Köpeği olanlar %36 oranında daha uzun yaşıyor! Sırf daha uzun ve sağlıklı yaşamak için köpek besler misiniz?

Bilim insanları, üç buçuk milyon İsviçreli üzerinde yapılan araştırmaya göre köpek besleyenlerin hem ölüm hem de kalp krizi risklerinin diğerlerine göre çok daha düşük olduğunu söylüyor.
Köpeği olanlar %36 oranında daha uzun yaşıyor! Sırf daha uzun ve sağlıklı yaşamak için köpek besler misiniz?
Uppsala Üniversitesi Epidemiyoloji profesörü Tove Fall, yaptığı araştırmada köpek sahibi insanların, köpeği olmayanlara göre daha sağlıklı olduğunu söyledi. Araştırmaya göre, köpek sahibi olmak kalp rahatsızlığı riskini yüzde 36 azaltırken, köpek besleyen insanlarda kalp rahatsızlığı sebepli ölümlerin yüzde 15 daha az gerçekleştiği gözlemlendi.

Yaşları 40 ila 80 arasında bulunan katılımcılar 12 yıl boyunca kayıt altındaydı ve yalnızca yüzde 13'ünün köpeği bulunuyordu. Tove Fall, köpeği bulunan insanlar ve yalnız yaşayan insanların sağlık durumları arasında büyük bir fark olduğunu söyledi ve ekledi: "Kişilerin sağlık durumları tek başlarınayken daha çok değişiklik gösteriyor. Eğer evinizde köpek bulunuyorsa, yalnız yaşamanın etkilerini dengeliyorsunuz."

6|6
7997

En İyi Erkek Görüşü

• Doğrudur
    Çünki ne olursa olsun
    Size trip atmayan her koşulda size sevgi besleyen bir dosttur o

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Wow tabi beslerim iyi bahane knks 😁😁

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 96

• ben erkenden öleyim ya..
    uzun yaşamak istemiyorum..
    ama yalnız yaşayanlar zaten erken ölüyorlar..
    en kısa sürede evden taşınacam

0|1
    0|0
  • Arkadas olup stres azaltiyor.

0|0
    0|0
  • Köpeği beslerim de, beni kim besleyecek?

0|0
    0|0
  • Şu an kedi besliyorum. Askere gidip geldikten sonra golden cinsi almayı düşünüyorum. Bu bilgi de mutlu etti beni. :)

0|0
    0|0
  • Kedim var ömrümü kısaltıyor 😂

1|0
    0|0
  • Aman aman, sırf daha uzun yaşama uğruna hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir canlıyı sahiolenmeyin. 2 gün sonra sokağa atıyorlar sonra. Yazıktır. Hayvanlar üzerinde ego savaşları yapılmasın

0|0
    0|0
  • Sebebi köpeğin kendisi, sevgisi değil, köpeği olanların hergün köpeğin tuvaletini yaptırmak ve gezdirmek için sahiplerinin mecburi yürüyüş yapması! Yani zorunlu spor yapıyorlar😊😊

0|0
    0|0
  • Yaşamak için değil, yaşatmak için besliyorum.

0|0
    0|0
  • Çünkü insana değer veriyor seviyor. İnsanlar gibi hayatını kaydırmıyor. Mutlu mesut yaşayınca zaten ömrüne ömür katar. İnsanlar keşke köpeklerden biraz feyz alsa. Sadakat ve sevgiyi öğrense...

0|0
    0|0
  • Kimsenin de aklına din kültürü hocasına sorulan ' hocam köpek olan eve melek girmemiş diyolla yani hep evde köpekle yaşasak azrail gelemez de hep yaşar mıyız?'
    Sorusunun sorulduğu o dersler gelmedi mi :)

0|0
    0|0
  • Bence köpeklerle alakalı bir durum değil.. İnsan mutlu ve huzurlu oldukca daha uzun bir hayat sürebilir ve yaşlanmasi gecikebilir.. tabiki de bunu soylememdeki amac kopekle alakasi yok demek degildir.. köpekler sadik hayvanlardir bu yuzden sadikligi sahibini mutlu eder bu da huzurlu ve mutlu bir yasamin parcasiolabilir

0|0
    0|0
  • Ben eşimle mutlu olurum köpekle değil

0|2
    0|0
  • 3 Senedir iki tane köpek besliyorum, onların verdiği mutluluğu nerdeyse hiçbirşey vermiyor.

