Kendinizi sakinleştirmek için neler yapıyorsunuz?

aysebalci1
Herkese merhaba,
Kendimi sakin, sessiz biri olarak tanımlayabilirim, keza çevremdeki arkadaşlarım da sessiz, sakin ve kendi halimde biri olduğumu dile getirirler.
evde bazen anormal derecede sinir oluyorum, bazen dilime bazen de davranışlarıma hakim olamayıp normalde yapmayacağım şeyleri yapıyorum. öfke kontrol problemi yaşadığımı düşünmüyorum çünkü nadiren oluyor..

bugün yaşadığım bir olaydan örnek vermem gerekirse;
evi sürekli ben silerim, süpürürüm ve banyo/lavaboyu ben temizlerim. Binlerce kez uyarmama rağmen ayak havlusu kullanmayı, çayı çay tabağı ya da altlık kullanarak almayı öğretemedim aileme. Evde yerde 3 farklı odada olmaması gereken bir şey buldum ve anormal sinirlerim bozuldu. Kimsenin vücudunun bir parçasının başka bir yerde olmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü. Neyse bağırdım biraz sinirlendim ve başladım süpürmeye. Annemi milyonlarca kez uyarmama rağmen saçma saçma şeyleri evde tuttuğunu, canım canım yerlere koyduğunu görüyorum. Koymuş boş kola şişerlerinş içine su doldurarak kapının önlerine. Her odanın kapısının önünde bi kola şişesi. Sinirlerim boşaldı, aldım hırsa dolu şişeleri balkondan attım. Nerede olmayacak bir pislik var topluyor eve. At diyorum atmıyor bir yerlere sokuyor. Sinir hastası yaptınız beni, nefret ediyorum kurtulsam şuradan dedim ve böyle bağırdım. Koltuk arkasına halıları, saçma saçma şeyleri doldurmuş yine. şu an yazarken bile sinir geldi..
neyse böyle yapıyorum bağırıyorum sonra da pişman oluyorum.
ne yapmalıyım?
inanın öyle yıpratıyor ki görgü ve bunun gibi yazılı olmayan şeyleri aileme öğretme çabam beni.. anlatamam.
görmezden gelmek istiyorum ama gelemiyorum. Çünkü ben wcyi temiz bırakırken, başkalarının buna dikkat etmemesi beni deli ediyor.
siz ne öneririsiniz? Ne yapmalıyım?
Kendinizi sakinleştirmek için neler yapıyorsunuz?
3
0
Görüşünü yaz