İlkokul öğretmenin ismini herkes hatırlar; peki ilkokul öğretmeninin hayatına kattığı en önemli şey sizce nedir?

İlkokul öğretmenin ismini herkes hatırlar; peki ilkokul öğretmeninin hayatına kattığı en önemli şey sizce nedir?Yarın öğretmenler günü.
Öncelikle sitemizde bulunan Öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutlarım..
Zor bir meslek öğretmenlik insanları yetiştirmek zor.. Anne babalar bir çocuğunu yetiştirmekte zorlanırken onlar bir anda 30 çocuğa birden yetişebiliyorlar..

Hayatın zor şartlarında evlerinden ayrılıp kar kış demeden köy demeden dağ demeden çocukların sırf eğitimli birey olması için çalışan çabalayan öğretmenlerimizi unutmayalım ve onlara saygı duyalım lütfen

Ve herkes eminim ilkokul öğretmeninin adını hatırlar çünkü ilkokul demek hayata ilk adımı atmak demek. Peki ilk okul öğretmeninizin hayatınıza kattığı en önemli şey nedir
Hangi davranışı sizi etkiledi?
Hayatınıza ne gibi katkıda bulundu...

0|0
2412

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• Şu anki benliğimin temelini oluşturan matematik kesinlikle. Onun sayesinde neden-sonuç ilişkisi kurar ve her sonucun temelinde bir sebep ararım.

0|1
    0|0
  • Allahın cezası yüzünden çile çektim. Sınıf atlattıkça zindan etti bana okulu. Daha "a" harfini yazamadım diye tokadı yemiştim ondan, oysa ben daha yeni öğreniyordum, ilk defa görüyordum. Hep ayrımcılık yaptı bu yüzden bazı dönemler pasiflik sorunu yaşadım. Ama Allaha şükür şu an çok iyiyim yani ortamlar da baskın karakter olabiliyorum. Orta okulda başka bir öğretmen gelmesi üzerine bende kendime geldim o gün bugündür benliğimi bulmuş oldum. Dövmeyen öğretmenler olsun, ne olursa olsun dövmeyen, seven, sevilen öğretmen olsunlar. Çünkü çocukların iyi bir eğitime, eğitimciye ihtiyacı var...

0|1
    0|0
  • hemen özet geceyim küffar hacit.
    hiperaaktif bir cocuktum, konsantre bozuklugum vardi birseye 5-10 dakikadan fazla odaklanamiyor dikkatim cok cabuk dagiliyordur.
    kendi defterim bombos dururken etrafimdakilerine defterine odaklanip onu yanlis yapmissi dogrusu su olacak, bun yanlis yazmissin dogrusu bu olacak diye sürekli müdahale ettigim ve diger ögrencilerin de konsantresini bozdugum icin care olarak benim sirami ögretmen masssiyla bitistirip sirtimi sinifa yüzümü ögretmen ve tahtaya dönük bir sekilde oturmami sagladi.
    2 yil boyunca ögretmen ile masasinda karsilikli oturduk, arakama dönmek yasakti ders icinde.
    geriye degil ileriye bakacaksin dedi.
    heh iste tam da bunu katti hayatima geriye degil ileriye bakmak, aynen uyguladim.

saka la uyglayamadim cogu vakit 😢
    ama mesaji aldim sonucta uygulayabilirdim de 😤

0|1
    0|0
  • Ailevi olarak sıkıntılarım vardı zor dönemlerimde ki en büyük destekçimdi kendisi hep arkamda oldu..
    Öğretmenden daha fazlasıydı..🎈

0|1
    0|0
  • Hala bir şeyler biliyorsam, üniversiteyi bitirebilmişsem temelini ilkokul öğretmenim attı. Şimdi çok ağır hasta, kanser, her an ölebilir. Kendi kanser olan anneannemden daha çok üzülüyorum. Pazar günü yine ziyaretine gideceğim belki son görüşüm olur ama her şey için Allah ondan razı olsun çok iyi insan az kahrımı çekmedi.

