Yalnızlık mı daha zordur, yoksa internetsizlik mi?

Hangisi olmazsa daha çabuk depresyona girersiniz? Edit: Yalnızlık diyorum.

• Yalnızlık
    A seç
  • İnternetsizlik
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|1
129206

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 129

• yalnizlik.. zaten yalniz degilseniz internetede ihtiyaciniz olmaz ;)

1|4
    0|0
  • Eskiden internet mi vardı. Belli bir süre sonra tek internette sıkıcı olur. O yüzden yanlız olmayı istemezdim ben.

0|3
    0|0
  • Yalnızlık

0|1
    0|0
  • Artık teknoloji çağındayız mum ışığında ninelerimizin anlattığı masallar unutuldu elinden telefonu düşen insan ağlıyor oyuncağı alınmış çocuk
    gibi 😔

0|4
    0|0
  • İnternetsizlik 😂

3|0
    0|0
  • Günümüz ilişkilernin ne manada olursa olsun sanal alem ağırlıklı olduğu için internetsiz olan insanlar zaten yalnız oluyorlar. :) Bir de bu açıdan bakalım yanii.

0|0
    0|0
  • Yalnızlık tabi ki de internetin varsa napıcaksın ki tamam internet önemli bazılarınız için ama yalnızlık çok zor bunu sadece yaşayan birisi anlayabilir.

0|3
    0|0
  • yalnızlık zor bence

0|1
    0|0
  • Internetsizlik daha sor. Ne acı bir durum ya bu sorunun cevabi yalnizlik olmali aslinda insanlarin seviyesizligi gereksizliklikleri yuzunden internet diyorum 😂 yalniz ve internetli bir dünyaya evet. 😂

0|0
    0|0
  • Çok güzel soru:) Galiba internetsizlik daha zor artık:)

0|1
    0|0
  • Yanlızlık

0|1
    0|0
  • Yalnizlik

0|1
    0|0
  • Yalnizlik. Yalniz olduktan sonra 100000 gb internetin olsa kac yazar? Yazanin olmadiktan sonra

0|2
    0|0
  • Yalnızlık

0|1
    0|0
  • Yalnız olmassan interneti paslasicak insanlar olur zaten!
    Yalnizlik daha zor

0|2
    0|0
  • İnternetsiz ben ben değilim.

0|0
    0|0
  • Yalnızlık

0|0
    0|0
  • İnternetszlk 😂

0|0
    0|0
  • Internetsizlik

0|0
    0|0
  • Yalnızlık zor olan...
    10 gündür akıllı telefonum olmadan yaşıyorum ve yalnızlık bambaşka...
    İnternetsizlik depresyondan koruyor beni.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    109

Erkekler Ne Diyor 206

• Yalnız yaşayabiliyorum, internetsiz de yaşayabiliyorum. Benim zorluk anlayışım bu kadar basit değil.

0|1
    0|0
  • Yanlızlıktan da internetsizlikten de depresyona girecek biri olduğumu düşünmüyorum. İkisinin de oldugu zamanlarda hatta bazen kendimi çok iyi hissettiğim zamanlar da oldu.. ki halen de oluyor ara sıra...
    Gelişime açık bırakıyorum kendimi sanırım harhangi bir şeye kendimi koşullandırmadığım için bende etki etmiyor.

Açıkçası yanlızlığı nasıl tanımladığınız önemli benim tanımıma göre yalnız kalabilmek ahmaklığın en net örneğidir. Internet için de artık bir ihtiyaç olmayan keyfi kullanılan birşeymıs gibi anlamlar yüklemesek daha iyi olur gibi geliyor. Kime gore neye göre internetsizlik kime neye göre yalnızlık ikiside kapsamlı unsurlar..

0|0
    1|0
  • İnternetsizsin telefonla uğraşmak için bir nedenin yok saatlerce sanalda zaman harcamak gibi bir derdin yok paylaşımları beğenme gibi bir derdin yok.. karşındakilerle muhatap olabiliyor onlarla bir çift laf edebiliyorsun sokaktan geçerken gözün telefonda olmadığı için neler olup bittiğini görebiliyor ya da yavru bir kediye süt verebiliyorsun çünkü senin iyiliklerini engelleyen büyük etken yok.. vs bir sürü örnek
    Yalnızsın gürültü patırtı yok çoluk çocuk sesi yok tabaklar bardaklar kırılımıyor etrafını kirleten kimse yok şarjdaki telefonla oynayıp kilitleyip moralini bozan kimse yok istediğin gibi uzanıyor oturuyor birşeyler hazırlayabiliyorsun kitap okuyabiliyor rahat bir uyku çekebiliyorsun.. vs gibi bir sürü örnek
    Bardağın dolu tarafından baktım:)
    Zor değilmiş aslında

