KS'nin daha iyi olması umuduyla.

erkeksihayvan u

Olanlar, olması gerekenler ve olmasa daha iyi olur diye düşündüklerim hakkında konuşmak istedim bu defa.

Kesinlikle kişisel değil genel olarak ele alıp öyle yazıyor ve kesinlikle herkesten bahsetmiyorum, eleştireceğim arkadaşlar sayı olarak az da olsa maalesef sitede genelleme yapılmasına sebep oluyorlar.

KS'nin daha iyi olması umuduyla.

Ks'de mod, editör veya fenomen olan arkadaşlarımız unutmamalı ki bunların herhangi biri olmak için önce ''üye'' olmak gerekiyor.

Yani asıl ve öncelikli olarak içinde bulunduğumuz topluluk ''kızlarsoruyor''.

Modlar - editörler - fenomenler gibi farklı gruplar ise ''alt grup'' olarak adlandırılabilir.

En büyük yanılgımız alt gruba dahil olduğumuzda, kendimizi asıl ve öncelikli grubumuzdan soyutlamak ve dolayısıyla istemeden de olsa diğer ks üyelerini dışlıyor gibi görünmemiz.

Elbette mod, editör vs olanlar kendi aralarında daha iyi bir iletişim kurabilir, daha fazla diyaloğa girebilir. Ben bunun ulu orta ve abartıyla yapılmasının, diğer üyelerimize biz sizden özeliz, ayrı bir topluluğuz gibi bir izlenim bıraktığını ve bu yüzden üyelerimizde antipatiye, güvensizliğe yol açtığını düşünüyorum.

unutmayın ki üyeler yoksa bizler hiçiz

Aşağıda verdiğim linkte okuyabileceğiniz deneyde, kişilerin yetki aldıklarında bunu uygularken yaptıkları hatalar, yetkilerini acımasızca kullanmaları, kendilerini gene kendileri gibi olanlara karşı üstün görmeleri anlatılıyor. Okumanızı tavsiye ederim.

stanford hapishane deneyi

KS'nin daha iyi olması umuduyla.

Moderatörler, modlarımız;

Akıl vermek haddim değil. Olumlu bir eleştiri olarak bakarsanız sevinirim.

Yetkilerini kişisel amaçla kullananlar, yetkisini kullanırken ''empati'' yapmayanlar, anlamak yerine gizlemeyi tercih edenler var. Bu sebeple güvenilirliğimiz, samimiyetimiz ve modluğumuz tartışılır halde. Hataları örneklendirmeye gerek yok, sık sık karşılaşıyoruz zaten. Amacımız burayı disipline etmek değil, daha kaliteli bir yer haline getirmek.

Özellikle yakın zamanda üye olup sonrasında moderatör olanların şikayet oranını yükseltirken bir yandan da topluluğumuzu anlamaya çalışmalarını rica ediyorum.

Editörlerimiz ve fenomenlerimiz

Editörlerimizin en büyük yanılgıları ''illa ki düzenlemek'' zorunda olduklarını düşünmek. Editörlük, yazıları sizin bakış açınıza göre değiştirmek ya da zevkinize göre sizin anlayış biçiminize göre kalıplandırmak değil, duygu ve düşüncede değişikliğe gitmeden daha okunur hale getirmektir.

Dolayısıyla sözcüklerin yerini değiştirmek, kelimeler silmek, başka kelimeler eklemek, fotoğrafların yerlerini değiştirmek çok af edersiniz ama haddiniz değildir. İmla hataları, sakıncalı içerikler, kaba tabirler, kalın punto vb gibi düzenlemeler yapmaktır editörlük. Yani kurallara aykırı olanı silebilir, yayınlanmasını engelleyebilirsiniz ki öyle de yapmalısınız fakat yazanın cümlelerine, cümleleri diziş şekline ve ona göre anlatımı en iyi ifade eden görsellerine dokunmamalısınız.

Edebiyat ya da yazım sanatı keskin kurallardan oluşmaz. Kafiyeli şiir yazılabildiği gibi devrik cümleler ile de yazılabilir.

Lütfen düzenleme yapmış olmak için düzenlemeyiniz.

Benim en çok canımı sıkan şey bu. Süper bence seçilmesi için anlattıklarımın, editörlerimizin anlamak ya da anlatmak istediği gibi yazılması gerekiyor. Bu böyle olmamalı.

Editör ve fenomenlerimizin hepsi olmasa da, başka sitelerde karşımıza çıkan yazıların bir kaç kelimesini değiştirerek bence yazıp, bu benceler ile editör, fenomen olan arkadaşlarımız var. Artık editör, fenomensiniz ve bu gücünüzü kendi fikirlerinizi ön planda gösterebilmek adına kullanın. Belki bu zamana kadar sizi yukarılara taşıyacak şeyler paylaşmak zorundaydınız fenomen ya da editör olmak için ve paylaştınız. Artık ne yazsanız vitrinde olacak, kullanın bu gücü, kendi fikirleriniz için.

amaç daha çok bence yazmak değil, bence'lerin daha çok okunmasını sağlamak olmalı.

