Bazı konularda hep karşı cinsi seçmem yanlış mı?

Gizli Üye
Cogu kadın kendi hemcinsinden hoslanmaz daha doğrusu anlaşamaz. Bende öyleyim. Doktora gideceksem genellikle erkek hekim tercih ederim. Neden bilmiyorum daha rahat ediyorum ve onunda karsi cins olmasindan dolayi bana davranışı daha mesafeli oluyor. Yani mesela bir erkek kadin dogum uzmaniyla, kadin kadin dogum uzmani bir olmuyor. Erkek doktor belki yanlis anlasilmamak icin daha dikkatli oluyor. Ama kadin doktor bazen bende de aynisi var diye psikoloji falan anlamadan olaya bodosloma dalabiliyor.

Diş hekiminde de erkek tercihim. Ayakkabi falan alacaksam da erkek bir satis danismani daha iyi geliyor bana. Bu dusmanlik ya da cinsiyetcilik degil. Karsi cins her zaman birbirine daha nazik ve daha saygili oluyor. Bir kadin doktor da erkek hastaya daha mesafeli yaklasir mesela. Ya da kadin bir satis danışmanının tavrı erkek musteriye karsi daha farkli olabilir.

Karsi cinsler birbirine hep daha nazik, kibar, anlayışlı oluyorlar. O yüzden bende karsi cinste kendimi daha rahat hissediyorum. Kadınlar da hasetlik falan da oluyor. Giydiğim kiyafet yakıştıysa bile nedense kibirinden bu olmadi size şişman gösterdi diyebiliyor gıcıklığına. E benimde gozum var kiyafetin olup olmadigini görebiliyorum üstüme.
Bazı konularda hep karşı cinsi seçmem yanlış mı?
7
2
Görüşünü yaz