Okudukça insanlardan uzaklaşanlardan mısınız? Yoksa daha da yakınlaşanlardan mı?

Her kelimenin, her satırın ve her sayfanın okuyana kattığı bir şey vardır. Sayfalar ilerler, alınan kitaplar çoğalır. Raflar dolup taşar...
Okudukça insanlardan uzaklaşanlardan mısınız? Yoksa daha da yakınlaşanlardan mı?Ama çoğalan sadece kitaplar da değildir elbet. Kelimeler birikir, cümleler artar ve bir de değişir insan. Tıpkı düşüncelerin değiştiği gibi.
Bu kimi zaman kişiyi insanlardan uzaklaştırır. Kimi zaman da daha da yakın hale getirir. Çünkü elde edilen bir bilgi vardır.
Peki, siz okudukça çevrenizdeki insanlardan uzaklaşanlardan mısınız? Yoksa yakınlaşanlardan mı?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Malesef uzaklasıyorum sebebi kitaplardaki yakınlaşmayı insanlarda bulamadıgımda hayal kırıklıgı yapıyor ve insanlardan uzaklaşıyorum

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Okudukca yalnizlik hissetme duygusu azaldigi icin insanlardan uzakllisiliyor haliyle, kitaptaki kahramanlarla arkadas olup baska bir hayatin icine dahil oluyor insan!

1|1
    0|0
  • Öğrendikçe uzaklaşıyorum.

0|1
    0|0
  • mümkün oldukça uzak duruyorum.

0|1
    0|0
  • Yaklaşıyorum okuma hissi fazlalaştıkça insanların iç dünyasını düşüncesini hayata bakışını öğrenme isteği doğuyor

0|1
    0|0
  • Okudukca aslinda insan oglu ne kadar yalnizmis onu fark ediyorum. Ve dahada yalnizliga kapiliyorn.

1|1
    0|0
  • Ben uzaklastim aklima okuyunca insanlara yakinlastiran bir kitap da gelmedi...

0|1
    0|0
  • Uzaklaşanlardanım

0|1
    0|0
  • Uzaklasiyorum

0|0
    0|0
  • Okumuyorum

0|0
    0|0
  • Nötürüm ben 😊

0|0
    0|0
  • Uzaklaşırım.

0|0
    0|0
  • Oldukça fazlasıyla uzak kalanlardan un yahu ben

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Daha çok seviyorum insanlığı..

0|0
    0|0
  • Yani okudukça insanlardan uzaklaşmak maalesef oluyor ama bu sosyal bir uzaklaşma değil. Arkadaş çevresi gene aynı ama artık insanlara başka şeyler anlatma çabası başlıyor okudukça nihayetinde insan biriktirdiğini konuşuyor. Ama konuştuklarını anlayacak kimse kalmayınca konuşacak kimse kalmadı diyoruz. Bunu da uzaklaşmak yalnızlaşmak olarak tanımlıyoruz. Aslında öyle değil kitapların öyle bir yan etkisi yoktur. Sadece kendi iç dünyasında derinleşiyor insan ve bu derinliklerde tek başına dolaşmak zevk vermeye başlıyor. Dolayısıyla diyebilirim ki okunan kitaplar yeni bir dünya bakışı yeni zevkler yeni uğraşlar kazandırıyor insana ama sosyal çevremizi bu yeniliklere kolayca uyduramıyoruz

0|1
    0|0
  • Okuduğum kitaplar insan piskolojisi üzerine olduğu için duygusal olarak soğutuyor ama bilgi açısından yakınlaştırıyor

0|1
    0|0
  • okumak insnaı geliştirir ama yanlış şeyleri okumamak lazım.. ben bir fikri savunan bitşey okuduğumda ona reddiye yazan kitaplara da göz atarım

0|1
    0|0
  • okudukça değil...
    onlar oylarını sattıkça
    bir parça mala mülke tav oldukça
    kazanla götürenlerin kaşıkla dağıttıklarına razı oldukça

0|0
    0|0
  • Her insan isteyerek öğrendiği bilgiyi başkasına aktarma hevesinde olduğunu görüyorum...

0|0
    0|0
  • gitgide uzaklaşıyorum..

0|0
    0|0
  • Uzak

0|0
    0|0
  • Uzaklaşıyorum.

0|0
    0|0
  • değerli kelime ve cümleleri silah olarak kullanırım

0|0
    0|0
  • 240km hızla uzaklaşıyorum... tartışacak bir konu bulamamaktan zayıf geliyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;