Erkeklerde de "evlenilecek, eğlenilecek" ayrımı var mı?

Erkeklerde de "evlenilecek, eğlenilecek" ayrımı var mı?Kadınların da yok aslında da, çoğu varmış gibi davranıyor. Madem öyle, erkeklerde de var mı bu?

4|5
75118

En İyi Erkek Görüşü

• eğlenilcek evlenilecek kavramı var. elbette kimse evlenemediği bir insanla bir ömür geçirmek istemez istese bile zaten geçmez. ancak "eğlence" kavramı kişiden kişiye göre değişir. iki tarafında eğlence kavramı birbirini tamamlıyorsa eğlenceli bir birliktelik falan olur. aksi halde sorunlar çıkar. ancak evlilik bambaşka bişeydir. sorumluluktur. evli olduğun kişinin ailesinide alırsın aynı zamanda. senin ailen ve onun ailesi bir nevi akraba olur yakını olur. aynı zamanda evlilik çocuk demektir. çocuk ise gelecek. siz günlük zevklerinizi çatır çatır yaşayıp insanlığa kendinize hiç bişeye faydanız olmadan bir ömür geçirip e bizde böyle eğleniyoruz işte bunlar ihtiyaç işte olması gereken bu siz büyütüyorsunuz falan diyip bir tarafı hiçe görüyorsunuz yarında çocuk mu yetiştirmek istiyorsunuz? sizdeki bu rahatlık oldukça ya çocuk sizi ya da arkadaşları çocuğu yetiştirir. siz sadece onu böyle bir dünyaya getiren çift olursunuz hepsi bu. işin özeti hayatta tabiki eğlenin sevişin bişeyler yapın. ama hayatta başarı için her zaman bir denge ister bir stabilite ister.

4|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• var ama kizlarin cogu eglenicek erkege asik olup evlenicek erkegi üzüyolar, ordanda neden düzgün erkek kalmadi oluyo

2|11
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 117

• Evet var..

1|0
    0|0
  • Teorik olarak yok olması istense de pratikte böyle bir durum var. Erkek için de kadın için de uygulama aynı. Neşeli, eğlenceli, kendilerini güldüren, keyifli birisi ile vakit geçirmek istenir. Ama iş ciddiye bindi mi, daha ağır ve daha oturaklı olması istenir.

1|0
    0|0
  • Şahsen hiçbir kadına eğlenilecek gözüyle bakmadım karaktersizliktir zaten o düşünce. İnsalar oyuncak değildir bir oyun kahramanıda değildir. Kimi insan hayatını daha vurdum duymaz, rahat yaşar bu kadın içinde erkek içinde geçerlidir ki buda o kişiyi eğlenilecek kişi sıfatına sokmamalıdır. Kişinin kafasında "eğlenilecek insan" diye bir düşünce ayrımı varsa karakter eksikliğinden kaykalıdır.
    Saygılarımla ,

1|0
    0|0
  • Evlenilecek cok ta , eğlenilecek kız var mı Türkiye'de? Yani bir kız bir erkeğin gözünden feryat yerine sevinç gozyaslari getirebilirmi sanki şu ülkede? Eğlenceli olmayan insanla zaten yapılmaz evlenilmez ama seni çeken her neyse o uzun vadeli olmalı işte. İki günlük olupta 3. Gün değiştiğinde o kizda kendini kapıda bulur sonra vay efendim çocuk duygularımla oynadı hayır yavrum sen doğal davranmadin. Ve şimdi cezasına mahkum sun

1|0
    0|0
  • Durum tamamı ile kişinin karakteri ile ilgilidir bana göre. Çünkü sonuçta kişilerin bazıları çapkınlığa meyilli oluyor; kimisi duygulara önem veriyor. Dolayısı ile hayatta yapılan seçimlerde her zaman aklınız ile beraber kalbinizin ; mantık ve duygusallık silsilesinin olmasını mutlaka aramalıyız.

