Hiç kitap okumayan birine tek bir öneriyle bu alışkanlığı nasıl kazandırırsınız?

Karşınızdaki insan, okuyacağı ilk kitapta bu alışkanlığı kazanmazsa bir daha eline kitap almayacağı düşünerek hareket ederseniz tavsiye edeceğiniz kitap hangisi olur?
Hiç kitap okumayan birine tek bir öneriyle bu alışkanlığı nasıl kazandırırsınız?

1|0
5152

En İyi Kız Görüşleri

• Hoşlandığı veya ilgi alanına göre kitaplar öneririm. Genelde hepsini de olay bazlı roman olarak öneririm ki iştahı kaçmasın, sıkıcı gelmesin kendisine. Siyasetle ilgileniyorsa dönemin siyasi-sosyal yönünü anlatan kitapları öneririm , aşk meşk gibi duygusal konulara ilgi duyuyorsa aşka verdiği öneme göre kitaplar öneririm (kişi ne kadar basite alırsa alsın asla Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Batman öneremem :/ ) yani tarzına ve ilgi alanına göre elimden geldiğince bildiğim kadarıyla öneririm bir şeyler.

0|1
    0|0
  • Suç ve ceza, anna karenina diyebilmek isterdim.. ama hiç kitap okumamış biri daha kitbı gördüğü an gözü korkacaktır.. o kişinin seveceğini düşündüğüm türde sürükleyici bir kitap öneririm.. belki aşk ve gurur :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Erotik kitap tavsiye edeceksin. Kitabı kısaca şöyle tanıtacaksın ''Üffff hacı okurken boşallldım beee, ulen karı bütün bir mahallenin altına yatıyor. Ama öyle bildiğin gibi değil haaa, karı da bir gt vaarrrr karrrrrpuz gibi.'' Böyle bir iştahlandırmayla konuya girersen, şahıs anında kitabı elinden kapar. Ve en fazla iki günde bitirip yanına gelir ve şu soruyu sorar: ''Hacııı elinde bunun gibi başka kitaplar var mı?'' öyle böyle derken şahıs farkında bile olmadan okuma alışkanlığı kazanır.

0|0
    2|0
  • Hiç kitap okumayan birine vakit harcayana kadar, bir kitap bitiririm daha iyi. Daha önce çevremdeki insanlara bunu sevdirmek için çok çabaladım, ama sonuç hep hüsran oldu. Artık kimseyi umursamıyorum, ne halleri varsa görsünler. Her koyun kendi bacağından asılır...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 49

• "özellikle toplu taşımalarda okuyunca kız düşüyo panpa"

4|1
    0|0
  • Sevdiği tarzları araştırırım, o tarzda en iyi olan bir kitap öneririm. Özellikle serisi olan kitaplardan öneririmki bir sonraki kitabı merak etsin okumaya devam etsin. 😂

0|0
    0|0
  • Başka bir dünyada yaşamak mümkün derim. Bak bu da biletin diyip eline kitabı veririm.

0|1
    0|0
    • Hangi kitap olduğunu yazmayı unutmuşum ya 😅
      Şeker Portakalı olurdu bu bilet 😊

• Sherlock Holmes okumasını soylerm cunku devamı geliyor

0|1
    0|0
  • Bilemedim. Ama konunun onun ilgi alanına girmesi lazım. Önemli olan zevk alarak okuması. Gerisi gelir zaten.

0|0
    0|0
  • Ben """Tütün Zamanı""" ile başlamıştım. Onu önerirdim

0|0
    0|0
  • Her yerde ve bütün zaman dilimlerinde yaşayamayiz bu sebepten oku ve o anı o kitap ile yaşamış ol başka dünyalar keşfet

0|0
    0|0
  • kırmızı saçlı kadın , masumiyet müzesi , yeşil deniz kabuğu

0|0
    1|0
  • Onun karakterine göre bir kitap öneririm ama bu zamana kadar hiç kitap okumadıysa dandik ve en çok tercih edilen günlük tarzı kitaplar öneririm

0|0
    0|0
  • Önüne şöyle polisiye bir kitap koyarım mutlaka. Nefes kessin, diğer sayfayı çevirmek zorunda kalsın.

Cingöz Recai'den başlasın mesela.

0|0
    0|0
  • Onun kişisel merakıyla ilgili çok güzel bir kitap hediye ederdim.

0|0
    0|0
  • İlgi alanına göre önceden bir kitapla baslanilabilir. İlk önce neye ilgisi var onu keşfetmesi gerekiyor tabi

0|0
    0|0
  • Ya ben kitap okuyunca butun enerjimi ona harciyomus gibi hissediyorum o yuzden okumak istemiyorum

0|2
    1|2
  • Yaşanmış hikayeler okumasını sağlar bence. Ben denemiştim arkadaşıma ilgisini çekmişti.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarıma hep ben kazandırdım. Sadece yanlarında kitap okudum merak ettiler alıp okudılar

0|0
    0|0
  • Okumayı sevmeyen birine zor küçükten ve içten gelmeli okuma sevdası

0|0
    1|0
  • Kitap önermem, çoğu şeyi merak başlatır. Merak etmesini sağlarım.

