Babamla tartışırken sürekli beni üzen şeyleri yüzüme acımadan söylüyor. Bunu insanlar neden yapar?

Gizli Üye
Sizi üzen şeyleri yüzünüze direk söylerler. İş bulamıyorum. O kadar arıyorum çabalıyorum
Sürekli hep bu konudan üzerime geliyor. Bugün durduk yere kahvaltı da 2 sene önce aktarcı bana kendi hastaligimla ilgili bir şeyler vermişti. Verdiği şeyin faydalı olduğunu söylüyor sözde. Babamda bugün o şeylerin gün icin de ne kadar icildigini öğrenmek için bana sordu ama kibarca söylemedi. Bende bilmiyorum hatırlamıyorum dedim. Hemen nasıl hatırlamazsın geriz. kali misin diyip üzerime gelmeye başladı laflariyla. Annem de orada saçma sapan öyle konuşuyor. Bilmiyorum sonuçta 2 sene geçti ne kadar ictigimi hatırlamıyorum ve aktarcisini aramasını söyledim. Yine de üzerine gelmeye başladı. En son da sabrım taştı bağırdım bilmiyorum diye. Hemen sen babana karşı mi geliyorsun. Şımarık yetismissin saygısız gibisine neler söyledi. Durduk yere iştahım gitti. Sabahtan beri sinirim bozuk. Sürekli aklıma geliyor. Az daha dövcekti. Sürekli böyle. Sürekli üzerime geliyor. Küçükken yaramaz bir cocuktum beni arada döverdi. Büyüdüm diye dovmuyor diye hemen saygısız birisin diyor. Annem de hemen benim babam bir şey söylediği zaman biz susardık. Bir şey demezdik demeye başlıyor. Ama dedem sorumsuz biriydi. Eve doğru düzgün eve gelmezdi. Hayatı hep almanya da çalışmak ya da yurtlara gidip ailesiyle ilgilenmeyen onları parasından gözü olduğunu düşünen biriydi. Onun oğluna annene ve kardeşlerine emanet ederdi. Amcam da sürekli annem ve kız kardeşlerini göz kulak olurdu ve onlara karşı arada agresif olup döverdi. O yüzden onlar da bu yüzden sessiz tipler. Bende sessiz biriyim ailem dışında çevremdeki herkes çok saygılı hanim hanımcık kızsın diyorlar. Sürekli bir şeylerle uğraşıyorsun ıssız olsan da boş boş gezmiyorsun diyorlar. Ama ailem ise benden zerre memnun değiller sanki onlar için ben gereksiz biriyim. Bu durumu sadece ailem yapmıyor bazen iki kuzenim, Amcam, annanem de yapıyor. Geçen annanem de 24 yaşına gelmişsin ne koca bulabildin ne de işin var diyip kırıcı laflar söyledi. Ben ne yapacağım?
Babamla tartışırken sürekli beni üzen şeyleri yüzüme acımadan söylüyor. Bunu insanlar neden yapar?
4
1
Görüşünü yaz