Psikolojik hastalık, sorun aileye nasıl söylenebilir?

Gizli Üye
Merhaba, uzun süredir öfke kontrol bozukluğum var. Belirtilerine, sonuçlarına, öfkenin kontrol edilemediği sırada yapılan eylemlere vb. her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırdım. Öfkemi kontrol edemediğimi annem de biliyor, hatta sinirlendiğim zaman resmen gözümün döndüğünü ve yaptığım, söylediğim şeyleri kasıtlı olarak yapmadığımı da. Bu durum beni çok üzüyor çünkü bir anlık parlayıp kendi başıma kaldığımda hemen sakinleşiyorum ve söylediklerim hatta yaptıklarımdan çok pişman oluyorum, özellikle de annemle tartıştığım zaman onu üzdüğüm için ben de çok üzülüyorum. Sinirlenince gözüm ailem dahi hiç kimseyi görmüyor. Bu öfke, sinir, hiçbir şeye katlanamama durumu bu sene iyice baş gösterdi. Önceden hiç böyle değildim hatta aksine çok sakin bir insandım. Şimdi en ufak bir şeye sinirleniyorum, parlıyorum. Daha çok araştırınca bu durum için bir doktora gözükmek, hatta durum çok ciddiyse ilaç kullanılması gerektiğini gördüm. Bu durumu aileme nasıl söyleyeceğimi gerçekten bilmiyorum. Doktora gitmeye çok hevesli olduğumu düşünmelerini de istemiyorum ve bu doktora gitme işini kendileri düşünsün, bunun farkına varsınlar istiyorum. Ek olarak söyleyememe sebebim de alacağım tepkiden bir hayli korkmak aslında. Lütfen bunu nasıl yapacağım hakkında "saygı çerçevesi içerisinde" birkaç fikir verebilir misiniz?
Psikolojik hastalık, sorun aileye nasıl söylenebilir?
1
0
Görüşünü yaz