Ve sevgili yönetim

Ben dahil üyelerimiz çok sıkıldı aynı bencelerden, bu yüzden okunma oranları çok düşük. Vitrin editör ve fenomenlerin hizmetinde, ben dahil normal üyelerimizin paylaşımları kayboluyor ya da çok süper seçilmesi gerekiyor ki vitrin görsün. Bunu en azından yarı yarıya yapabilir, normal üyelerimizin de paylaşımlarına yer açılabilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi çok bence yazılmasını değil çok okunmasını hedef almalıyız.

Sevgili üyelerimiz

Sanmayın ki mod - editör arkadaşlarımızın size kastı var, sanmayın ki şikayetlerinizle ilgilenmiyorlar. İnanın yetişmek çok zor ve inanın her şikayetiniz kurallara aykırı olmuyor. Sizler de kuralları okur, siteye katkı sağlarken biraz daha sabrederseniz daha da güzelleşecek buralar :)

Sezarın hakkı sezara

Eleştirdiğimiz yanları olsa da üyelerimiz ve yetkililerimiz ile güçlüyüz. Bugün eleştirdiğim mod - editörler olmasa hiç bir bencem imla kurallarına uymazdı. Küfürden, terbiyesizlikten arındıramazdık burayı. O yüzden iyi ki varlar.

Kırdığım olduysa affola. Sözlerim kişisel değil, kişisel sorunum olmadığı gibi kaldı ki bir çoğunu ya tanır severim ya da tanımam bile arkadaşlarımızın.

Kalın sağlıcakla...

KS'nin daha iyi olması umuduyla.
6
4
Görüşünü yaz
6Kız Görüşü
4Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Bir zamanlar buranın ünlü bir uber modu vardı yeni mod olanlardan gözüne kestirdiklerine mesaj atar s ya da u olmak ister misin istersen de sana link atar şikayet et kaldırıcam derdi aynı kişi üyeliğini yeniledikten sonra kendi sorularını kaldırtıyordu. Bu adam hala burada mı bilmiyorum ama böyle popüler her ayın modu seçilen üyeler vardı.. senin bu yazını okuyunca o geldi aklıma.. burası keyifli vakit geçirmek için kullanılan bir yer ve elbetteki bu kadar insanın içinde işin b*kunu çıkaranlar da var ve modlar burada devreye girmeli ve çopu zaman da giriyorlar.. ama yine aynı kategoride olan ama koltuk davası peşinde olan modlar biz onlara işgüzarlar diyoruz ince espriden bihaber ya da hah yakaladım birşey deyip g*tüyle okuduğu yorumu kaldırıyor.
  Şimdi modları bu kadar itin g*tüne sokup çıkardığımız yeter elbette düzgün olanları tenzih ederekten yaptık bunu🙄
  Şimdi gelelim herşeyin en iyisini bilen fenomenlerimize editörlerimize.. çoğu popüler olan editörler popüler sitelerdeki konuyu resmi alıp bir iki cümle değiştirerek önümüze koydukları benceleri sırf fenomen editör oldukları için vitrinde gözümüze gözümüze sokuyorlar. Ve sen üç nokta yerine iki nokta koydun diye ya da devrik cümle kullandın diye senin bencelerinin özgünlüğüyle oynarlar.. üslubunu tdk misali süzgeçten geçirirler.. ne diyelim iyiki varlarmış (!)

  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • erkeksihayvan

   eyvallah..
   g. tü kalkık demesinler diye ses etmiyorum ama susunca da eziyolar :)

  • Gizli Üye

   Şimdi baktım da ne çok kullanmışım sansürlü kelimeyi🤭

  • erkeksihayvan

   aman görür kaldırırlar dikkat et

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • selcukbey

  Deney ilginçmiş ve hâlâ geçerliliği devam ediyor toplumsal rollerde
  Yazı için tebrik ederim ben o kadar uzun yazamazdim demekki bayağı dolmussun duygularımıza tercüman oldun.
  bir kaç özgün bence yazmıştım ama baktım özgünlük değil başka şeyler on planda tutuluyor vazgeçtim sonradan.

  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • erkeksihayvan

   çok uzun zamandır doluyum bu konuda. daha art niyetli düşünmek istemiyorum o yüzden açıkça yazmak istedim. fakat her zaman olduğu gibi gene kimse tınlamadı :)

  • selcukbey

   Administration olacak kisiymissin ama olamamışsın yazık. Liyakatsizlik her tarafımızı sarmis

  • erkeksihayvan

   5 yıldır herhangi bir gruba dahil olmadan hala durabilmem bile büyük başarı.
   ayrıca ingilizceni konuşturarak hava atma bana, sensin adminss..

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

53
 • ZiFiRi_

  Yazdıklarınıza katılıyorum, sıradan bir üye olarak.
  Ancak site de yönetim önüne geleni, bal tutan parmağını yalar misali önlerine geleni admin ve mod yapıyorlar.
  Hal böyle olunca da sitede kesinlikle adalet olduğunu düşünmüyorum, gerçi gerçek dünyada olmayan birşeyi sanal da beklemek saçmalık.
  Emeğine sağlık.

