Feminizm sizin için neyi ifade eder? Eşcinsel olmasanızda LGBT’yi destekler misiniz yoksa bu sizi iğrendirir mi?🏳️‍🌈?

Feminist insanlar hakkında yanlış bilinen bir çok şey var ama en önemlileri,
- Feministler erkek düşmanıdır.
- Feministler kadınların üstünlüğünü savunur.
Bana göre ise feminizm kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olmasıdır.
Biliyorum yaratılıştan eşit değiliz fiziksel olarak ama en azından adalet olmasını diliyorum. Bu yüzden feminizme katılıyorum. Bunu kadın üstlünlüğü olarak görmüyorum eğer öyle olsa bile erkek üstünlüğü yaşanırken sorun yok kadın üstün olunca mı problem oluyor? Bu sözüm yanlış anlaşılmasın, herkesle aynı hak ve özgürlüklere sahip olmayı bütün dünya insanının buna sahip olmasını istiyorum. Ezilmemeyi, taciz edilmemeyi, gece dışarıda korkmadan özgürce gezebilmeyi, okumayı, çalışmayı, kadınların cinsel bir objeden çok bir birey olarak görülmesi ve düşüncelerinin önemsenmesi, ev işlerinde bana yardım edecek bir eş istemek, bunlar yanlış mı? Bu erkek düşmanlığı mı? Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?
Feminizm sizin için neyi ifade eder? Eşcinsel olmasanızda LGBT’yi destekler misiniz yoksa bu sizi iğrendirir mi?🏳️‍🌈?
Destekliyorum
A seç
Desteklemiyorum
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
15
4
Görüşünü yaz