0|0
    0|0
  • her yönden yalnızlık zor diyebilirim bu durumu mu anlatmayı istemezdim ama anlatayım anne babamı küçükken kaybetdim dayı teyze vs hiçbiris ile iyi degilim aramız bozuk yalnız başınayım yani başıma bişide gelse yine kendim kalkıcam bu durumun üstesinden çalıştıgım iş yerinde bikç defa agır hastalandım evimde hastalandım hastaneye kaldırıldım yine yalnız başına üstesinden gelmek zorunda kaldım tm iş yerindeki insanları arayabilirdim ama onları düşündüm evlerinden çıkıp gelmesinler dedim evli barklı insanlar dedim yalnızlıgın en kötü durumu hastaneye düştügün zaman başına bişi geldigi zaman kimseden bişi beklemiyorsun meçburen tek başına üstesinden gelmek zorundasın ama diger güzel yanı sakinsin yalnız başına istedigini yapabiliyorsun nice insanlar gördüm aileleri tarafından kısıtlanıyorlar etmicen yapmıcan gitmicen yok şöle böyle vs oysa ben istedigim zaman istedigim yere gidiyorum istedigim yerde istedigim kadar kalabiliyorum yani yalnızlık hem güzel hem kötü diyebilirim:)

0|0
    0|0
  • Elbette yalnızlık zor internet bir yere kadar ailemden ayrı bir buçuk yıl geçirdim tek başıma bir evde yaşadım sosyalleşmek dışarı çıkmakta bir yere kadar sürüyor hepsi bir noktadan sonra tadını yitiriyor internetsizlik değil yalnızlık zor

0|0
    0|0
  • Yalnızlık çok zor bence. Birileri ile etajer olunca sevgide varsa ohoo doyum olmaz. Bol internet kulllanmamizin asil nedeni ıçten içe olan yalnızlıklarımizdir.

0|1
    0|0
  • Yalnızsan müzik var ama ya hem yalnız hem internetsizsen araf gibi 😂

0|0
    0|0
  • Yanlızlık zordur tabi, eskiden internetmi vardı.

0|1
    0|0
  • Yanlızlık

0|1
    0|0
  • Üniversiteye geldiğimden beri yalnızım bu süre içinde internetim bittiğinde durum daha vahim hale geliyor yalnız olmadığım zamanlarda internet olmasa sorun olmazdı

0|0
    0|0
  • Öhm öhm...

0|0
    0|0
  • Ma sanal sadece sanalda, bize gercek lazım gercekcilik lazim

0|0
    0|0
  • Yalnızlık olmazsa mı depresyona girersin normal bir insan yalnızlık olduğunda girer ya sen hangi gezegenden gelsin

0|0
    1|0
  • Internete erisimim olması şart. Sosyal medya vb. ıvır zıvırlar icin degil, yararlı bir çok kaynağa ve ücretsiz eğitimlere ulaşmak için gerçekten gerekli. Ancak yalnızlığın da bir yerden sonra psikolojik olarak çökerteceğini düşünüyorum.

1|0
    1|0
  • İnternetsizlik

0|0
    0|0
  • Sorunun özeti "bir şeyin sanal olmasını mı istersin yoksa gerçek mi?" gibi bir şey bence. Tabi ki yalnızlık daha zordur.

0|0
    0|0
  • Yalnızlık alışınca güzel, tavsiye ederim...

0|0
    0|0
  • Zamane kızlarının tek dostu telefon olmuş kendilerini yanlız hissederken bir foto paylaşır canlı yayın yapar gelsin insanlar yanlızlarına çare olmuş internet ☺️ ben interneti sevmiyorum keşke bu akıllı telefonlar hiç olmasaydı eskisi gibi bir kızı gece gündüz Kapısında cama çıkmasını beklerken geçirseydim birde aşağı bir kova su iyi olur kalmışmı böylesi ☺️

0|0
    0|0
  • Bilmem sanırım internetsizlik zor olanıdır. :):

0|0
    0|0
  • Internetsizlik daha zor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    186
Yükleniyor... ;