Gitarı olan var mı? F chord basmakda zoranmıyorum, kolay bir yöntemi var mı?

merheba ben gitar çalıyorum daha doğrusu öreniyorum , ve f chord basmakda zoranmıyorum ama ben oraya gidene kadar ohoo şarkı biter, parmaklarım kayıyor :/ yapamıyorum , önersi olan varmı kolay bir yönü varmı diyer akorlarada geçemiorum ondan veya başka akordan f chorda geçemiyorum

0|0
215

En İyi Erkek Görüşü

• bahsettiğin bare basma olayı ,gitarın başlarken yaşanan işkence aşaması bende çok zülüm yaşadım ondan

püf noktası şu parmağını full tellere bastırırken parmağının avuçiçi olan tarafıyla değil (çünkü parmak eklem yerlerinden kırılıyor )biraz başparmak tarafına bakan dikey kısmıyla yani işaret parmağını biraz döndürdüğünü düşün bu sefer bastırdığında parmak kırılmaz daha az eforla daha iyi ses çıkarırsın yorulmazsın hemen olmaz yavaş yavaş geliştirmeye başlarsın bu şlekilde.gitarın iyi değilse daha çok zorlanırsın barede.en anlaşılır şelide yazmaya çalıştım umarım yardımcı olur bu sana

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Devamlı akorlar arası geçiş yapmaktan başka önerilecek bir yöntem malesef yok. Tek tek geçiş yapacaksın. Kas hafızası oluşacak bir zaman sonra. Nasıl yaptım diye şaşıracaksın hatta :)

1|0
    0|0
  • Geçişleri hemen öğrenmeyi bekleme zaten. Aradan zaman geçecek , düzenli çalış. En başta sabırlı ol, sırf şu yüzden müziğe başlamadan bırakan insanlar tanıdım. Şimdiden sıkabilir seni o aşama. Öncelikle güzel bir gitarın olsun, temiz sesler için benim sana tavsiyem Valencia. Perdelerde parmaklarına fazla baskı uygulamadan düzenli olarak çalışırsan , o dönemide atlatırsın.

1|0
    0|0
    • biraz yan bas demek istiyor bare basarken teller eklem yerlerine denk gelirse ,kolay gibi gözüksede

biraz çalışma gerektirir

• ben eletrik gitar ım var sen kılasık çalıyorsun sanırım,ilk başlarda zorlanırsın çok çalışırsan ve düzenli çalışırsan ilerleme saglarsın f ve g akoru çok zor degil çalış sadece ve acele etme

doğru ve temiz basmaya bak yavaş çalış hiz zamanla kazanırsın

1|0
    0|0
    • bende electiric calmak istiorum ama oretmenim once akustik/classic calismami istior bunu orenirsem onu zaten orenirsin deid

• dostum bana gitarı öğretme en az senin kadar biliyorum burdan gitar vitiözü havalarına girme ,

tamammı , ,teknikleri aynı mı yani farklı teknikleri var ,

• ben o bare akorlardan ses çıkarmak için 1 ay uğraştım.hemen olmuyo maalesef.akor geçişleri için ne yap mesela.bildiğin akorları sıra sıra geç.nasıl yap bunu.mesela la minör vur 4 vuruş say arkadan re minöre geç 4 vuruş say diğerine.bu şekilde yavaş yavaş hızlandırarak akor geçişi çalışabilirsin.

0|0
    0|0
  • Ben de öğrenmeye çalışıyorum ve evet bazı lanet akorları basmak zor oluyor :( Çalışmak ve çalışmak gerekiyormuş. Pff Oysa klayveli bir çalgı da F'ymiş G'ymiş basmak ne rahattı :/ Galiba zorlamaktan başka çare yok. Sen benim gibi Offfff deyip de 2 haftadır eline gitarı almamazlık yapma.

0|0
    0|0
    • sirf bu f chord yzuunden birakmak istiorum :D ama bir andan diorum yok ya birakma baglandim gitarima

• 1 ayda cem köksal gibi gitar çalmak iste misin?ben de isterim ama öyle olmuyor işte,çalışacaksın.

1|0
    0|0
  • bare basmadan gitar çalamazsın :) ama daha yenisin ve f akoru olan parçayı çok çalmak istiyorsan eğer fmaj7 akorunu kullanabilirsin. nete yazarsan bulursun. tabi bu geçici bir çözüm en kısa zamanda bare öğrenmelisin:)

0|0
    0|0
  • Bare basmak başlangıçta seni zorlayacaktır. Ellerin küçükse bu biraz daha seni yorar. Ama aşılmayacak bir sorun değil. Çalıştıkça olduğunu göreceksin.

0|0
    0|0
  • calisacaksin bende baslarda gitari kiracaktim ama sabrettim youtubede gitar dersleri var izle yardimci olur

0|0
    0|0
    • oretmenim var ders aliyorum zaten ama şu an guitaria kendimde parcalicam yapamiyorum ne gicik ya :@ parmaklarim yer deyistiro kayyo felan

• baslarda oyle sonra gozun kapali calarsin

• Ben de çalıyorum böyle yaz akşamları sahilde Haluk Levent, böyle Yeni Türkü ne bileyim böyle Bulutsuzluk Özlemi falan.. ara sıra iyi oluyor hatunlar düşüyor falan tavsiye ederrim buradan tüm erkek arkadaşlarıma !

Ayrıca Metallica'cıyım ben

0|0
    0|0
  • ohooo çalışacaksın aslanım öyle 2 günde öğrenilmiyo bu işler. parmakların su toplicak sonra oralar nasır olacak. adama bak yaa :))

0|0
    0|0
    • ya calismiyorums anki hergun en az yarim saatimi veriyorum , ama bu f chord moralimi bozuyor

• Paslanmış, çürümüş bir gitarım var.

0|0
    0|0
  • flit çalardım ben eskiden hiçbiri onun verdiği zevki vermedi

0|0
    0|0
  • kapo al

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gitarım var . Şu an yanımda mesela. Ara verip çalıyorum bazen . Parmak kaslarını güçlendir ,her gün çalış-ara verme ...

1|0
    0|0
  • Birkaç tekrardan sonra alışırsın zorlanmazsın

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;