  Sevdim 2 Kişi
  • erkeksihayvan

   teşekkürler. eleştirilerini okuyacaklarını düşünüyorum.

  • selcukbey

   Doğru demiş

  • ZiFiRi_

   @selcukbey dikkat ederseniz sitede erkeksihayvan moderatör ise kankalarınında soy ağacı misali moderatör olduğunu görürsünüz.
   Bu arada lafım size değil erkeksihayvan.
   Örneklendirme amacıyla kullandım.

  • Hepsini Göster
 • Greenwich-london472

  Yazdıklarınızın çoğuna ben de katılıyorum.
  Özellikle de "bence" bolluğu açısından..
  Artık eskisi gibi, güzel ve kaliteli soruya rastlamak zor..
  Benceler daha az, sorular daha çok olmalı. Sitenin ilk zamanlarında ki gibi.
  Yazdığınız, yarı bilgilendirme 1/4 eleştiri 1/4 öneri üzerine olan bence, hem yazılışı, hem akıcı oluşu hem de içerik olarak tam anlamıyla süper ve amaca ulaştı sanırım.

  Sevdim 1 Kişi
  • erkeksihayvan

   teşekkür ederim ama bir şeye ulaştığı yok. paşalarımızın kriterlerine uymuyormuş o yüzden çöplüğün dibinde duruyor öyle :)
   en temizi beklentiyi düşük tutmak, artık bir şey beklemiyorum

  • Öyle demeyin.. O zaman ben de birgün guru olacağıma dair inancımı kaybederim.
   Burda hem kendini hem tavrını ve duruşunu sevdiğim, herşeye rağmen kendinden ödün vermeyen az da ols insanlar var. Siz de onlardan birisiniz *

  • erkeksihayvan

   teşekkür ederim tekrar.
   guru olmak kolay cevaplamak ve sormak yeterli eminim biraz sabırla olacaksın, bişi kalmamış zaten :)

 • Junİchi

  paylaştığın deneyi daha önce okumuştum hatta filmi de vardı sanırım izlemiştim çünkü :d "rollerin" insan üstünde büyük etkisi olabiliyor cidden ve ayneen yaa sorulara filan bazen müdahale ediliyodu acayip gıcık oluyodum hani cidden ne haddine? bana kimse sormadan sorumun yazılışını değişiyordu ve doğal olarak benim kasttettiğim anlam da değişiyordu veya eklemek istemediğim fotoları kendileri ekliyodu hele önceki hesaplarımda bu çoktu şimdi azaldı sanırım.
  ve gene katılıyorum, fenomensen yazdığın şey anında süper seçilip, vitrine giriyor. bence ayıklanma olmalı, seçici olunmalı o kadar boş şey var ki... engelliyorum zaten.

  Sevdim 1 Kişi
  • Umarım biraz değişmiştir bişeyler dicem ama sanmıyorum :)

  • Junİchi

   bana değişti gibi geldi ya da bunu yapan kişiler siteden gitmişxd tabi hala foto ekleyenler var.

  • Son benceme saçma sapan bir dizi fotosu eklemişler :)

  • Hepsini Göster
 • MskvaOxorca

  Deney ilginçmiş gerçekten sinirimi bozdu. Yazın çok güzel ellerine sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  • erkeksihayvan

   teşekkürler.
   deneyi günlük hayatındaki örneklerde de görebilirsin

 • Kâlpkırrmz

  Sevgili abican;
  Bu sitede abican diye hitap ettiğim iki kişiden birisin, ikinizde sitenin kalitesini en üst seviyelerde tutan üyelersiniz. Hemen hemen aynı tarihlerde üye olduk fakat ben sizler kadar sabırlı olamadım, bir çok kez bu adaletsizliklerden dolayı terk ettim burayı.
  Yazdıklarının tamamına canı gönülden katılıyorum. Otomatik vitrine çıkma özelliği tamamen zararlıdır ve bence acilen son verilmelidir.
  Mod lar da kanka kayırmayı bırakıp eşit davranmalı eğer yapamıyorsa yönetim tarafından tespit edilip lağvedilmelidir.
  Çok iyi biliyorum ki admin olan bazı üyeler de ikiz hesaplara göz yumup kankasını mod, fenomen yapmak için bir çok usulsüzlük yapmaktadır.
  Rahatsız olduğumuz konularda bize tercüman olup yönetim tarafından daha dikkatli incelenmesine öncülük ettiğin bu yazı için gönülden teşekkür ederim.

  Sevdim 1 Kişi
 • 111rose111

  Anlatımın süper

  Sevdim 1 Kişi
 • kral6666

  Bu siteyi çok seviyoruuuuuuum.

  Sevdim 1 Kişi
 • Alexander-Delarge

  Şurada rezerv alayım da boş bir zamanımda okurum

  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...