Özgüven nasıl kzanılır?

Eskiden kendine güveni olmayıp şu an özgüveni tavan yapan arkadaşlar var mı varsa nasıl yaptınız?

0|0
25

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

25
  • Herkese soyluyorum bu tip soran, her yere yaziyorum arkadaslar ozguven icin spor yapmalisiniz. Ne alaka diyebilirsiniz şöyle bir alakasi var ozguven dedigimiz butun olumlu duygu durumlarimizin basrolundeki serotonin hormonunun seviyesine bagli degiskenlik gosterir insan ne kadar mutlu olur kendini iyi hissederse o derecede ozguvenli olur ve spor yapmak vucutta serotonin ve adrenalin salgilanmasini saglamaktadir. Spooorr spooorr spooorrr

0|1
    0|0
    • 1gün

Hergun düzenli spor yapıyorum ama faydasını görmedim hatta 18 kilo verdim 5 ayda

• 1gün

Evet psikologa gidicem en kısa suredr

• 1gün

Psikaytr

• Eksikliklerini bilmen. Bilmediğin şeyler hakkında yorum yapmaman. Konuştuğun konuların altını ne kadar doldurduğun. Kalkışacağın bir işi önceden kestirip kestirememen. Tecrübe yani :)) Bana göre genel kültürle de doğru orantılı ilerleyen bir durum. Ayrıca özşevkat de önemli

0|0
    0|0
  • Yardım edebilirim.
    Ama önce seni en çok nelerin kötü etkilediğini söylemen lazım ki onlari düzeltelim

0|0
    0|0
    • 1gün

Geçmişte olan ve şu an da etkilendiğim çok şey var hangisini yazayım

• 1gün

Insanlar benim hakkımda nasıl düşünür diye çok stresleniyorum hiç bişey yapamıyorum mesela

• 1gün

Şimdi bu yazdıklarımı okuduktan sonra insanlara bakış açın değişecek ve kendini onlardan eksik değil, fazla olarak göreceğine kendini bir hazırla önce..

Her gün aynada kendine ufak bir seans yapman lazım, aynada kendine bakarak sesli bir şekilde de ki "Şu kızın güzelliğine bak be!" ve bunları yaparken kendine inanarak, mimiklerini kullanarak yap.
      Evden çıkacağın günler de geç ayna karşısına ve kendine şunları söyle "Kimin ne dediği kimin umurunda? Bu benim hayatım, bana kimsenin karışmaya hakkı yok, olamaz da. Bugün fikirlerimi dile getirmekten koruyacağım! Bugün konuşurken sessiz olmayacağım! Bugün benim günüm!"

Bu dünyada insanların hepsi eşit, hepsi bir, hepsinin yapı taşları aynı, hepsinin vucudunda aynı organlar var, hepsi ana karnında 9 ay 10 gün durdu.

Etrafındaki insanların senin hakkında ne düşündüğü umrunda olmasın çünkü onlar senin onlar hakkında ne düşündüğünü zerre önemsemiyor. Ayrıca unutmaman gereken birşey var, bu senin hayatın onların değil!

Sen insanların sana yaptığın en ufak hatanda gülmek için pusuda yattığını düşünüyorsun ama o iş öyle değil işte. En kalabalık yerde bagirsan bile en fazla 3-5 kişi arkasını dönüp bakar kim bu bağıran diye.

Kendi düşüncelerinin başkalarının düşüncelerinin yanında bir anlam ifade etmediğini düşünüyorsun ki bu en yanlış yapılan şey. Fikirlerini paylaşmaktan korkma, belki verdiğin fikirler hoşlarına gidecek zavallıların.

Konuşurken asla ama asla sessiz sessiz, sanki biryerde bir bebek uyuyormus gibi konuşma, kimseyi rahatsız etmiyorsun emin ol

• Sen şu an tam beni anlatiyosun eskiden hayatim bok gibiydi ozguven kazanmak icin ilk önce neden özguvensiz oldugunu bulmalisin ve hatayi duzeltmelisin kendin icin biseyler yapmalisin sonra bir bakmissin en iyisi sensin

0|0
    0|0
    • 1gün

Haklisin birsürü özgüven videosu izledim araştırdım okudum ama hic neden diye dusunmemistim saol ^^

• 1gün

rica ederim :)

• Kendini sevip kendine güveniceksin sonra kendine iyi bakicaksin ben böyle yaparak özgüvenim yerinde

0|0
    0|0
  • Kimseyi s*klemeyerek zamanla oluşuyor

0|1
    0|0
  • Önce kendini sevmen gerekli bence

0|0
    0|0
    • 1gün

Kendimi sevmeye nasıl baslicam

• 1gün

Kendini iyi hissetmen gerekli önce bunun için mesela bakım yapabilirsin tarzına dikkat edebilirsin hareketlerini ve ya kendinde beğenmediğin özellikleri değiştirmeye çalışabilirsin daha az teknoloji daha fazla kitap okuyabilirsin spor yapabilirsin hobi edinebilirsin...

Yükleniyor...