Mücadeleci, inatçıü başarısızlığı kabullenmeyen bir ruhunuz mu var, yoksa kolayca yenilgiyi kabullenen bir yapıda mısınız?

Ben kendimi bildim bileli hep mücadele eden, haksızlığa, başarısızlığa boyun eğmeyen, hedefine ulaşmak için mücadele eden bir yapıya sahiptim. Üniversiteye başladığımda üniversitenin tanınmış karakterleriden biri olmayı hedefledim. Sosyal faaliyetler düzenledim, geceler düzenledim, bu gecelerde skeçler yazıp sahneledim veya bazı fıkraları sahneye uyarladım ve sahneledim, müzisyenlerle dostluklar kurdum, siyasetçilerle, akademisyenlerle dostluklar kurdum. Neticede üniversitenin en tanınmış öğrencilerinden biri oldum.
Mücadeleci, inatçıü başarısızlığı kabullenmeyen bir ruhunuz mu var, yoksa kolayca yenilgiyi kabullenen bir yapıda mısınız?
İş hayatına adım attığımda önce çalıştığım firmada sivrilmeyi hedefledim. 100'den fazla kişinin çalıştığı firmada 2 yılı doldurduğumda elektronik üretim müdürlüğü ve elektronik tasarımcısı oldum. Yabancı dil bilgim sayesinde yurt dışındaki bütün mühendis ve doktor eğitimlerini ben organize ediyordum. 5 yıl sonunda ayrılıp kendi işimi kurdum. 20 yıl önce çalıştığım firma adına ilk yurtdışı servisine gittiğim Kore'li firma bugün Kore'de benim ürettiğim ürünleri satıyor. Ben hiçbir zaman başarısızlığı kabullenmedim. Hep mücadele azmi taşıdım, başarıyı hedefledim ve büyük çoğunlukla da kazandım.
Ya sizler? Başarıya mı odaklısınız, yoksa bir defa denediniz olmadı, kader böyleymiş mi dediniz? Ya da hiç mi denemezsiniz?
4
7
Görüşünü yaz