Yere Batan Sarnıcındaki Lahit İçinde İlginç Esrarengiz Ceset

Venedik'ten gelen İtalyan asıllı Hristiyan olmayan Paganist bir heyet ısrarla Fatih Sultan Mehmet ile görüşmek ister o kabul etmez en sonunda Sadrazam ile görüşmelerine izin verir Sadrazam'a Yere Batan Sarnıcının altında bir hazine var yerini ve detayını sadece ona söyleriz der, Sadrazam Padişah'a iletir Fatih Sultan Mehmet bu işte bir işte bir iş olabilir düşüncesiyle heyetten bir temsilci ile görüşmeyi kabul eder belirlenen tarihde temsilci anlatır Yere Batan Sarnıcının altında bir lahit ve içinde adına ''Medusa'' adını verdiği mumyalanmış bir ceset olduğunu ve onu vermesini ister bir sürü şey teklif eder ama kabul etmez.

Bu tür gizemli şeylere meraklı olan Sultan Abdülhamid bu konu ile ilgilenen Gül Haç Cemiyetinin bir kaç temsilcisi ile kendi bir kaç kişilik temsilcisini görüştürür. Örgütün isteklerini kabul etmez kendisi bulamaya karar verir.

Uzun uğraşlar sonunda tonlarca ağırlığındaki lahit bulunur kapağını açtıklarında oradaki kişiler dehşete düşer ve ünlü Alman Biyolog Robert Koch'a inceletir.

Robert Koch'un Raporu:

‘Bu bozulmaya başlamış olan, dev görünümlü, insan başına benzeyen, yılan gibi kıvrılmış bu yaratık, muhtemelen dinozor çağından kalan dev bir yılan veya dinozora benzeyen bir yaratık…’

Halkta dedikodu olmasın diye ceseti çıkarıp sadece tonlarca ağırlığındaki lahiti Fatih Camii Avlusunda halka kısa süreli gösterir.

Sultan Abdülhamid Han’ın emriyle lahitin resmi çekilmiş ve zamanın gazetelerinde yayımlattırılmıştır.

LAHİTİN FOTOĞRAFINI YAYIMLAYAN BİR DERGİDEN GÖRÜNTÜLER :

Yere Batan Sarnıcındaki Lahit İçinde İlginç Esrarengiz Ceset

Yere Batan Sarnıcındaki Lahit İçinde İlginç Esrarengiz Ceset


Yere Batan Sarnıcındaki Lahit İçinde İlginç Esrarengiz Ceset

Fatih Camii avlusunda segilendikten sonra Molla Fenari Camii yanındaki kraliçe mezara götürülmüş sonra gece vakti Gül Haç Örgütü bir masonu ayarlamış ve o masonda bölgedeki Zaptiye Komiseriyle anlaşarak başka bir masonun Büyük Ada'daki yazlığına götürmüş oradan da bir ticaret gemisiyle İtalya'ya götürmüştür.

Bu tür yılan saçlı/başlı bayan simgeleyen heykeller çok yaygındır Anadolu'da bir çok yerde vardır hatta Yere Batan Sarayında da vardır. Antik çağları bu kadar etkilediğine göre ve Anadolu ve Mısır'da bu tür heykel ve fosiller yaygın olduğuna göre Kayıp Kıta Mu'dan kalma kalıntılar olabilir.

Yere Batan Sarnıcındaki Lahit İçinde İlginç Esrarengiz Ceset
0
1
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

01

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...