0|1
    0|0
  • Okuma bilincini o aşıladı bana 📚❤

0|1
    0|0
  • 4 sene boyunca okutan ilkokul hocam vardı, kendisi çok severdim. Güler yüzlüydü, halen karşılaşırız. 2. sınıfa gectigimde hoca hamileydi, yerine kısa süreliğine başka hoca geldi. Okulu bana zindan etti. İlk günden beni gözüne kestirdi. Ağlatmak için elinden geleni yaptı. Hiç unutmam soyadıma laf attı "soyadı bu olanlar silahlı pkk oluyorlar" dedi bana. Her beden dersinde aglatıyordu. Hastayım diyip hep eve giderdim. şu an inşallah yaşamıyordur 😒

0|1
    0|0
  • Bana kattığı tek şey hoş görülü olmamı söylemesiydi. Onun sayesinde iyi niyetli biri oldum belki... Bana öğrettiği dersler vs. için kendisine çok teşekkür ediyorum. İyiki varlar...

0|1
    0|0
  • Hayatıma pek bir şey katamadı.. iz bırakamadı yani. Ha yanağımda bir tokat izi bırakmış olabilir😅😄

0|1
    0|0
  • bize herhafta pasta yapıp getirirdi.. ve süt dislerimiz döküldüğünde dökülen dislerimizle bir deney yapmisti. bir iki gün o disleri kola ile doldurulmus bir tabaga koyup nasil çürüdüğüne şahit olmuştuk. ama tek hatırladığım bunlar. birde onun hakkinda bir komşu tetzemuz hep koca göğüslü kadın derdi ona. ismi yabanci olunca aklinda öyle tutmus öğretmenimi

0|1
    0|0
  • Bana alfabeyi, okumayi yazmayi ögreti daha ne olsun? Yasiyorsa allah uzun önür versin, öldüysede allah rahmet eylesin. Hakkini ödeyemem.

0|1
    0|0
  • Zeynep di ilkokul öğretmenim hırçın bir kızdım haylaz ders çalışmaz onun sayesinde sevdim herseyi melek gibiydi

0|1
    0|0
  • Egitimimin temeli atmasi. Ama tembel caliskan diye cok ayirirdi

0|1
    0|0
  • Adalet ve şefkat. Çok net hatırlamıyorum ama merhametli adamdı vesselam. Çok hırçın ve kavgacıydım, yine de benimle çok ilgilenirdi.

0|1
    0|0
  • Güzel yazı yazma dersinde beni çağrırdı masaj yapardım kadına. Hayat bilgisi dersindede parka götürürdü bizi. Çok şey kattı bize saolsun

0|1
    0|0
  • İlkokul öğretmenimin bana kattığı tek şey kopya çekmenin kötü bir şey olduğu

0|1
    0|0
  • Hirs! Evet bana kattigi sey net olarak bu oldu. Basaramamak diye bir sey olmadigi ve her zaman hirsla cabalamak gerektigini soylerdi

0|1
    0|0
  • benimki pek olumlu olmadı. ayrımcılık adaletsilziğin beni zalim bir dünyanın beklediğini anlamıştım. onun sayesinde

0|1
    0|0
  • Dayaktan nasıl kaçarsın. 😁 gerçekten ilk bunu öğrendim.

0|1
    0|0
  • Haksızlık nasıl yapılır onu öğrendim

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 12

• Okuma yazmayi ogretmek.. :)))

0|1
    0|0
  • Güzel soru ne kattı, edebiyat ile ilgili çok şey kattı hayatıma onu söyleyebilirim çoğu insan diyarbakırı kürdolar ne biliyim terörist yuvası olarak bilir ama gerçekten kültürün edebiyatın ana göbeğidir diyarbakır normalde doğuyu sevdiren tek insan diyebilirim.

0|1
    0|0
  • İlkokulda en sevdiğim öğretmeni hiç unutmam. Öğrencilerine gösterdiği şevkatiyle ve sevgisiyle çok farklı öğretmendi.

0|1
    0|0
  • Hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • Harfleri öğretti başka da yok

0|1
    0|0
  • Hatice ve Gökçe hoca..

0|1
    0|0
  • Atatürkçü düşünmemi sağlayan öğretmenlerim Kemal ve Gülderen hocaya teşekkürler.

0|1
    0|0
  • merhamet..

0|1
    0|0
  • Çok iyi değildi derslerim ama yine de iyiydim biraz emeği geçti tabi tüm öğretmenlerimin payı büyük

0|1
    0|0
  • Kutluyorum öğretmenlerimizin gününü

0|1
    0|0
  • Matematik dersini aşırı sevmem

0|1
    0|0
  • Sevgisi ve Hoşgörüsü. Orhan Hocam ilk okul 3 e kadar öģretmenimdi.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;