Bu durumda kendimi nasil eğitebilirim?

_Kupa-_-kızı_
19 yasindayim ve bu yasima kadar Ailemden ilgi sevgi gormedim hep şiddet, hakaret işittim. Maddi yokluklardan öturu hic istedigim gibi giyinmedim eglenmedim. Hep eski ve tektuk kiyafetler ve o kocaman mor cantamla ve salcali ekmegimle liseyi bitirdim. Maddi durumumuz hala iyi degil. Annem hasta ve babam borc bataginda 2. Defa sinava hazirlanmaya calisiyorum. Mutlaka iyi bir bolum kazanip gidicem bu sene olmadi gelecek sene lakin demek istedigim kendimi bir birey olarak gormuyorum ruhum cocuk gibi ayaklarim yere basmiyor icime kapanik bir insanim cok az mutlu oluyorum gun icerisinde gelecek kaygisi yokluk yalnizlik eksikliklerim beni darliyor gizli gizli agliyorum. Cok kitap okuyorum ama 2 kelimeyi bir araya getiremiyorum. Mesela dun hastanede sirami beklerken yanimda 2 ev hanimi bir birleriyle guzel uzun diyaloglar kuruyordu bense 19 yasinda lise mezunu ve onca film ve kitap okumama ragmen ayni cumleleri kuramiyorum. Laf sokanlar oldu hunharca elestirildim kendimi ezdirdim. Şimdi uniye gittigimde ne yapicam. Beni motive eden kimsem yok. Arkamda kimsem yok.
Güncellemeler:
14 gü
13 gü
Guncel. Yorumlariniz icin tskk ederim.
9
0
Görüşünü yaz