Başkası adına utandığınız o hoş olmayan anlar neler?

venustheplanet
Çok ilginç insanlar var, genelde bu ilginç insanlar hep bizim karşımıza çıkıyor..
Kimi zaman, arkadaş ortamında ya da iş ortamında farklı insanlarla karşılarınız. Bazen bu insanlar görgüsüz olabilir, bazen cahil olabilir. Bu arada cahil dediğim bir şey bilmeyen değil. Bilmeyip biliyormuş gibi davrananlardır. Yanlış anlaşılmasın.

Örneğin. Bir grup arkadaş toplanmış otururken sonradan gelen biri mesela kızların arasında gençtir ve gencecik yaşta evlenip 2 çocuk yapmıştır (Tercih meselesi). Altınları, çocukları, kocası ve kayinvalidesiyle arasında olanlardan gayet gururlu bir şekilde bahseder, takılan altınlarını şıngır şıngır sallarken, masadaki evli olmayan diğer insanları ezerek 'Ay sen evde mi kaldın?' Gibi bir soru sorduğunu hayal edin. Çok utanç verici değil mi?
ya da mesela ;
Bir işte çalışırken birkaç kişi kafa yorup, çıkan bir sorun hakkında konuşurken, konuyla hiç bir ilgisi, hiç bir bilgisi olmayan birinin gelip de sanki çok bir bilgisi varmışcasına konuşup birde gururlu ve marurlu bir şekilde durduğunu düşünün.

Aslında bu çok utanç verici bir durum. Fakat, o kişi bu davranışlarından dolayı, kendini nasıl küçük bir duruma düşürdüğünü fark etmeyeceği için, çoğu zaman biz onun adına utanırız.

Peki sizin, başkası adına utandığınız anlatınız neler?
Haydi paylaşın ! 🌺
Başkası adına utandığınız o hoş olmayan anlar neler?
Başkası adına utandığınız o hoş olmayan anlar neler?
8
2
Görüşünü yaz