Siz Plajda Kumda Güneşlenirken, Onlar Kumlardan Şaheserler Çıkartıyor!

Yaz gelse de deniz, kum, güneş hepsini bir araya getirip harika bir tatil yapsak diye planlar kurmaya başlanmıştır bile. Ama bazı sanatçılar kumların üzerinde oynamak ve güneşlenmek yerine kumlardan harika heykeller ve sanat eserleri ortaya çıkartıyorlar. Sizlerle bu güzel sanat eserlerini paylaşmak istiyorum.

Antik Mısır ve günümüz hızlı yaşantısını bir araya getiren bu güzellik beni çok etkiledi. Zaten Mısır ve yaşam beni oldum olası etkiler.

Bunların kumdan yapıldığını duymak insana inandırıcı gelmese de, "işte sanat böyle bir şey" demeden geçemiyorum. Karşınızda Karayip Korsanları'nın kötü kaptanı.

Siz kumun üzerinde kutuyu alır içine kumu koyar hop ters çevirir "aa bak kale yaptım" dersiniz. Ama adamlar tam 10 tane kaleyi bir araya getirip karşımıza koyar.

Harry Potter serisini kumlara yazan ve görselliğiyle büyüleyici bir masala sürükleyen kumdan heykeli.

Bu şaheser için denizden tamı tamına 9 ton kum getirilmiş. Ne kadar öz veri, ne kadar sabır ve ne kadar sanat aşkı var görebiliyor musunuz?

Peri Sirki adı verilen eserdeki inceliklere ve ayrıntıların ne kadar net olduğunu görüyorsunuz. Bu sanat değil de ne olabilir?

Her yapılan eserin ayrı bir değeri, ayrı bir özelliği var. Hepsinde ayrı bir sanatçının emeği var. Takdir edilmeyi gerçekten hak eden insanlar bunlar.

İşte Star Wars serisini canlandıran bir sanatçı. Daha iş üstünde, eserini tamamlamamış. Ama o kadar özenle çalışıyor ki, görenleri hayrete düşürüyor.

Unutmayın sanat içinizde, sanat her yerde, sanat bizimle. Yeter ki onu dışarı çıkartmak isteyin. Eminim sizin de kendinize özel yetenekleriniz vardır. #KendiniŞımart


1|1
1111
colkaplani34 KizlarSoruyor'da Fenomen
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

  • Her yıl Antalya Lara plajında da kumdan heykeller açık hava müzesi açılıyor. geçen yaz gitmiştik, hatta profil resmimde de var.

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Alanya, Damlataş'da iken, şahit olmuştum. Hayranlıkla izledim saatlerce.

    0|1
    0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 10

Yükleniyor...