0|0
    0|0
  • Akıcı ve sürükleyici olan kitapları tavsiye ederim🍀

0|1
    0|0
  • Ilgisini çeken konuları anlamaya çalışırım. Bunun sonucunda ona buna uygun bir kitap tavsiye eder çok iyi pazarlarım anlayacağınız.

0|0
    0|0
  • Heyecanlanacagı birşey öneririm. Başladıği gibi devam eder.

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    29

Erkekler Ne Diyor 50

• Ön yargısını yıkmak için denemesini isterdim, kişilik özelliklerine göre sürükleyici bir roman seçerdim.

0|0
    0|0
  • Hiç kitap okumayan biri ne dersen de kitap okumaz. O yüzden boş yere nefes tüketmeye gerek yok :))

0|1
    0|0
  • hayatmı bana bayat benmi hayata bayatım hayat bana bayat değilse ben neden hayata bayatım ben hayata bayat değilsem hayat bana neden bayat bu 4 sorunun cevabını istiyorum lütfen

0|0
    0|0
  • Öncelikle bırakırım ne hali varsa görsün bak bana derim diksiyona bak derim benim gibi ileri görüşlü yeni kültürler tanımış , bilmiş, yazarın hayatını kendi fikirlerini benimsemiş yeni bir ufuk açmış, diksiyonu kuvvetlenmiş, yeni yetenekleri bulmuş bir insanken sende böyle cahil oros p u evladı gibi kal derim ondan sonra okur.

0|0
    1|0
  • Bazı insanlar kitap okuma alışkanlığı edinememişlerdir. Ya çevrelerinden gelen kitap önerileri ona kitap okuma eylemine yaklaştıracak değerde değildir ya da içsel olarak okuma olayına uzak hisseder kendini.

Fakat, bazı kitaplar vardır ki; aradaki uçurumları bir anda yok edecek kadar değerlidir, etki bırakır insanda.

İşte bu kategoride değerlendirilmesi gereken ve okuyan insanın içini ısıtan 23 harika kitap!
    Kitap Öner’im: Sait Faik Abasıyanık - Lüzumsuz Adam

0|0
    0|0
  • İnsanın içinde de olması gerek okuma isteği yoksa zor ama tam anlamıyla beni kitap okumaya teşvik eden kitap Dan Brown - Melekler ve Şeytanlar olmuştu.

0|0
    0|0
  • Kiz ya da erkege
    "Kitap oku manita düşür" derim
    Hani kopek gezdirmek ya da parka yiğen goturmek gibi )))

0|0
    0|0
  • Ülkemizde basılan kitapların çoğu nun sıkıcı kalitesiz içeriğe sahip olduğunu düşünüyorum o yüzden insanlar zevk almıyor insanları okuma yeteneğinden uzaklaştırıyorlar

0|0
    0|0
  • Anlatmakla itersin. Kendisi bulması gerekir. En iyisi kitapçıya gitmek ve zaten o orada meraklı biriyse karıştırmaya başlar.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayanları anlamıyorum. Daha bugün yeni iki kitap aldım. Kütüphanemi onlara göstererek özenmelerini sağlayabilirim.

0|0
    0|0
  • Zor o. Kaç tane arkadaşım ben kitap okuyorum diye kitaplarımdan aldı ama okumadılar. Olan benim kitaplarıma oldu. Halen okuyacağım diyorlar.

0|0
    0|0
  • kitap okumayan insana sonradan bu alışkanlıgın kazandırılacagına inanmıyorum yani kesinlikle inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Hayatında ilgi duyduğu bir konuyla iligili kitaplar olabilir

0|0
    0|0
  • Ölüm ani dünya fani bir kere okusan ne olur yani diye rica ederim

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama kitap okurken hikaye ile surukleniyorsun sen yasarmiscasina bunu anlatmak kitap onermekten daha iyi

0|0
    0|0
  • Okumayan okumaz aqq bu öyle nasihatla olcak iş değil ilgi işi

0|0
    0|1
  • Ben kitap okumayı seviyorum ama çoğu zaman da üşeniyorum

0|0
    0|0
  • O alışkanlığı bir türlü edinmemiştim ama artık kendime ciddi ciddi soruyorum:
    Daha ne bekliyorsun?

0|0
    0|0
  • Güçlü olmak istiyorsan okumalısın, falan derim herhalde :)

0|0
    0|0
  • kitapları bile ekitap olarak okuyorum öyle beleşçiyim

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    30
Yükleniyor...