Uyku sorunu yaşıyorum, nasıl üstesinden gelebilirim?

Lilith_me
Geceleri kalbim hızla atmaya başlıyor, nefesim kesiliyor, gün içinde aklımın ucundan bile geçmeyen kötü olaylar gece olunca belleğimi kuşatıyor ve asla uykum gelmiyor, çoğu zaman sabahlıyorum, sabahları da karabasanlarla boğuşuyorum...
Gün içinde de mutlu değilim, burada anlatamayacağım başka sorunlarım da var ama genel olarak hep mutsuz ve tedirgin hissediyorum, daha önce psikiyatriste gitmiştim ve ilaç kullanmak istemiyorum, bir sağlıkçı olarak bana verecekleri ilacın yan etkilerini çok iyi biliyorum ama bu durumun üstesinden gelebilmek için ne yapabilirim bilmiyorum ve açıkçası mücadele etmekten yoruldum...
Güncellemeler:
14 gü
İlaç konusunda ben geçmişte yaşadığım olumsuz tecrübelere dayanarak etki etmediği/yetersiz kaldığı çıkarımında bulundum, lütfen siz ihtiyacınız olduğunda doktora gidin ve doktorunuzun size verdiği ilaçları aksatmadan kullananın. Takdir edersiniz ki tıp okumak daha da önemlisi doktor olmak öyle kolay değil, o insanlar yıllarca bu işin eğitimini alıyorlar, bizler için neyin daha iyi ve daha sağlıklı olacağını en iyi onlar bilir, alternatif yöntemler hiçbir zaman kesin bir sonuca ulaştırmaz.
14 gü
Bu arada yılın depresifi seçilmişim... Aman yani sorum çok süper soru seçilmiş.
Uyku sorunu yaşıyorum, nasıl üstesinden gelebilirim?
12
7
Görüşünü yaz