En son ne zaman önyargınızdan vazgeçtiniz?

Bir okulda iki anasınıfı düşünün. Öğretmenlerin biri erkek diğeri bayan. Aslında erkek öğretmen tavsiye edildi bize. Mahalleli çok memnundu ama benim kızım olduğu için bayan öğretmen her zaman için daha iyidir diye düşündüm. Sebebi ise tuvalete gidecek ve bakıcı ya da stajyer yok. Üstelik tuvalet uzak. Bunlar daha ufak çocuklar ve bir erkek ne kadar yardımcı olabilir dedim. Üstelik erkek öğretmen biraz despot olabilir. Bu ilköğretim ya da ortaöğretimde hoşuma gider disiplin açısından. Lakin anasınıfında anneden ilk kez ayrılan çocuklar için daha sempatik, ilgili ve tatlı dilli olması gerekiyor. Bayan öğretmene bir gittik çocukları karşılamak yok, sevgi yok, çocukları sandalyeye mumyaladı, oyun oynamalarına bile izin yok. Sanki ortaokul talebesiyle muhatap olurcasına bir donuk ve despot. Tuvalete ise asla yardımcı olmam ve götürmem dedi. 23 Nisan ve sene sonu faaliyetlerine hazırlamak yok. Yok oğlu yok. Erkek öğretmene geçtik. Adam tuvalete çocukları götürüp, başlarında bekleyip, temizliklerine yardim edip ellerini yıkamış. Bol oyunlar ve mükemmel bir ilgi var. Teknik bilgileri ve eğitici yanını söylemiyorum bile. Bütün önyargılarımı yıktı. Allah çocuklarımızı iyilerle karşılaştırsın...
En son ne zaman önyargınızdan vazgeçtiniz?
6
4
Görüşünü yaz