Sahte bir mutluluk (Antidepresan ilaçlar) mu? yoksa gerçek bir acı mı? Hangisi ile yoluma devam etmeliyim?

O acıya artık dayanamayacağımı hissettiğimde hiç kimseye anlatamadığım acım için mahallemdeki sağlık ocağına gittim uyku ilacı için aslında sorunum bir uyku bozukluğundan çok fazlasıydı. O sağlık ocağında dünya güzeli işini hakıyla yapan bir doktor hanımefendi ile karşılastım, bana uyku ilacı yazar mısınız uyku problemin var dedim. Dr. Hanım bir kaç sorudan sonra anladı sorunun uyku sorunu olmadığını, anlat dinlerim dediğinde dr. hanım, benim boğazım düğümlenmişti."ben iyiyim uyku ilacı istiyorum "dediğimde sesim titriyordu gözlerim dolmuş. Ben bir sey anlatmadım ama dr. hanım anlamıştı bir çok seyi bana ilac yazdı 1 ay sonra tekrar gel dedi. Dediği gibi kulladığım ilaç azda olsa faydali olmustu ama cok degisen bir sey yoktu.2 gidisimde ilaci değistirdi ve dozu yükselti. Ve ben günden güne daha az kötü hissediyorum ağlamalarım, zavallı ve değersiz gibi hissetmem azalmis hatta bitmisti ama 10 saat gectikten sonra ilacın etkisi geciyor ve ben ayni aciyi hissediyordum ve hemen haplara kosuyordum ve tekrar daha iyi oluyordum. Zamanla ilaci ve benim ilaca tepkilerimi ve kendimi tanıdım. Hatta bu süreçte 16 yıldır içtiğim sigarayı bıraktım. Bugün sigarayı bırakmamın 45. günü. Günlerimi sayıyorsun? derseniz, evet ben önemli seylerin günlerini aklımdan çıkarmam o tarih hep aklımda olur. Evde spor ekzersizler yapıyorum daha zinde daha güçlüyüm ve daha çok okuyorum. Ama artık bu suni mutluluğa dur demek istiyorum bu ilaclarimi sorguluyorum. İlaçlar 27 gün sonra bjtecek ve ben dr. konustuktan sonra ilaclari birakacagim yani ben güçlü biriyim ilaclarla ayakta duracak biri degilim. Hic kimse ilac kullandigimi bilmiyor. Artık daha güçlüyüm ve gücümü topladım yoluma kimyasalsız bir zihin ve yaralı bir kalple devam edeceğim. Değerli görünüş ve önerilerinizi bekliyorum
Sahte bir mutluluk (Antidepresan ilaçlar) mu? yoksa gerçek bir acı mı? Hangisi ile yoluma devam etmeliyim?
...
2
2
Görüşünü yaz