1|0
    0|0
  • Bir insan eglenceli bulmadigi biriyle evlenecek kadar delirmis olamaz. Eglenceli olusunun yaninda uzun vadeli guven verebiliyorsa evlenilecek diyebiliriz soz konusu kadin veya erkege.

2|1
    0|0
  • Kızlar genelde eğlenilecek erkeklerle evlenirler. Çünkü onlar sosyaldir yırtıktır zibididir girişkendir. Oysa evlenilecek erkek mülayimdir kızlarla iletişimi sorunludur sizi tavlayamıyolar diye onlarla nedene vlenmiyosunuz kızlar :)

3|0
    0|0
  • kadınlarda olmaz olur mu ya sadece kadınların çoğu biraz saf olduğundan hangi sınıfa girdiğini ayırt edemiyor.. erkeklerde ise ya düzgün bir adam vardır ya da serseri vardır.. serserilerle evlenen çok var çevremde bir de şikayet ediyorlar kocalarını sanki kendileri imzayı atmamış gibi :D

2|0
    0|0
  • Çok enteresan erkekler çıkmış demişki Eğlenilecek erkek var.. evlenecek erkek var..
    Evlenmeyi anladık sonuç belli de..
    Bir erkek nasıl Eğlenilecek erkek var der?
    Eğlenecek, düşüp kalkacak, yatacak...
    Bunu kabul etmek demek kadınlara bu özgürlüğü vermek demektir.
    Siz ne dediğinizin farkındamisiniz?
    Anneniz karınız kızınız da birileriyle egelnmesini istermisiniz?
    Eğlence için erkeklerle beraber olan kız nedir?

1|0
    3|1
  • Asıl erkeklerde var kadın bir şekilde erkeğine alışıyor Fakat erkek de karakter yoksa o adamla evlenilmez dünya yakışıklısı da olsa

5|1
    0|0
  • Gunumuz kizlarina bakinca artik boyle bir tabire bile ihtiyac kalmadigi gorulebiliyor.
    Artik sadece eglenilecek kizlar var.
    O da paran varsa 😂

Ayrica birisi var Şu an burda, cok karaktersizsin dostum. O kendini iyi biliyor.

1|0
    4|0
  • bir araştırma okumuştum kızlar babalarının tersi biriyle aşk yaşar babalarına benzer biriyle evlenir diye

1|0
    0|0
  • Var tabiki. Aile babası tipli erkekler direk kendini belli eder. bir de hayatı her daim yükseklerde yaşamayı seven tipler oluyo. Ben hangisiyim diye bakacak olursam sanırım yükseklerde yaşamayı seven tiplere giriyorum. :)

2|0
    0|0
    • Aile babası tipli erkek kendini nasıl belli eder merak ettim?

• Hahaha inşallah bakalım hayırlısı 😂

• Ben bir adım daha ileri gidip erkeğin oros... var diyebilirim :) eğlenmeden evlilik olmaz ancak toplum baskısı vb. nedenlerle o kişiyi senin eşin olmasını kendine yediremezsin bazen, o yüzden bu kavram ortaya çıktığı kanaatindeyim ;)

1|0
    0|0
  • Beni eğlenilecek erkek olarak gören tüm avratlara sevgiler, beni sizler yarattınız.

1|2
    2|0
  • Saçma. Her erkekle hem eğlenebilir hem evlenebilirsin. Dışarıdan hiçbir işe yaramaz adam kadın bulunca kaplan olur eğlenmeyi öğrenir. Çapkın adam iş tutar ev geçindirmeyi öğrenir.

1|0
    3|1
  • kadınlarda son zamanlarda olmaya başladı eskiden yoktu.. çünkü eski türk erkekleri tipik kıllı göbekli kendine bakmayan tiplerdi.. erkekler de var ama ezele kadar erkeklerde devam eder..