0|0
    0|0
  • Hayvanlar menfaat için sevilip bakılmaz öyle olmamalı da! Hem uzun yaşamak isteyen kim :)
    Her şeyden önce insanca ve sevgi dolu yaşmak önemli

0|0
    0|0
  • hayır. uzun yaşayıpta ne yapacaz bu dünyada. bırakın gelecek nesilerede birşeler kalsın. uzun yaşayıpta ne faydamız olacak hiç düşündünüz mü?

0|0
    0|0
  • bir kopek %36 sa 3 kopek %100 gecer 65 yasina kadar yasamm 130 kafada ozaman hemwn gidip kopek besleyim bari

0|0
    0|0
  • Hayatta evime sokmam

1|0
    1|0
  • Canım köpeğim Baileys😍. İyi ki besliyorum iyi ki benimle benim canım yaa😎. Dur gidip azıcık mincılıyım😊😊

0|0
    0|0
  • Kedi besliyorum sayılmaz mı? 😄

0|0
    0|0
  • Ben sevdigime köpek olurum zaten

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    76

Kızlar Ne Diyor 78

• Türkiye'de daha kısa yaşarlar.
    Komşuların uyuzluklarından sinirsiz bir gün geçirdiğimi hatırlamıyorum şahsen köpeğimiz evimize geldiğinden beri.
    Kedim varken de öyleydi.
    Kendi çocukları annelerinden ayırdığı için ben sahiplenirdim. Bu sefer bana laf ederlerdi ileri zekalılar.
    Durun sinirlendim yine.

1|0
    0|0
  • Köpüşüm var. Benim en iyi dostum Oskarım. Onunla dertleşirim , koşarım , ruhuma ve kalbime çok iyi geliyor.

0|0
    0|0
  • Ömrüme ömür kattı desene.

0|1
    0|0
  • Sağlıklı yaşamak ya da uzun yaşamak için beslemem, sevdiğim ve beslemek istediğim için beslerim; öyle de yapıyorum.

0|1
    0|0
  • En büyük hayalim bahçeli bir ev ve bahçesinde köpeklerim :)
    Ama sırf uzun ve sağlıklı yaşamak için köpek beslemek bana bencilce geldi.

0|1
    0|0
  • İstemem

0|0
    0|0
  • Kediciyim

0|0
    0|0
  • Ev müsait değil kedim yetiyor bana
    Ömrümü uzatması önemli değil. Beni mutlu ediyor tüy yumağı

0|0
    0|0
  • Genel olarak belirli bir yaştan sonra insanlar yalnızlaşıyor o yüzden köpeğin arkadaşlığının olumlu etkilemesi normal bence. Bence kedilere de baksalar aynı olurdu sonuç.

0|0
    0|0
  • Kalp krizi riskinin dusuk olmasi kalp krizi gecirmediginiz anlamina gelmiyor, kalp krizi gecirmeden en az yarim saat önce kopekler vucut isinizin, kalp ritminizin değişikligini farkederek uyarıyor- huysuzlaniyor.

0|0
    0|0
  • sevdkleri için beslesinler. ömrleri uzuycak dye beslemesinler insanlar

0|0
    0|0
  • Acaba sabah akşam dolaştırmak zorunda kalıp, yürüyüş yaptığıyla alakası var mıdır?:)))

0|1
    0|0
  • Uzun bir ömür değil mutlu bir yaşam için köpek sahiplenirim.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|1
  • Yalan bence

0|0
    0|0
  • Daha fazla yaşamak için değil de sevdiğim için beslerim

0|0
    0|0
  • Kedim varr

0|0
    0|0
  • Kedim beni uzun yaşatmaya yetiyorda, artıyor bile diye tahmin ediyorum :)

0|0
    0|0
  • Bu nasil bir sacmalik iman gücü denilen bisey var sizde yok anlasilan Allahin isine karisir oldunuz

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    58
Yükleniyor... ;