Hayırlı bayramlar, bayram sizin için ne ifade ediyor?

YourName333
Bir zamanlar, farklı bir hava solurdum ben.
Aile büyüklerinin dizinin dibinde, koşuşturmalarımın da eksik olmadığı, o ılık ve güzel havayı teneffüs ederdim.
Akran olan çocuklarla takım elbiseler giyilirdi, tatlı tatlı oyunlar oynanır, çikolata yenir, el öpülür ve candan kucaklamalar görürdüm. Ne kadar da güzellerdi!
Yenilen en basit şey dahi çok ama çok büyük bir keyifle, mükemmel bir duyguyla yenir, hatta biliyor musunuz? Paylaşılırdı da...İstemem vallahi yıllar kimin dilerse onun olsun.
Meğer tüm tılsım büyüklerin hayatta olması, kıymetin bilir olması, kibirin ve gururun asla uğramadığı evlerde imiş. Şimdilerde bayağılaşan nesilin erdiği '' rahatlık '' ile huzur bulma aldatmacası ve dahi, asla gönül alamama küstahlığında kaybolup gidiyoruz şimdilerde.
Bu muydu sıla-yı rahim, bu muydu karakterimiz, bu muydu içten sevgiler ve eşi dostu sayıp sevme kıstasımız?

İstemem vallahi malı mülkü kimin dilerse onun olsun, kış geçer, hayat gibi ama öğrenilenler mıh gibi çakılır gönüllere. Ve kimse unutmasın ki, elhamdülillah onu verene, her kış bahar ile nihayilenir.

Güzellikler bırakın gönüllerde, sevgi sınırsızdır, tebessüm sınırsızdır.
Hayırla bir bayram geçirmek dileğiyle, hayırlı sabahlar...
Hayırlı bayramlar, bayram sizin için ne ifade ediyor?
7
2
Görüşünü yaz