Soru saçma gelebilir ama yardım lazım?

Gizli Üye
Artık hayattan, yaşamaktan herşeyden bıktım. Pili bitmek üzere olan bir oyuncak gibiyim.5 ay önce Maladaptıve Daydreaming sorunu başlamıştı. O başlar başlamaz eskisine göre daha sık kendi kendime konuşmaya başladım. Mesela aynanın karşısına geçip saatlerce konuşabilirim. Konuşmazsam delirecekmişim gibi geliyor. Bir ara çok yanlız olduğumu hissediyordum ki hala biraz var. Her gece ağlıyordum. Bunun acısını da kendi kendime konuşarak kendi kendime sanki önümde terapist varmış gibi dertlerimi anlatıyordum ki hala yapıyorum. Hala yanlız hissediyorum. Ölme isteği var ve hiç gitmiyor. Bir ara eşiğine kadar gelmiştim. Sinirlenince saçımdn çıkarıyordum acısını. Bunalım yaşadığımı anlamıştım. Hastaneye yatsam çok iyi olur aslında gibi bir düşüncem vardı ama tamamen rahatlama adına sanki orada ki ilaçlar beni mutlu edecek ve orada benim gibi birilerini bulacakmışım gibi hissediyordum. Ailemin bu yaşadıklarımdan haberi yok. Onların yanında sürekli gülerim ve gülmekten geberdiğim bile oldu. Bu gülme krizi gibi birşeye dönüştü bende arada ayda 1 veya 2 defa durduk yere gelen gülme isteği ve enerjimin olmamasına rağmen o an gelen bir enerji oluyor. Hayatım zaten hiç benlik bir hayat değil. Katı aile sorununu saymıyorum bile. Geçenlerde önüne bir şey çıktı şey diyorum çünkü hastalık mı sorun mu yoksa başka bir şey mi şu an pek hatırlayamıyorum. İsmi asperger sendromu. Bununla birlikte insanlarla iletişim kurarken göz temasımız 3 saniyeyi geçerse ben saçmalamaya başlıyorum. Mesela durduk yere o göz temasını kesmeye çalışıyorum. Ama bakmazsam sanki ayıp olacakmış gibi geliyor. Bakınca yavaş yavaş dediğim gibi saçmalıyorum ve gözlerim yaşarmaya başlıyor. İnsanlar bana bakınca çirkin hissidiyorum. Küçükken bir şey olunca falan gözlerim yaşarınca o neden gözlerin yaşardı diye sormasım diye saçma şeylere ağlamışlığım var. Bilmiyorum ben mi çok abartıyorum. Bazen düşünüyorum çok nankörlük yapıyorum. Ama o an ki yaşanan şey hiç öyle değil. Ben de diğer insanlar gibi istediğine bağıran rahat davranabilmek istiyorum.
Soru saçma gelebilir ama yardım lazım?
4
3
Görüşünü yaz