Gerçekten lafa değil icraata bakıyor muyuz ?

" Fırına ekmek almaya giden çocuğu 14 yaşında vurup 15 yaşına kadar komada beklettik, 16 kiloda da kaybettik. Ben lafa değil, icraata bakarım!"

Güncellemeler:
Barış Atay;Bizler aslında Şeyh Bedreddin gibi özgürüz.

İşkence karşısında tek bir geri adım atmayan Hallac-ı Mansur, dönen dönsün ben dönmezem yolumdan diyen pir sultan abdal gibi özgürüz.Zulmün karşısında eğilmeyen Deniz gibi, Mahir gibi üzerinden nemalanaya çalıştığınız erdal eren gibi özgürüz.Cesaretlerinden güzel gülüşlerinizden korktuğunuz,Ali ismail, ethem, abdullah, ahmet, medeni, mehmet, hasan ferit ve berkin elvan gibi özgürüz.ve sizler asla özgürlüğümüzü elimizden alamayacaksınız.

0|0
816

En İyi Kız Görüşü

• Bir insan vicdandan yoksunsa onun hiçbir şeyi olamaz.

Hala "polise taş attılar, durduk yere mi öldürdüler?" diyenleri gördüm ya.. Yirmi birinci yüzyılın Türkiye'si sen ancak orta çağa layıksın. Senden adam olmaz. Senin toprağın binlerce masumun kanıyla besleniyor. Yazıklar olsun.

İdeolojiyi bir kenara bıraktım da gencecik bir çocuğun ölümünü "hak etti" diye değerlendirenlerle aynı kaptan yemek yemek vicdanımı huzursuz ediyor.

Kalplerinin pisliğinde boğulmalarını dilerim.

5|3
    1|5
    • Hangi sebeple olursa olsun genç yaşlı, hiçbir beden ideolojik veya başka bir sebeple öldürülmeyi hakedemez.

• Polise taş atıldı da polisin nasıl bir tavır aldığını ve insanı hedef tahtası niyetine kullanıldığı bir durumda ve buna yetki verilen bir ülkede böyle söyleyenlerin olması çok acı

• aklın nerde? sen 3.dünya ülkesinde yaşıyosun. afrika kabileleri neyse Türkiye'de o. sağcısı solcusu kalitesiz. gereksiz, bilgisiz moron. az kafanızı kaldırın da ülkenize bakın. kabileden beklentini yüksek tutmayacaksın...

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Bence bakmıyoruz. Bak mesela başbakanımız 5 milyar dolara 1.4 kilometrelik marmaray yaptı, öteden bir cehapeli beliriyor japonlar 54 kilometrelik seikan tünelini 3.6 milyara yaptı" diyor. Yahu bir şeye de muhalefet olmasınlar şaşarım kardeşim. İşte bunlar hep cehape zihniyeti. Hayır belki adam kaliteli malzeme kullanmıştır ne malum? namaz kılan insan hiç hırsızlık yapar mı? Soru için teşekkürler bu arada 5* verdim ^^

3|2
    2|1
    • tersten vurmak diye buna derler adsasdsd :D

• Arkadaş zaten akay ediyor dikkatli okusuydan :)

• ve bugün okadar insanlar düşünmüyor ki bu olayı itiraz eden kaç kişi var ve bunu söyleyen hiç düşündün mü. bu zamana kadar bu yapılanmanın olduğundan haberi yokmuydu yoksa devlete yönetemiyordur. varsada büyük bir haksızlığın arkasında durmuştur. iki durum da da bu görevde nasıl oturabiliyor hiç anlamış değil. muhalefetin medyada çıkan demeclerin sayısını ve ya iktidarın demeclerin kaç olduğunu hiç saydın.

• berkin uyansın ekmeği almaya biz gideriz :(

3|1
    2|3
  • Hala profil resmini değiştirenler. Sayfalarına gülücük koyanlar eğlenceli paylaşım yapmaya çalışanlar. Yada hiç bir şey olmamış gibi davranmaya çalışanlar var. İlginç. Ülkemin vicdanı 16 KG ağırlığı bastıramadı. Berkinler öldü, berkinler akşam evine ekmek almaya giderken haberi bile olmayan gezi olayından suçsuz yere öldü... Uyan sevgili ülkem berkinler üşümesin... Berkine sahip çık...

3|1
    2|2
    • Çocuklar uyurken susulur ölürken değil. Sessizliği bozmanın zamanı gelmedi mi gerçekten..

