Psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelemediğinizi düşünürseniz psikiyatriste/psikoloğa gider misiniz?

Pl060606
Korona kısıtlamaları ve hayat şartlarının zorlaşması sonucunda bir çok kişi kendini dibe vurmuş, tükenmiş, mutsuz, yaşama sevincini yitirmiş ve hayattan zevk alamaz durumda olduğunu hissetmeye başladığını söylüyor. Ben yeni üye olmama rağmen çok sayıda üyenin sorusunda bu tarz duygular içinde olduğunu, başka üyelerinde aynı durumda olup olmadığını soran sorularla karşılaşıyorum. Hatta bir kısmı işe gidemez durumda olduğunu yazıyor. Bu tarz sorulara bir psikiyatrist ya da psikologdan destek alabileceklerini yazıyorum. Yorum yazdığım üyelerin hemen hepsi psikiyatriste/psikoloğa çok tepki veriyor ve kendilerinin üstesinden gelebileceklerini yazıyorlar.
Merak ettiğim, eğer siz bu duygular içinde olsanız psikiyatrist ya da psikoloğa gidermiydiniz? yoksa siz de bu konuda ön yargılı mısınız?
Psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelemediğinizi düşünürseniz psikiyatriste/psikoloğa gider misiniz?
7
3
Görüşünü yaz