Öfke kontrolümü nasıl yapabilirim?

Pyriphlegethon
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar dilerim, öncelikle git gide kötüleşen pandemi süreci için, ya da yakın çevrenizden koronaya yakalananlar varsa hepimize acil şifalar dilerim. ben iki üç aya on sekizime gireceğim ve tipik sınav sürecinde olduğu gibi fazlaca stresli, gergin biriyim. bunu sınav ya da ergenlikle bağdaştıranlarınız olabilir aranızda tabii ki ama benim öfke problemim ya da takıntılarım hep vardı. psikoloğa da gidiyorum zaten bir senedir, araya süre de girdi mecburen karantina sürecinde sonrasında başka bir doktorla beş seans yaptık. klasik anksiyete veya kaygı diyince yazılacak akla gelen ilk ilaç olan lustralı kullanıyorum 75 gr. ama ailemden olumlu etkisini gördükleri cevabını alsam da benim için böyle değil. zaten yeterli çalışmıyorum bu da kaygı yaratıyor hepten. mesela bazen basit bir şeye bile o kadar öfkeleniyorum ki, insanlara, özellikle de düşüncesizlik ya da saygısızlığa karşı asla tahammülüm yok son zamanlarda. hani o an elime bir fırsat geçse karşımdakine ciddi bir zarar verebilirmişim gibi. pandemiden ötürü seanslara devam edemeyeceğim muhtemelen. saçma olacak belki ama bana önerebileceğiniz müzik olsun, etkinlik, meditasyon falan olsun kafamı dağıtabilecek, beni sakinleştirebilecek yöntemler önerebilir misiniz? kitap falan da olur okumayı çok seviyorum işte size ya da bir yakınınızda da gözlemlediğiniz, sakinleşme adına ne iyi gelirse bekliyorum. şimdiden çok teşekkür ederim vaktinizi de aldım uzun yazarak, kusura bakmayın rica ediyorum. 💖🌸
fantastik
A seç
bilim kurgu
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Öfke kontrolümü nasıl yapabilirim?
3
5
Görüşünü yaz