• ben lafa değil icraata bakarım diye çıkan reklamlar "adı üstünde reklamdır" reklamlar inandırıcılığı yüksek ama içi boş insanları cezbetmek adına yapılan çoğu zaman gerçekleri çarpıtan tanıtım filmleridir"

1|0
    0|0
  • siyasal olaylara malzeme oluyoruz

turk toplumu olarak cok duygusallız ve bu olay bızım canımızı yaktığı için koz olarak bize karsı kullanılıyor

canı allah verir allah alır

vadesi bitmiş birini kımse kurtaramaz bizde sadece sebep ya da vesile oluruz

2|2
    3|1
  • gördük icraatlerini.yandaşlarının söylemlerini de görüyoruz."zaten aleviymiş oh olsun " vb.yazık yahu.bunlara küfür etsen, küfüre hakaret olur :/

2|0
    0|0
  • Hepiniz suçlusunuz ... O kapsülü atan polis kadar , olayları engelleyemeyen idareciler kadar suçlusunuz. Sahi mesele neydi. Ağaç mıydı ? Güldürmeyin beni ..Bir can gitti. Siz daha hala sağ sol doğu batı diye ayrıştırıyorsunuz memleketi. Giden bir daha taksime yine eylem yapın. Başka biri daha ekmek alırken ölsün. Sahi mesele neydi . O çocuk niye öldü. Söylüyorum size İsrail, amerika, almanya, ingiltere bizim özgürleştirmek için mi taksime olaylarına destek verdi. 15 yaşında ölen çocuk onların umurunda mı? Sahi neydi mesele ağaç mı? Hepiniz suçlusunuz . Hepiniz katilsiniz .

1|1
    3|2
    • Protesto hakkını masumca kullanan insanları suçlayamazsın. Suçlu kimdir? Suçlu ortalığı yakıp yıkan provakatördür, suçlu kapsulu insan hedef alarak ateşleyen polistir, suçlu susturmaya çalışan sözü yetmeyince guce başvuran iktidardır, suçlu olaylara yanlı bakan ve uzerinden rant saplamaya çalışan muhalefettir. Hakkını haklı olarak savunan vatandaş değil. Sahi mesele hiçbir zaman yalnızca ağaç olmadı ama bazı zihniyetler bunu anlamayacak kadar odun kaldı.

• yüzde 95 okumuş olan ülke de daha demokratik yollarda vardır elbet. Haksızlığa sessiz kalınmasın amenna. Ama bunu yaparken kimsenin de hakkına girilmesin. Sonuçta bu ülke hepimizin. Türkü kürdü lazı çerkezi abazası , sağcısı solcusu hepimiz aynı gemideyiz. Ve bu ülkenin zaten dışarda çok düşmanı var. Bir de kendi içimizde düşman olmayalım. Birbirimize tahammülümüz olsun. İsteyen piercing taksın isteyen başörtü. . İsteyen açık giyinsin isteyen kapalı. Ama kimse kimseye karışmasın.

• Daha demokratik bir yol ne olabilir ki, ben provakasyondan değil gereğince yapılan protestolardan söz ediyorum. Zaten ayrımcılık taraftarı değilim son sözlerine katılıyorum birbirimize düşman olmanın bir anlamı yok zaten kimseyi birbirine düşman etmek amacıyla yazmadım bu sozleri

• 5 Yıldız benden bu soruya

2|0
    0|2
  • Bu ülkede her gün berkin gibi ne ölen çocuklar var yazık sadece medyada gördüğünü millet yok ahh vah çekiyor yazık

1|4
    2|0
    • Evet aka dediğin ggiölen çocuklar var , biz öldürülen çocuklar için ayaktayız. Hangi sebeple olursa olsun.

• tamam öldürülüyor diyorsun eyvallah haklısın ama bunu biliyorsun

Birde hiç kimsenin bilmediği yardım göremediği için öldürülen işkence gören çocuklar var

Kolu bacağı kesilip dilinikaybedenler var dilendirilenler varbunlar ne sence yazıkdeğilmi

• Elbette yazık, zaten bugun aldığımız haberden dolayı konuyu soruya taşımak istedim işkence veya her ne şekilde olursa olsun hiçbir çocuk, yetişkin farketmez öldürülmeyi haketmez. Can almak yaradana mahsus olmalı.

• Zamanını hatırlamıyorum ama yakın bir zamandı. Köylü bir adam acil servis gelmediği için hasta çocuğu vefat etmiş. Cesetini çuval içinde taşımak zorunda kalmıştı. Böyle bir durum varken daha bu gün reklamlarda karlı yollara uygun bir ambulans hamile kadını almak için köye çıkıyordu. Böyle bir reklam yayınlamak ne tür bir midesizliktir aklım almıyor.

0|0
    0|0
    • Allah rahmet eğlesin..minnacık çocukların olum haberleri insanın içini sızlatıyor, bir de verdiğiniz örneklerdeki çaresizlikle yoğrulmuş baba yüreği..

• Şu an tek yaptığın ölü üzerinden siyaset yapmak...

