20 yaş sendromuna mı girdim noldu bilmiyorum?

alamancı_türk
11 yaşıma kadar Almanya'da doğup büyüdüm. Sonra ailemin isteği üzerine Türkiyeye taşındık. şu an 19 yaşındayım ve her şey üzerime geliyormuş gibi hissediyorum. Bulundugum şehrin ilçesinden dolayi 16 yasimdayken ailemin gittikçe yobazlaşmış olduklarından dolayi hiç ise girip çalışmadım. Bu yıl 15 yere başvurdum deneyimim olmadığından dolayi çalıştırmak istemediler. Bu beni cidden üzdü. Liseyi yatarak bitirdim onu da dil bölümü okuduğum için.(alm ve ing diline hakimim). Katkısı olmadı. Ayrıca devamlı konuşacağım yabancı kisiler olmadığı için Almancayı konuşurken tıkandığımı hissettim ve bu bana çok koydu. Sonuçta anadilim idi. Sürekli Almanya'da yasayan yaşıtlarım ile kendimi karşılaştiriyorum ve ne kadar çok geride kaldığımı hissediyorum ister eğitim olsun ister hayat tecrübeleri. Yakında 20 yaşında olacağım ve hayatımda bir tek başarım bile yok. Oradaki 17 yaşındakilerin bile daha fazla hayat tecrübeleri var. Sanki gençliğim bir koruma kabın içinde geçmiş gitmiş, hayata dair bilgim sifirmiş gibi hissediyorum. Napacagim bilmiyorum. Koronadan dolayi da yine "koruma kabı hayatı" yasamak zorundayım. Gençliğim öyle geçtiğinden dolayi korkuyorum aynısının olmasindan. Bu yaşıma kadar çok hayallerim vardi hiç birini gerçekleştiremediğimden dolayi artık hiç biri yok. Geçmişte gelişemedigim için, 16 yaşımdan beri bu yaşımda kendimi görmek istediğim gibi göremiyorum. Yetersiz görüyorum. 20 yaşında hayata dair bir şey bilmeyen aptal bir kız gibiyim. Keşke gelmeseydik acaba nasıl olurdum? sorusu beni her yıl istisnasiz takip etti ve de beni mahvediyor. Korkum da iste bu. Surda 6 yıl sonra evlensem 30'umda çocuk yapsam yaşım ilerliyor olacak ve yıllar akıp gidiyor sanki. Gece gece dertlendim size paylaşmak istedim...
20 yaş sendromuna mı girdim noldu bilmiyorum?
7
0
Görüşünü yaz