Psikolojik tedavi aldınız mı?

CanErdemEfil
Son 4 ay o kadar çok şey oldu ki, o kadar çok insanın maskesi düştü ki, defalarca hastalandım, en yakın gördüğüm arkadaşım bir anda çevre değiştirdi diye beni çevresinden çıkardı :) her şeyden, hayatımdan bile çok sevdiğim sevgilim tarafından terk edildim, bunlar agresif biri olmama yetti de arttı ki dahası da oldu, yazarsam destan olur. Hiç bu kadar değiştiğimi hissetmemiştim, hiç bu kadar kolay parlayan, kolay sinirlenen, fevri kararlar alan biri olduğumu söylememişlerdi bana. Buna üzülsem mi yoksa "olur öyle ya" diye geçiştirsem mi bilmiyorum. Uzun bir süredir (8 - 10 ağustostan, eylülün ortalarına kadar) ağır depresyon halindeydim, psikoloji uzmanı arkadaşım bana bir nebze destek oldu, elinden geleni yaptı, biraz daha iyi hissetsem de hala o karamsarlığı atamadım tam anlamıyla üzerimden. Epey saçım döküldü kısa sürede, ilk başta çok kilo verdim, sonra kilo aldım, sigaraya olan yatkınlığım arttı. Tahminen ne zaman kurtulurum bu halden, bilmiyorum. Eski halimi, eski olan her şeyi o kadar özlüyorum ki :( eskiden yüzüme gülen, seni seviyorum diyen insanı da o kadar çok özlüyorum ki elimden hiç bir şey gelmiyor iyi olmak için. Şu an bu yazıları yazarken ister inanın veya inanmayın ağlıyorum, hüngür hüngür ağlıyorum evet. Ne zaman bir şeyler yolunda gidecek gibi olsa gitmiyor, arkamda duran sevgilim de yok artık. Uzakta olsa varlığı hep destek olmuştu bana ama o da gitti. Ona yazmaya da korkuyorum, aramaya da korkuyorum. Arkadaşın verdiği destekte destektir, onlar da bir süre yanında dururlar. Fakat hayatımı vermek istediğim insanın hep yanımda olacağını sanmıştım, o olmadıktan sonra verilen destekler hiç bir anlam ifade etmedi benim için :( Geçici olarak iyi olduğum zamanlar oldu ama ben her gün ağlamaya devam ettim, hep kabus görüp durdum. Güzel sanatlar fakültesinde okuyorum ve bu bölüm duygusallar açısından faydalı olduğu için bu halim derslerime kötü yansımadı ama ben çok kötü hissediyorum ve ne yapacağımı da bilmiyorum, dayanamıyorum artık.
Psikolojik tedavi aldınız mı?
4
0
Görüşünü yaz