Islak mendil misali, gelince üst üste gelen dertlerle nasıl başa çıkılır?

Islak mendil misali, gelince üst üste gelen dertlerle nasıl başa çıkılır?
Tüm dertler üst üste geldiğinde bunu nasıl aşıyorsunuz?
#HermioneGranger 🧚🏻‍♀️
Güncellemeler:
Sizin de dertleriniz oluyor mu?
Nasıl başa çıkıyorsunuz?

5|3
3360

En İyi Erkek Görüşleri

• Yokmuş gibi davranıyorum :))

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
  • Ya sabır selamet çekerek başa çıkmaya çalışıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Ya tek tek çözerek veya çözmeyip yokmuş gibi davranarak :D

1|0
    0|0
  • ıı nasıl aşıyorum yatağıma kapanıp saatlerce uyuyunca geçiyo

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 58

• İlkim beni aldattı üstüne hayatım okulum mahvoldu 3 ay acısı ile uğraştım. Seven kızlar oldu beni kalbim yorgun olduğundan sevme kabiliyetimi kaybettim. En çok sevgiye inanan ben bir kız yüzünden sevgiye aşka inanmıyorum

1|0
    0|0
  • .

Rabbim insanlara kaldıramayacağı yük yüklemezmiş derler ya;

Bir sürü sorunu veya engeli olan bir dünya mutu insan varken,

Biz neden mutsuz olalım,

Sadece yukarıyı değil aşağıyı da görelim bence.

.

1|0
    0|0
  • Rabbime sığınıyorum. onun ol dediği herşey olur. Ya Rab refaha ulaşabilmemi ihsan eyle Allahım diyip sabırla bekliyorum. hamd ü senalar olsun sonunda geçiyo :D bir kapıda ne dert durur ne mutluluk. ne zenginlik durur ne fakirlik

1|0
    0|0
  • Beni mutlu eden şeyleri düşünmeye çalışırım, mutsuz edenleri mümkün oldugu kadar uzak tutmaya çalışıyorum hayatımdan, derdi olmayan yoktur, önemli olan onlar hakkinda mantıklı düşünerek çözüme odaklanmak diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Çektiğim mendillerin hepsini kullanır gibi dertleri çıkartan neyse onları çözüyorum.

1|0
    0|0
  • şükretmesini bilerek. Rabbim kimseye kaldıramayacı yükü vermez. sabretmek gerek. her uzun gecenin sabahı var

1|0
    0|0
  • Daha onceden de yasayip atlattigimi bildigim icin dert etmemeye alistim

1|0
    0|0
  • Bir sorunu halledim derken ortaya yenileri çıkıyor.

1|0
    0|0
  • O kadar doğru bir soru ki bu. Aslında bunu yaşayan ancak anlar dediğimiz durumlardan. Bazen dertler, sıkıntılar, problemler üst üste gelir. Ve burada asıl açmaz birkaç tanesi ile mücadele etme gücüne ancak sahipken diğerlerini nasıl bertaraf edebileceğimizdir.
    Bence böylesi bir durumda en akılcı çözüm listeleme yapmak; en ağır, en zor, en önemli olan problemi en üste yazarak sıralamaya bu şekilde devam etmek. Ve çözüm için listedeki ilk problemden başlamak. Zira tüm problemler ile aynı anda mücadele edersek her birine verebileceğimiz zaman ve güç asla %100 olmayacaktır. Dertler ile tek tek uğraşmak ise hem o derde tüm konsantrasyonumuzu vermemizi sağlayacak, hem de çözdükçe rahatlayarak diğerlerine güç bulmamızı sağlayacaktır.

1|0
    0|0
  • Ben sabrediyorum ve çözüm arıyorum başka yağpacakl bir şey yok.

1|0
    0|0
  • Kulaklık, koşu bandı ve Mark Eliyahu üçlüsü ilk aşamada çok yardımcı oluyor. Zihnim rahatlayınca sorunları nasıl çözeceğimi buluyorum.

1|0
    0|0
  • Uzun yürüyüşler yaparak çözümler arıyorum 🚶🏻
    En iyisi denizin kenarında dalgaların 🌊🌊 sesini dinleyerek kendine gelmek 😌

1|0
    0|0
  • e ne güzel işte bir seferde hepsi geliyosa hepsini birden kullan at !!