1|0
    0|0
  • Öyle ayrım erkek için olmaz da şu ayrım olabilir; evlenilecek erkek ve sonunda üzecek erkek. Olarak ikiye ayrılabilir 😊

1|0
    0|0
  • genelde vardır ama bence çok saçma kadınları ötekileştiren bir düşünce... bence insan eğlendiği kişi ile evlenmeli

2|0
    0|0
  • Yapanlar vardır ama herkes kendisine yakışanı yapar demişler, kim kendine neyi yakıştırıyor ise onu yapsın...

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    97

Kızlar Ne Diyor 74

• Evet var
    Bazı erkekler evliliği babalığı kaldırabilecek olgunlukta olmuyorlar.
    Ama aynı zamanda bu kişi çok eğlenceli zeki espriler yapan biri olabiliyor.
    Bir kız bu durumda o erkekle eğlenip aklındaki kişiyle evlenebiliyor.

3|2
    0|1
  • Valla eskiden kiziyordum erkeklere ama ortalikta o kadar aranan kiz var ki o ayrim olmali artik diyorum. kiz 17 yasinda seceresini doksen seda sayanin kocalari az kalir. erkekler de dogal olarak o kizlara evini cocugunu gelecegini emanet edemez. gerci boyle erkekler de var. kadin nasil guvensin de hayatini emanet etsin. iki ucu da bklu deynek ya. zaman kotu zaman.

1|3
    0|0
  • Tabi ki var. Ve bazıları o kadar pişkin ki, anneleri onların bitaraflarını öyle kaldırmış ki herhalde "erkek oglum paşam vs" diye. Ancak kullanılıp bırakıldıklarında bunu anlıcaklar. Yukarıda da birkaç erkek yorumunda gördüm. Özellikle onlar okusun. Erkek her türlü kazanır vs. Shhsjskk kadın erkeği öyle bir hale getirir ki bir çorba vericek kapısı olmaz. Birkaç gramlık şeylerinizle övünmeyin ;)

1|1
    0|0
    • Bizzat yaşadım çok haklisn😀

• beyler kadınları ilahlaştırmayın gözünüzde Allah aşkına,''kadın erkeği öyle bir hale getirir ki bir çorba vericek kapısı olmaz'' mış, QWEWEQWEWEASDSAEEQEQWE

• 😂😂 ne içirdiniz bu kıza yaa😂
      Heytt bee erkekleri süründürecek kız 😂😂

• bence güvendiğin erkek evlenilecek erkektir. güvenmediğin zaten seni bir şekilde yarı yolda bırakıyor veya yanlışı bir yerden çıkıyor oda eğlendiğin erkektir.

1|0
    0|0
  • evlenilecek erkek yok malesef... eğlenmeye daha müsaitler

1|5
    0|1
  • Var tabiki.
    Bende bir kuzen var düşman başına. 🙊
    Eğlencenin dibini görürsün ama o herif evlenirse herkes evlenir ya. 😄

2|2
    0|0
  • Erkek açısından yaşın sorunu olmadığı için onlarda evlenilecek-eğlenilecek kavramı var bence, zaten çoğu erkek evliliğe kadar hayatını yaşamak istiyor. sanırım eğlenilecek kavramı da bu yüzden çıkıyor, kızla hayatımı yaşıyım , gezeyim, gelecek kaygım olmasın. zamanı gelince benden genç doğurganlığı yüksek bir kadınla birlikte olayım. Fakat kadında genelde bu mantık olmaz, özellikle türk kadını çocukluktan beri evlilik mantığıyla yetiştirilir, ayrıca türk kadını cinselliği rahatça yaşamadığı için aslında çoğu için evlilik bir adımdır, bu yüzden çoğu türk kadınının aaa şununla gezeyim bununla evleneyim diye ilişkiye başlama lüksü yoktur. Türk kadını için aileden baskı vardır, çevreden baskı vardır bu yüzden ilişkisine evlilik amacıyla başlar , ama Türk erkeği bu konuda kadından daha şanslı bence. Toplum baskısını genelde türk kadını görür, evde kalma , kız kurusu olma kavramı kadındadır.

