Kendimi değersiz hissediyorum, nasıl öz saygı kazanırım?

Gizli Üye
Öncelikle kendimi övmek için yazmıyorum hiç birşeyi.21 yaşındayım hukuk öğrencisiyim güzel bir kızım zeki biriyim hızlı kavrar hızlı yaparım becerikliyimdir şiir yazarım çok güzel okurum yemek yaparım edebiyattır tarihtir vs. Genel kültürü olan biriyim ama nedendir bilmem asla ailemin beni beğendiğini görmedim ben hiçbir zaman egolu insanları ezmeye çalışan parlamaya kendimi göze sokmaya çalışan biri olmadım en nihayetinde insan ne yaparsa kendine yapar ama ailemin bile beni farkına varmaması zoruma gidiyor. bir ablam var benden bir yaş büyük o da güzel bir kız, sıradan bir bölüm okuyor egolu ve bencil pek bir iş yaptığını göremezsiniz ne edebiyat bilir ne tarih bütün kültürü yabancı dizi ve filmler. tabiki o da önemli ama kitap bile okumaz sorsanız kendini kültürlü sayıyor aileme gelince onlar da hep onu el üstünde tutuyor. övüyor ben ailemle sohbet bile etmiyorum artık çünkü benim hâlâ çocuk birşey bilmeyen biri olduğumu sanıyorlar. beni tanımıyorlar bile desem yeridir. Merak ediyorum neden beni görmüyorlar neden ben değil de sıradan olan insanlar parlıyor? illa kendimizi övmemiz diğer insanları aşağılamamız mı gerek hakettiğimizi görmek için çünkü ablam böyle yapıyor ve hakettiğinden bile fazlasını görüyor bir yaptığını binmiş gibi anlatıyor kendim olmak istiyorum ama böyle de yapamıyorum?
Kendimi değersiz hissediyorum, nasıl öz saygı kazanırım?
15
8
Görüşünü yaz