Psikolojimi bozan bir babam var, babamı destekleyen bir annem var, sizce ne yapmalıyım?

Gizli Üye
25 yaşındayım evlenmek üzereyim. Bu yaşıma kadar anne babamdan merhamet ilgi şefkat sevgi yerine, en ufak hata da bağırma ceza gibi şeyler gördüm. Psikolojik olarak ben iyiyim ama yaşadıklarım ve hayata bakış açım harika değil, dayan dayan bu yaşa geldim ve haliyle düşünce tarzım onlar gibi oldu. Babamın maddi durumu oldukça iyi ama bana bir faydası yok, mal mülk edinmeyi sever ve bununla övünmeyi alışkanlık haline getirmiş birisi, annem ise babam tarafından yıllarca ezilmiş biri. Annem ve babam hep erkek evlatlarına daha ilgi alaka gösterdi maddi açıdan manevi açıdan da. Bende hep, evleneceğim kişinin maddi durumu iyi olmasın diye dua ettim ne yalan söyleyim çünkü zengin aile olmak bana huzur vermedi , yeri geldi kıyafet bile alınmadan 3-4 sene aynı kıyafeti giydiğim oldu. Çok becerikli evine sadık biriyim. Allah benim karşıma çok iyi bir aile çıkardı maddi durumları orta. Bana şimdiye kadar kendi ailemden görmediğim ilgiyi sevgiyi veriyorlar. Babam ise sürekli onların bana biz zengin olduğu için beni aldıklarını ve onların parayı elinde tutamayan ahmaklar olduğunu söylüyor, ben ses etmiyorum ama içten içe çok kızıyorum. Bizm evde her gün kavga var bana karşı geliyor hepsi ben ne yapacağını bilmiyorum.
Psikolojimi bozan bir babam var, babamı destekleyen bir annem var, sizce ne yapmalıyım?
2
3
Görüşünü yaz