2|2
    0|3
    • İşte bir Türk erkeği olarak bu bizim işimize geliyor. Bu durumdan hiçte rahatsız değiliz.

• @Barkn699 açıkçası ben hiç geleneksel biri değilim, zaten gelenekler böyle cinsiyetci olacaksa her türlü erkeğin yanında olacaksa, cok buyuk bir kaybım yok bence. Avrupalı bir erkekle yasamaktan ote, cinsiyetci olmayan , egitimli bir insanı tercih ederim. Cunku bana bunu ogrettiler, benim annem de boyle babam da boyleydi. Ha acıkcası her türlü cinselliği yasayıp , bana oturup bekaretten bahseden erkeklere bisey demiyorum, degismenizi beklemiyorum.' Ayrıca geçmişini saklayan bir kadın şiddet görse üzülmem, hakediyor.', hicbir davranıs kadına siddeti haklı cıkarmaz. Hayat goruslerimiz asırı farklı burdan bunu anlıyorum, tartısmamız zaman kaybı. İyi geceler.

• Farklı zihniyetlerdeyiz, iyi geceler.

• Yok ya kizlar boyle dusunmuyoruz safiz herkesi evlencek diye dusunuyoruz dusunmedigimizlede cikmiyoruz

1|1
    0|0
  • Evlenilecek erkek var bence kadın yok hepsi onun bunun altına yatıp evleneyim geçmişin ne önemi var vs diyor senden iyi bir anne olacak mı sanıyorsun veya iyi bir eş? Kusura bakmayın ama bence Evlenilecek kız yok.

1|0
    0|0
  • Hayır yok. Öyle bir ayrım kadınlarda da yok. Bir insan "eğlenemediği" biriyle neden evlenmek istesin ki?

1|2
    1|1
  • Temiz bardak kalmayınca çay bardağıyla su içen adam görürsen evlen onla.

1|3
    0|0
  • Vardır. Eglenılecek erkek zaten eglenılecek kadınları ıster niyeti ciddi olana kadar.. ama eglenilecek erkek evlenilecek kadını haketmez.

1|1
    0|0
  • şimdiki erkeklerde sadakatli olsun yeter kavramı var

1|2
    0|0
  • Kesinlikle var. Şöyle durup bir baktığında aile babası olarak hayal edemiyorsan; eğlenilecek erkektir o, evin direği olmaz ondan, eğlen gitsin.

1|2
    0|0
    • Dış görünüş ve önyargı senin dediğin, yapma lütfen. Bu kızların mini eteğine bakıp yollu bu demek gibi birşey. Bir kız olarak hiç hoş değil.

• Erkeklerde evlenilecek ve parası yenecek ayrimi yapar avcı kadınlar

1|2
    0|0
  • kadın ıcınde erkek ıcınde bu ayrımı yapmak doğru degıl.

1|2
    0|0
  • Kesinlikle var... Aslinda iki cinste de zihnimizde bu ayrimi olusturan sey, dogru zaman ve dogru kisi olmak. Evlenecegimiz kisiyle tanismis olsak dahi maddi imkanlar kisitli olabiliyor, evlilik erteleniyor. Kosullar da etkili yani. Ayrica bizim herkesle birlikte olmakla itham ettigimiz biri bakmisiz ki evlenmis. Cunku onun da aradigi kendi gibi biri ve bulmus. Kisaca, evlenilecek kadin\ erkek tamamen kendi kisiligimize gore sekillendirdigimiz bir olgu, bizim eglenilecek dedigimizi bir baskasi esi yapabilir.

1|0
    0|0
  • Aklı başında olan insanlar biriyle sadece eğlenme düşüncesi içinde olmaz

1|2
    0|0
  • Önemli olan aile babası yapabilmek bir ayrım söz konusu olamaz bence

1|0
    0|0
  • Günümüzde bu ayrım daha çok erkeklerde yapılıyor artık. Bayanlarda yapılan bu ayrım kalmadı artık

1|1
    0|2
  • Kızlar Devam
    54
Yükleniyor...