0|0
    1|3
  • hiçbirinin samimiyetine inanmıyorum ama en cok samimiyetsiz gelen grupsa chp

0|0
    0|0
  • Cocuklar ölmesin cok acı allah ailesine sabir versin, ve bu cocugu kasitli öldürdügünü savunan cocugun cesedi üzerinde siyasi rant etmeye calisiyodur

0|0
    1|0
    • Hiçbir çocuk bedeni ne siyasal ne başka amaçlarla rant için kullanılamaz.

• ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun genç yaşta gitti kardeşimiz de ben ankarada bılıyorum 12-16 yas grubu sokakta teror estırıyodu gezı olaylarında kızılayda gordum bızzat eve gıderken otobusun onunde ates yakmalar falan ne bılıyoruz bu cocugunda oyle bır olayda olmadıgını var mısahıt olabılıcek biri YÜCE ALLAHtan başka bok vardı yapıldı eylem o kadar hepimizin vergılerıyle alınan ptpbusler kullanılmaz hale geldı. AKP yı tutmuyorum ama o laylarda kımse masum degıl provakatorluk yapmaya gerek yok gıdende bızden kalanda

1|1
    2|3
    • Provakasyonu desteklemediğim gibi, masumane protestolara, kişinin kendinş ifade hakkına şiddetle karşılık veren hukumeti de kınıyorum

• Bir bakıma evet :)

• ALLAH HEPIMIZE AKIL FIKIR IHSAN EYLESIN ZOR DURUMUMUZ

• tabiki laf kuru kuruya oluyo ama icrat ne yaptığını görüyorsun devlet bizim için calışıyo

0|2
    1|0
    • Bunca yıldır iktidar bir yoldan tokiden öteye geçemedik ne yazık ki

• Olsa ben de atacağım ama akp ye vermeyeceğim kesin sadece oy verecek parti bulamıyorum

• Az önce bankaya gittim bı muşterimi gördüm iş yerlerinde riks analızı diye bişey var duydunuzmu bilmiyorum ama onu yaptırıyoruz her yere para veriyoruz muşterimle onu konuştuk bu partinden başka iyi birisi o da yok dedi keşke altarnetif olsada ona atsak ..Birde şöyle düşünüyorum son zamanda akp yaptığı yanlışlıklar çok bunu kendine gelmesini sağlamaılız şu şekilde olabilir %52 le gelmedimi bunu oy eksikliyle %40 lara ceksak nasıl olur diyede düşünüyorum ..Nedersiniz?

• butun suçlu hukumet mı burada allah rahmet eglesın çok uzuldum gerçekden lakın suçlu hukumet deıl suçlu taxımde olay çıkartan kısıler

1|2
    4|3
    • Suçlu protesto hakkın engel olmak adına vur emri veren hukumettir, suclu orantısız gucun dozunu arttıran polistir, suçlu protestonun amacından sapıp saldırganlık örnekleri veren eylemcilerdir.. Taksime demokratik yollarla haklarını savunmaya giden insanları susturmak isteyerek tabloyu bu hale getiren hukumettir ama.

• guzel kardeşim sen özgur deılmısın bu ulkede atrca neyı savundun umrumda felan deıl bızde uzulduk m.etme sız sadece galyana gelıp ulkemızı bölmeye ugrasan kısılerı desteklıyorsnz ınsanın zoruna o gıdıo

• Özgür değilim hayır. Kendini sosyal medyada ifade eden arkadaşlarım tutuklanırkan ben özgür olamam, bugun küçücük çocuklar tecavuze uğradıpında ve rızası vardı diye geçiştirildiğinde ben sokaklarda özgürce dolaşamam, bugun beni koruduguna inandıgım çevik kuvvet biber gazı kapsulunu vatandaşıma hedef aldığında kşme guveneceğimi bilemem. Kimseyi bölmeye niyetim yok benim asla hem de, ben sağcı veya solcu değilim, herşeyden önce insanım, vatandaşım.

Kızlar Ne Diyor 7

• 3 çocuk yapın. Biri ekmek almaya giderken, biri parkta direnirken, biri sokakta dövülürken öldürülsün. ‪

2|2
    1|3
  • İyi ki icraata bakıyoruz, laflara baksak neler olurdu ki bilir.

1|2
    2|1
    • Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan demiş pir sultan abdal, bu bir iktidar savaşı değil ama gel de anlat

• Aynen öyle.

1|0
    1|1
  • kimsenin bu konularda samimiyetine inanmıyorum..bir sene sonra kim hatırlıycak..yada kim ne yapıyor..ah etmekten başka bende dahilim bunun içine

1|0
    0|1
  • bilemiyorum bence çok saçma başçalan ne gibi icraat gösterdiki insanlar ölüyor ... Hırsızlığa alışıyorlar çok tuhaf ülke nereye gidiyor

2|1
    1|3
  • Ben artık kimsenin samimiyetine inanmıyorum!

0|0
    2|0
  • bir çocuk ölmüşse onu ölümsüz orda olmasaymış falan neyin kafası bu çocuk ölmüş

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;