Sinemadan ve kültüründen anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

Uzun bir soru özür dilerim ama zor bir durumdayım.
Uzun bir soru özür dilerim ama zor bir durumdayım.
Arkadaşlar önceleri dansçı sonra dağa tırmanılan belgesel gibi özelliği de olan sessiz filmlerde oynamış ve dağlara tırmanan bir kadını canlandıran bir oyuncu olmuş. En son filmlerin estetik yanına sarmış ve yönetmen olmuş. Bu kadın estetik yönelimleri ile biliniyor ve en dikkat çeken özelliği de bu. Ancak günlüğüne yazdıkları ve verdiği bir röportaj biraz kafamı karıştırdı.
1-) (1918-19: yaş: 16-.)
Babam dansçı olma isteğimi red etti ve beni uzaktaki Thale yatılı okuluna yolladı. Ancak bu bana engel olmadı. Yıl içinde 4 oyunda rol alarak yer aldım ve dans koluna yazıldım. Her gün dans egzersizi yapıyorum.
2-) (1919) Babam beni okuldan aldı. Ancak şirkette çalışma karşılığında dans kursuna gitmeme izin verdi.
3-)( 1923) Dans kurslarım iyi gidiyor. Çok iyi. Berlin’de partilerden partilere koşuyorum. Bu arada tiyatro ve filme olan ilgim aynı oranda artıyordu çünkü sadece burjuvaziyi tanıyordum.
4-) Ayağımı kırdım ve birdaha dans etmem zor. Ama bugün sinemada bir dağ filmi gördüm. Çekimlerden ve görsellikten çok etkilendim ve kendimi bir sembol olarak dağın üzerinde hayal ettim. Yönetmene yazdım kabul etti. Bu arada bana kamerayı ışığı ve kullanımı öğrettiler. Yeni bir dünya gördüm. Bu belki de yeni bir yaratım süreci olabilir...
5-) (1932) İlk filmimi yönetmeye karar verdim. Kamera kullanımı filtreleri ve dahasını seviyorum. Yapaylıktan uzak, ışığın çok iyi olduğu mükemmel bir görsellikte ve az oyuncu ile çekmek istiyorum.
6-) (1965) Film sanatı hareket ve resimdir. Hareket halindeki resimler, gerçek atmosferin sesi bir arada size vermek istediğiniz izlenimi verir. Ama konuşmalar değil. Konuşmak için tiyatro
ya da onun gibi bir şey yapabilirim ama bu bir film değildir. Bunu yapmayı hiç ama hiç düşünmedim.

—Arkadaşlar kadın hem tiyatroya olan ilgim artıyordu diyor hem de sonradan sinema sanatını çok sevdim ve tiyatro yapmayı hiç düşünmedim diyor. Ben anlamadım. Bana yardım eder misiniz? Ben A gibi düşündüm.
  • Kardeşim kadın tiyatroya ilgi duyduğu zaman daha çok küçükmüş 15-16 yaşında kızmış. Profesyonel olmadığı için sayılmaz , lisede herkes bunu yapıyor. Zaten biraz büyüyünce asıl ilgisinin görsellik olduğunu anlamış ve buna yönelmiş. Hatta tiyatro temelli sinema yapmayı red etmiş tamamen.
    A seç
  • Düşüncem Farklı aşağıda ayrıntılı olarak açıklayacağım. (Açıklamazsanız oyunuz dikkate alınmaz)
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar işaretlediği şıkkı neden işaretlediğini açıklamayan herkesin oyu geçersizdir. Şu an B ‘yi işaretleyen bir kişi var. Bu bir kişinin oyu açıklama olmadığı için ve kendisi açıklama yapana dek geçersiz. Lütfen düzgün okuyun ve ona göre cevaplayın. Bizde bilirdik basit kısa sorular yazmayı. Saçmalamayın.

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok uzun okumaya üşendim 😂

0|0
    0|0
  • Charlie Chaplin gibi bir zihniyete bürünmüş

0|0
    0|0
    • O tiyatro severdi bu kadın filmi ayrı sayıyor?

• Ne alakadır anlayamadım Charlie Chaplin sessiz sinema tiplemesidir.. bir kaç kez sorulmuş bu soru amacınız ne

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...