini izledim. Kitaplar başarılıydı ama filmi tam bir hayal kırıklığı oldu 😄 öneri için teşekkürler 😊

• Dan Brown-Cehennem

0|0
    0|0
    • Dijital kaledeki hayal kırıklığımdan sonra sanırım tekrar dan brown kitaplarına bakacağım. En çok tavsiye edilenlerden biri 😄 öneri için teşekkürler 😊

• Rica ederim. Dijital kale beni de pek etkilemedi. Ama Cehennem güzel bir kitaptır

• Var. Taxi Driver

0|0
    0|0
  • 1981 👍👍

0|0
    0|0
    • 1984 olabilir mi george Orwell? 🤔 eğer oysa başladım kitaba fakat çok da sarmadı açıkçası...

• Kemal Tahir- Esir Şehrin İnsanları

0|0
    0|0
    • Kemal tahirin göl insanlarını okumuştum ama pek sürüklemedi açıkçası. Sonra da başka kitabını okumadım. Bunu listeme ekleyeceğim yine de. Öneri için teşekkürler 😊

• Serenad

0|0
    0|0
    • Livanelinin kitabıydı sanırım. Bunu da listeme ekledim tavsiye edilenlerden biri bu da. Öneri için teşekkürler 😊

• herseyden biraz ogrenebilir insan...

0|0
    0|0
  • Şu zamand çok zor yaa bende arıyorumda bulamıyırum

0|0
    0|0
    • Aslında var başarılı kitaplar ama denk gelmek zor oluyor. Ondan dolayı ben de burada okuyup beğenen insanların tavsiyelerini dikkate alarak tercih etmeye çalışıyorum ki en azından iyi bir kitap bulma olasılığım artsın... ama içlerinde iyi tavsiyeler var, bazılarını okuduğum için biliyorum. Sen de dikkate alıp deneyebilrisin 😊

• Teşekkürler 😊bazılarını okumustumm zaten

• Uçurtma avcısı

0|0
    0|0
    • Uçurtma avcısı okuyup beğendiğim kitaplardan biridir aslında. Kolay kolay ağlamayan ben bile bazı satırlarında resmen gözlerim dolmuştu 😭 sonra khaled hosseini nin bin muhteşem güneşini okudum ama uçurtma avcısındaki tadı vermedi açıkçası...

• Zülfü livaneli serenad

0|0
    0|0
    • Livaneli’nin serenad kitabını okumamıştım ama listeme ekşeyeceğim. Teşekkürler öneri için 😊

• Bence üzerinde cok düşünülmüş bir proje kitap. kurgu olaylar gerceklerin romanla anlatimi duygulara hitap etmesi muhtesem

• Ahmed günbay yıldız günahın rengi

0|0
    0|0
  • Sherlock Holmes

0|0
    0|0
    • Filmini izlemiştim sanırım. Kitabı ve filmleri içerik olarak aynı mı?

Benzer Benceler

Yükleniyor...