1|1
    0|0
  • Off diyorum, bir bakıyorum, of deme oh de, lipton iç oh de, dertlet üst üste gelince , lipton iç oh de. diyerek lipton içiyorum 😝

1|0
    0|0
  • Gülemeyerek, gülen birilerinin enerjisini çalarak
    Zamanla çözüm ya geliyor ya da gelmiyor baş ediyorsun

0|0
    0|0
  • baktın ki gücün yetmiyor çarkı ters döndürmeye sal kendini rüzgarın kollarına o seni alıp götürür bir yerlere

1|0
    0|0
  • Abdest al otur dua et, kalk bir namaz kıl... Ne dert kalır ne ıslak mendile ihtiyaç

1|0
    0|0
  • Aşamıyorum hepsine eyvallah diyip beni bitirmelerini bekliyorum 😁

1|0
    0|0
  • Hayatı akışına bırakarak.. ne olacaksa olsun diyorum.

1|0
    0|0
  • Kaciyorum yanliz kaliyorum kimseye caktirmiyorum. kendiliginden cozuluyo

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 31

• Islak mendil birden fazla gelince bir tanesini alıp diğerlerini içine geri sokuyorum ama dertleri geri gönderme gibi bir şansımız yok maalesef. 😀

1|0
    0|0
  • Düşünüyorum , düşünüyorum ve düşünüyorum. Öyleyse varım diyerek harekete geçiyorum.

0|0
    0|0
  • Bn çekince içinden hepsi çıkıyo baş etmek mümkün değil içine bidaha sokarsan yine bütün bütü gelir en iyisi hiç ellememek

1|0
    0|0
  • 1 hafta boyunca telefonum bozuldu sıfırlamadan düzelmiyordu para gerekiyordu para sıkıntısı çekiyordum tabletime resimlerimi atarsam telefonumu sıfırlayabilirdim tabletimde bozuktu bilgisayarımda bozuktu zaten o hafta içinde oldu hepsi güzel sanatlar lisesinde okuyorum bissürü çizim yetiştirmem gerekiyordu performanslar falan teslim haftasıydı daha bir çok böyle şey oldu ama sonra ne mi oldu zamanla geçti

1|0
    0|0
  • Önce geberene kadar ağlarım. sonra bir kahve yapıp Ahmet Kaya dinlerim.. Allah ölüm ve evlat acisi vermesin. Ask meşk acıları bana tırı vırı

2|0
    0|0
  • Umursamamayı hiç yapamıyorum maalesef. Hep istemişimdir umursamaz birisi olmayı olayları veya kişileri umursamayayım ama olmuyor bu büyük zaafım.

1|0
    0|0
  • Sabrederek. Çoğu zaman umursamayarak.
    Nasılsa geçecek çünkü. Hiç bir dert diğer dünyaya kalmayacak.

1|0
    0|0
  • Sorunlarımı bir kağıda yazıp çözüm odaklı düşünüyorum. Ve işe yaradığını da fark ediyorum.

1|0
    0|0
  • Ne yalan söyleyeyim umursamam😅 oluru varsa olur olmazsa no panik relax

1|0
    0|0
  • Hep akışına bıraktım, kendi hayatımın büyük bir fan izleyicisiyim djakjjdakjjs :(

1|0
    0|0
  • Hepsini bir sorumluluk gibi kabul edip çözümleri düşünüp sırayla harekete geçmek gerekir ❤️❤️😌🙏🏻

1|0
    0|0
  • 3 - 5 tane islak mendil gelince alacağımı alıp gerisini paketin icine sokuyorum da bu dertler kime nereye sokulacak hiç bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Aman sokayım derdine kalk kız diyip kendime erik dalı açıp oynuyorum asfghsjdj

0|0
    0|0
  • dertlerim var basa cıkamıyorum artık onlar benim başıma çıktı 😂

0|0
    0|0
  • Ben öldüm tekrar nasıl yaşarım

1|0
    0|0
  • Nasıl başa çıkıldığını hala öğrenemedim ama gelince hepsi birden geliyor o kesin imtihan galiba 😊

0|0
    0|0
  • Çıkılmaz

2|0
    0|0
  • Umursamayarak başa çıkılabilir.

1|0
    0|0
  • Hiç yokmuş gibi takılıyorum

1|0
    0|0
  • Uyuyarak ya da umursamayarak