Ne yapmalıyım doğru kararı vermemde yardimeder msiniz?

Gizli Üye
Merhaba arkadaslar burada yazdıklarıma bakip ay aman cahillik yapma yok şunu yapma gibi akıl vermek yerine güzel bir dille benimle empati yaparak fikir paylaşmanızı istiyorum
Ben ailemden gerek psikolojik gerek fiziksel çok ağır şeyler yaşadım gerçekten iğrenç zamanlardı hatırlamak bile istemiyorum
Aklima bazen geliyor acaba çekip gitsem mi bu evden ama sonra dank ediyor kafama nerde çalışacaksın nerde kalacaksın kedime kim bakicak kedim bensiz yemek bile yemez
Şu anda sınav seneme girdim artık ne yapmak isteyip ne yapmak istemedigime karar vermem lazım (mesleğim belli yeteneklerim belli okumazsin sen gibi şeyler lütfen soylemeyin) ileride sınavın getirdiği stresle sonradan pişman olacagim ( kalmak ya da kalmamak) bur tercih yapmak istemiyorum
Evden kaçmazsam bir evim kedimle beraber zamanlarim olacak kız kardeşimle eğlenceli bir üniversite yaşamımız olacak ama ailem olacak hayatimda onlari görmek bile muthis bir mutsuzluluga sebep oluyor gerçekten kalbimdeki acıyı kimse göremez kimse hissedemez çok üzülüyorum kızamıyorum bile gelecekte bana lahana olmalarini istemiyorum mezun olduğum zaman o iğrenç siritislariyla benim emeklerimden pay cikartmalarini istemiyorum daha çok şey istemiyorum
Sizce onların imkanlarından bir süre yaralanıp ise girip kendim çalışıp hayatımı düzene sokabilir miyim dış gorunusum iyi olduğu için bir çok yerin beni işe alacağı söyleniyordu (çalışmanın zorluğu zerre umurumda değil çünkü ben de çalıştım evet yorucu ama adam öldürmüyor)
Yoksa onların imkanlarıyla okuyup hayatımdan def mi edeyim eger sizinde böyle olaylar başınıza geldiyse sizin deneyimleriniz nasıldı

Biraz dağınık yazdım ortaları üzülmüştüm biraz yeniden hatırlayınca
Güncellemeler:
11 gü
Hem kedimi hem de kendi ruhsal durumumu düşünerek sormuştum
11 gü
Cahil değilim her şeyi siz bilmiyorsunuz beynim var sizin düşündüğünüz her şeyi 1 saat önce ben düşünmüştüm lütfen beyni olanlar yazsin akıllı insanların fikirlerine hasretim
Ne yapmalıyım doğru kararı vermemde yardimeder msiniz?
4
0
Görüşünü yaz