Bir kişi olman kişiliğin olduğu anlamına gelmez, size göre insanlar kişiliklerini sonradan mı kazanırlar?

Çoğumuz "Ucuz Roman" filmini izlemişizdir. Filmde Harvey Keitel'in canlandırdığı Wolf isimli karakter filmin bir sahnesinde bu cümleyi kurar.

Hepimiz doğarız, büyürüz, iyisiyle ve kötüsüyle bir hayat yaşarız. Bu hayatta bir kişiliğe sahip olmak için bir çok etken bulunur, aileden gelen eğitim vs. bu konuda önemli ölçüde rol oynar. Peki size göre kişilik sonradan mı kazanılır, yoksa bize bahşedilen hayat bunu bize çoktan vermiş midir?Bir kişi olman kişiliğin olduğu anlamına gelmez ! Size göre insanlar kişiliklerini sonradan mı kazanırlar ??

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Evin temeli olmadan nasıl bir bina ayakta durmazsa o kişiliğinde önceden bir temeli olmalı sonrada üzerine eklenerek daha kişilikli olunur bence.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hayat bize bunu çoktan vermiştir. Fakat şekillendirmek bireyin elindedir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Doğuştan itibaren bahşedilen kişilik ve karakter sonradan geliştirilebilinir bir kavramdir.
    "Adam" olmayi başarmak herkese nasip olmadiği gibi cinsiyetle de ilgisi yoktur Necip Fazil'in da dediği gibi "Adam olmak cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesidir"✔..
    Yani soruda da belirtilen düşünceye bütünüyle katiliyorum, kişiliğin varsa bir kişisiN.. Kisiliğin gelismemisse hiçbişi anlam ifade etmezsiN✔

1|1
    0|0
  • Çocuklukdan , çevreden de gelebilir , yaşanılan çevre , okuyup , izledikleri , kendi iradesinin birleşimiyle karakterin oluştuğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Kişiliğimizin oluşmasında ailemiz , arkadaşlarımız ve yaşadığımız bölge etki edebiliyor. Ve kendimizi geliştirmeye açık bir insansak kitaplar ile ve hayat tecrübelerimizden yola çıkarak kişiliğimizi daha sağlamlaştırabiliriz

0|1
    0|0
  • Doğru

1|1
    0|0
  • Bir insanın karakteri küçük bir çocukken kesilmiş bir kütükten ibarettir, zamanla çevresindeki insanların davranışları ile şekil kazanır; marangozların yontmaları ile belirli bir şekle kavuşur. Marangozların yontmaları değişiklik kazanır, böylece bir insanın karakterinde değişiklikler olabilir.

0|1
    0|0
  • % 7 şu annr karnında % 23 ü genlerden geri kalanı yaşayarak oluşuyor.

0|1
    0|0
  • Sonradan kazanılır kişisel gelişim

0|1
    0|0
  • sonradan kazanırlar

0|1
    0|0
  • Evet sonrdan oluşur kişilik..

0|1
    0|0
  • Kalıtım + çevre

0|1
    0|0
  • Ben karakterin dna dan geçtiğini düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Sonradan kazanılır ve kişilik değişebilir.

0|1
    0|0
  • Sonradan kazanılır

0|1
    0|0
  • Evet her insanda bir karakter vardır fakat kişilik sonradan kazanılabilen bir güzelliktir.

0|1
    0|0
  • Sonradan kazanırlar

0|1
    0|0
  • Kafam karıştı

0|1
    0|0
  • Yaptığı işler insana kişilik kazandırır. Ne yapıyorsan ona göre şekillenirsin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kesinlikle sonradan kazanılır.

0|1
    0|0
  • Kişilik doğuştan kazanılır. Sonradan kazanılan karakterdir

0|1
    1|0
  • Evet ortamdan en önemlisi aile ve eğitimden

0|1
    0|0