Nasıl toparlanabilirim?

Gizli Üye
20 yaşımdayım ailesiyle epey sorunları olan biriyim. Depresyonum lisede başladı, ailem zorla imam hatipte okutturdu onun öncesinde dövülerek kuran kurslarına gönderildim. Lisede hep mutsuzdum, içime kapandım hiç kimseyle konuşmadım, herkes bende bi sorun olduğunu düşünürdü hep. Derslerim iyiydi, etkileyecek çevrem olmayinca derslere sarilirdim, eve gelir gelmez uyurdum,. Annemden sebepsiz yere dayaklar tokatlar yedim sürekli. Lise bitti istediğim yer gelmeyince mezuna kalmaya karar verdim, sadece derslerime cabalar kazanirim diye düşünüyordum ama öyle olmadı yapamadım, annemle daha çok sorunlarım oldu dersi tamamen bırakıp intihara teşebbüs ettim, kimsenin haberi olmadı ama. Sınava girdim çalışmadığım için tekrar olmadı. Evdeki herkesle de küsüm şu anda, akşama kadar odamdan cikmiyorum Üniversite beni kurtaracak tek şey ama içimden çalışmak gelmiyor her şeye olan hevesimi kaybettim kendimi Üniversitede hayal edemiyorum, oysa lisede sabaha kadar uyumaz ders calisirdim ideallerim vardi şu an hiçbiri yok istek yok. 1 aydan fazla olmuştur dışarı cikmayali, lisede ice kapanık oldugmdan bi tane bile arkadaşım yok. Üniversite sınavına tekrar hazirlanayim desem 7 ay kaldı sadece, iş arıyorum bulamıyorum, evde de annemden psikolojik fiziksel şiddetler görüyorum. Napcagini sasirdim. Yaptığım şeyler yemek yemek uyumak, müzik dinlemek ve kitap okumak. Yaşamayı da beceremiyorum ölmeyi de
Nasıl toparlanabilirim?
5
4
Görüşünü yaz