Dışarı çıkmaya korkar oldum. Bunlar normal mi yoksa depresyona mı giriyorum?

Gizli Üye
Arkadaslar ben 25 yasinda cok mutlu eglenmeyi seven nese dolu cana yakin biriydim ta ki basima buyuk bir olay gelene kadar (ailevi bi olay) bu olay beni ve ailemi cok derinden etkiledi ve evin en buyuk cocugu olarak hep guclu durmak zorunda kaldim bu yasima kadar, cunku ben coksem annem babam kardesim herkes cokerdi.. Ama bu olaydan sonra kendimi cok kotu hissediyorum, tek basima araba kullanirken birden bire panik atak gecirdim ve hayatim bundan sonra alt ust oldu.. tek basima araba surmeye korkar oldum... bunlari bi bucuk sene once yasadim, azaldigini fark ediyorum sanki ama yinede ara ara kendimi asiri kotu hissediyorum... herseyi sorguluyorumm sanki her an bana bisey olcakmis gibi hissediyorum yalniz kalmaktan korkar oldum... ki beni herkes cesur kiz olarak blir ben cok gucsuz hissediyorum kendimi... elim ayagim titrer oldu, herseyden kopuyorum gibi hissediyorumm... gecen yila bakaraktan daha biraz iyiyim ama hala var, yutkunmak bile zor geliyo bazen... normal arkadaslarimla disari cikmaya korkar oldumm... ne yapmaliyim? bunlari yasayan var mı? gecer mi? luttfen bana biraz akil verin, kendimi yalniz hissetmiyim cunku evde hala iyi olmus gibi takiliyorum ama degilimm... cunku ailem cok uzulur
Dışarı çıkmaya korkar oldum. Bunlar normal mi yoksa depresyona mı giriyorum?
12
6
Görüşünü yaz