Gerçek inanç sizce nasıldır?

Gokooo46
Ne yazık ki çevremizde Allaha inanmayan, ya da inanıp gerekli usulleri yerine getirmeyen çok insan var. İnanmayandan veya önemsemeyenden ziyade, gerçekten inanıyorum diyip işi çarpıtanlar daha üzücü ne yazık ki. Kapanıp full makyaj yapan veya dar kotlarla gezen, namaz kılıp veya birine yardım edip herkesin gözüne sokan insanlar çok artmaya başladı günümüzde. Kapanmanın amacının saçını göstermemek olduğuna inanmıyorum. Daha çok gösterişten kaçınma ve dikkat çekmemek olduğuna inanıyorum. Bence bir insan Allah için ne kadar sade geziyorsa, erkeklerde dahil, o kadar hoş oluyo gönlü gibi. Aynı şekilde ibadetin de gizlisi makbuldür. Dinimiz hep güzel şeylere çağırım yapıyo ancak insanlar olarak bunu çok yanlış anlıyoruz ne yazık ki. Bu mantığı iyi kavrayıp ibadetlerimizi de buna göre yaptığımızda bilerek olmasa bile bu felsefe içimize işliyor ve farkında olmadan kendimize ve sözlerimize dikkat etmeye başlıyoruz. Ettiğimiz dualar ve yaptığımız ibadetlerin gücünü o zaman görmeye başlıyoruz ve Rabbimin varlığına kendi kanıtımızı bir kez daha bulmuş oluyoruz bu güç ile. Bu düşünceme katılan kaç kişi var? Böyle gerçekten mantığını kullanarak ibadet yapan ve dinini hayat felsefesi bilen kişiler ile tanışıp sohbet etmek istedim. Allah hepinizden razı olsun
İbadetlerimi yerine getiriyorum ve hayat felsefemi buna göre düzenliyorum
A seç
İbadetlerimi yerine getiriyorum ancak ara ara kendime bakıp, sağda solda gezip tozuyorum da
B seç
İnanıyorum ancak ibadetlerimi yerine getirmiyorum
C seç
İnanmıyorum
D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
1 ay
İnamıyorum ve hayat felsefemi buna göre düzenliyorum diyenler de yorum yaparsa çok sevinirim tanışırız, sohbet ederiz hep beraber
Gerçek inanç sizce nasıldır?
3
5
Görüşünü yaz