Başınıza gelen olumsuz olayları kabullenebiliyor musunuz?

Beyhan Budak'ın yeni videosunu izliyordum ve 40 yaşını aşmış insanların hayatta başlarına gelen olumsuz olayları zor da olsa kabul edebildiklerini söyledi. Siz kabul edebiliyor musunuz? Kabul edebilme becerisi olgunluk belirtisi midir?
Dahası, kabul edebilmek iyi bir şey midir? Sonuçta olumsuz olayları olumluya çevirmek için bir efor sarf etmeden öylece kabul edebilmek umutsuzluk belirtisi değil midir? Belirli bir yaşın üzerindeki insanların umutları körelmiş midir?
Güncellemeler:
1 ay
Belirli bir yaşın üstündeki insanların hayattan beklentileri daha mı azdır? Başka bir deyişle insan büyüdükçe, hayattan beklentileri küçülür mü?
Olumsuz olayları olumluya çevirmek tamamen bir illüzyondan mı ibaret? Sonuçta bir olumsuz olay yaşanır, bir de kendi çabamızla olumlu bir olay yaşarız. Olumsuzu olumluya çevirmiş oluyor muyuz sizce? Olumsuz olayın üstü tamamen kapatılabilir mi? Biz unutsak bile hayatımıza olan etkileri devam etmez mi?
1 ay
Kabul edemeyen insanlar biraz da psikoza yakın değil mi sizce? Mesela sevgilisinin terk etmesini kabullenemez, kafayı tırlatır, sosyal medyadan yeni sevgilisine bakar, her gün mutlaka profilini ziyaret eder, okb geliştirir kendi kendine... Veya yakınını kaybedip kabul edemeyen insan kendi kendini depresyona da sürükleyebilir.
Başınıza gelen olumsuz olayları kabullenebiliyor musunuz?
5
2
Görüşünü yaz