Zihin, kendi sıkıntısını yaratmakta hep marifetlidir! Kendi kendimize sorun çıkarmaktaki sebep ne?

Oliver Goldsmith'in de dediği gibi, hep kafamızda kuruyoruz. Olmayan bir şeyi var ediyoruz, dertsiz başımıza dert veriyoruz. Sizce neden yapıyoruz bunu? Psikolojik olarak temelinde ne var?

Zihin, kendi sıkıntısını yaratmakta hep marifetlidir! Kendi kendimize sorun çıkarmaktaki sebep ne?
Güncellemeler:
Küncel.

2|4
2024

En İyi Erkek Görüşü

• Bireyselleşmenin verdiği konforun dezavantaşlarında biri...
    Doğal sorunları eski dönemlerde atlatmamıza rağmen eski dönemlerin bilgisine sahip değiliz. Bu yüzden de kendi çapımızda kısır döngüsel hayat ve kişilik yaratıp onların içine kendiğimiz hapsediyoruz. Gerçek dünyadan kopmanın bedeli...
    Doğaya durulan özlemin isyanı...

1|0
    0|0
    • Düştüğümüz bataklıktan kurtulmak için çırpınıp daha çok batmak gibi bir kısır döngü mü?

• 😅😅😅😅😅

En İyi Kız Görüşleri

• İnsan kimsenin anlayamadığı bir varlıktır. İnsan kelimesi hafife alınmayacak kadar güçlüdür. İnsan ve adam farklı bir şey. Adam-kendi vazifesini yerine getiren ve çok iyi bir insan olmaktır. Bizim konumuz ise insan. İnsan pisikolojik durumunu b=pek kimseye açıklayamaz. Bunun sebebi ise utangaçlık deyil, karşısındakinin onu anlayamamasından korkmasıdır.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• sebep basit
    rahat batıyor anasını satım:)

#DengesizBirAdam

1|0
    0|0
  • İnsanlar mazoşist'tir
    Aşk acısı çekmeyi bile planlayan vardır emin olun şu sevgilimden ayrılayımda biraz acı çekeyim gibi :D
    Gerçekten de öyle oluyor dertsiz başımıza dert üretiyoruz ama bunun sebebi, insan psikolojisinin sürekli güçlenmek istemesidir.
    Ağırlık kaldırıyoruz yani fitness gibi düşünün.
    Psikolojinin ağırlık kaldırmaya ihtiyacı var yoksa bir zaman sonra hayattan bıkmış oluruz sürekli mutlu olmak iyi değil

1|0
    0|0
  • Şu son bir kaç aydır bu sorunu yaşıyorum yardım edin Pskiyatriye mi gideyim psikoloğamı. Hayatım çok boktan ruhum sürekli stres yaratıyor sıkıntı yaratıyor artık geleceğe dönük umudum ve güzel şeyler kafamda kurmak istiyorum 😔

1|0
    0|0
  • Bence kendimizi yeterince sevmemekten ve ilgi gostermemekten kaynaklaniyor. Bu tarz seyleri yaparak aslinda kendi ilgimizi kendimize yoneltmis oluyoruz ister istemez.

1|0
    0|0
  • Beyin bir kere bozulmaya görsün toparlamak zaman alıyor

1|1
    0|0
  • Peki 4 kitaptan sorumlu olduğum vize için bir fikri var mı değerli abimizin?

2|0
    0|0
  • istiyoruz olmuyor elden de birşey gelmiyor en iyisi elden gelebilecek şeyler istemek

2|0
    1|0
  • Hayat o kadar zorluyorki evden dısarı bile cık mak istemiyorum

1|0
    0|0
  • çocuklukta yaşanmışlıklar depomuz olan bilinçaltna atıyoruz. ondan.

1|0
    0|0
  • Elize katılıyorum 😄

1|0
    0|0
  • Boşta kalmamız

1|0
    0|0
  • arzu ve istekler sorunun cevabı

1|0
    0|0
  • Fazla düşünüyoruz.

1|0
    0|0
  • Huysuz biriyim ben ya ottan boktan huylanırım

1|0
    0|0
  • Çok haklı söz.

1|0
    0|0
  • sanmam aynaya bakıyoz bu yuzden

1|0
    0|0
  • OKB'liler kendi kendine sorun yaratıyor

1|0
    0|0
  • is olsun

1|0
    0|0
  • Gereğinden fazla düşünmek

1|0
    0|0
  • Inanmak istedigimize inaniyoruz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 18

• Bunlar hep şeyden aptallıktan

1|0
    0|0
  • Negatif düşünmemizden kaynaklanıyor olabilir.

1|0
    0|0
  • Monotonlaşan bir hayata ufak bir heyecan katmaya çalışan zihinlere sahibiz sanırım bilemedim şimdi , aman🙇🏻‍♀️

1|0
    0|0
  • Canımız sıkılıyor mutsuz gibi görünsekde dertlenmeyi seviyoruz bu yüzden dram diye bir film türü var bu yüzden acıklı diziler hep tutuyor şikayet etsek de seviyoruz hatta çoğu şikayetimiz biraz övünme bile barındırıyor

1|0
    0|0
  • Boş olduğum zaman kendü kendimizi yeriz nedrn bunu yaptık şunuyaptım diye boş kafa cevap

1|0
    0|0
  • Keşke böyle olmasaydık pozitif ve yapıcı düşünmeliyiz

1|0
    0|0
  • Hep kaybettiğimiz için hep olumsuzluklarla karşılaştığımız için.

1|0
    0|0
  • rahat batıyo

2|0
    0|0
  • Memnuniyetsizlik...

1|0
    0|0
  • Vardır bişeyler

1|0
    0|0
  • Hep düşünüyoruz da ondan peşimizi bırakmıyolar ki

1|0
    0|0
  • Genelikle yanlız kaldınca oluyor böyle düşünceler.

1|0
    0|0
  • Nasıl görmek istersem öyle görüyorum

1|0
    0|0
  • Çok kafa yormaktan.

1|0
    0|0
  • Kolayımıza gidiyor.

1|0
    0|0
  • Depresyon