Bedenimi ve ruhumu kabul edemiyorum, ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Arkadaşlar sırf artık patlama noktasına geldiğim için ilk defa burda sizlere içimi dökücem (okumasanız bile) muhtemelen okumadan beni yargılayacaksınız ama lütfen yadırgamayın.. Benim sorunum dismorfofobi, yani kendini beğenmeme, bedenini ve ruhunu kabul edememe bu hayatta başıma gelen en kötü şeydi daha 20 yaşındayım ve hayatımı mahvetti... Hiç bir zaman kendimi beğenemedim özellikle 14 ünden sonra. Sanmayın ki dışlandım, hor görüldüm falan tam aksine arkadaşlarım tarafından hep beğenilen biriydim ya da kızlardan çıkma teklifi alan biriydim ya da aile tarafından çekici bulunan.. e daha ne istiyosun dediğinizi biliyorum ama bunu hastalık yapanda bu. Yakışıklı ve çekici görünmek uğruna kilo problemim olmadığı halde 21 kilo verdim isteyerek ama yine mutlu olmadım tekrar kilo aldım spor yaptım hiç bir işe yaramadı aynaya baktığımda kendimden ruhumdan davranışlarımdan nefret ettim asla kendimi sevemedim. Üniversteye başladım arkadaşlarım beni beğendikçe ben onlardan soğudum onlardan uzaklaştım kendimden yakışıklı olduğunu hissettiğim herkes kendimi kötü hissettirdiği için uzaklaştım, bazı kızlar aşık oldu bana ama bunun da devamını getirmedim çünkü hep bir sorun aradım kendini sevmeyen biri başkasının onu sevdiğine nasıl ikna olabilirdiki, terapiler aldım ilaç kullandım ama 6 yıldır oh be diyip kendimi salıp dışarıda tek bir günüm geçmedi, fizik olarak 1.89 boy 80 kilo kumral bir erkeğim hayatım giderek kötüleşiyor ve ben bu aptal durum yüzünden gençliğimi harcıyorum, şu hayatta tek bir fotoğrafım bile yok çünkü kendimi görmeye tahammül edemiyorum... Fikirleriniz çok değerli tabiki de okumanız şart değildi rahatlamak istedim kurtulmak istedim belkide..
Güncellemeler:
10 gü
Güncel
10 gü
Güncel 2
Bedenimi ve ruhumu kabul edemiyorum, ne yapmalıyım?
11
5
Görüşünü yaz