İnsan kendi psikolojisinin bozuk olduğunu anlayabilir mi? Psikolojimin bana zarar verircesine bozuk olduğunu düşünüyorum. Var mı?

Benim gibi olan? Nasıl müdahale ediyorsunuz bu duruma?
Detayı okumak zorunda değilsiniz. Yalnızca detaylı yanıt verecekler okusun. Mantıklı yanıt verin.
.
.
Yazmayı düşündüğüm çok şey var fakat
anlaşılabileceğimi düşünmüyorum.
Bazen gerçekle hayali ayrıştıramıyorum. Gözlerimi kapattığım anda sesler yükseliyor. Çığlıklar, konuşmalar, ağlamalar, gülmeler.. Bir şekilde bir şeyleri yapmayı bırakabiliyorum. Üff neyse.
Psikoloji bozacak hiç bir şeyle uğraşmıyorum. Filmler, müzikler, o tür insanlar.. Kendime hep dikkat etmeye çalışıyorum, her konuda. Kafaya takan biri değilim. Takıntılarımla mücadele edip onları bastırıyorum.
Boş biri değilim. Bir çok insanın bir ayda yaşadığını bir günde yaşıyorum. Yoğunum, baskı altında değilim, kendi kararlarımı kendim veriyorum, istemediğim hiç bir şeyi yapmıyorum.
Elbette her insan hayatında bazı derin hasarlar alır. Fakat herkeste olan bir şey neden beni bu kadar yoruyor. Güçsüz biri miyim.
İnsan kendi psikolojisinin bozuk olduğunu anlayabilir mi? Psikolojimin bana zarar verircesine bozuk olduğunu düşünüyorum. Var mı?
4
0
Görüşünü yaz