Dürüst insanlar neden hep kaybeden taraf olur?

Bu devirde genellikle dürüst, iyi niyetli, güvenilir, efendi insanlar hep kaybeden taraf olur, peki sizce bunun sebebi nedir? İyiler neden hep kaybeden taraf olur?
Dürüst insanlar neden hep kaybeden taraf olur?

2|2
2746

En İyi Erkek Görüşleri

• Bazen kazandığını sananlar zamanı gelince kaybettiğini anlar dürüstlük her karakterde bulunmaz dürüstlük kaybettirmez aksine yanlış insanları secmememize sebeb sunar dürüstlük hep kazanın...

0|0
    0|0
  • Kötü insanlarda dürüstlük merhamet masumluk duygu olmadığı için ve en önemlisi insanlıktan yoksun oldukları için 😐

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Çünkü insanoğlu alışmış köpek gibi muamele görmeye, iyi birini görünce vücut ters tepiyor, Bunda bir iş var diyor.

0|2
    0|0
  • Bu zamanda dürüstlük beş para etmediği için maalesef 😒

0|2
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2544
  • Dürüst olduğun için kaybetmezsin. Dürüst olmak zordur bir kere. Ama hem kendine hem başkasına dürüst olmayı bir kez başardı mı, ondan sonra her şey çok kolay. İyi olmak saf olmak da değildir ayrıca. İyi olmak vicdanına göre doğrusunu yapmaktır. Zararsız olmayın, iyi olun.

0|0
    0|0
  • Bende tam aksini düşünüyorum. Baktığımız zaman dürüst olan insanlar her zaman mutlu ve herkes tarafından sevilirler. mesela yalancı düzenbaz biriyle mi veya dürüst güvenilir sözünde duran arkadaş mı tercihiniz olur. Evet çevremizde bu tarz insan çok az ve bu yüzden de dürüst insan daha özel olur benim için 😊👍

0|0
    0|0
  • Dışarıdan bakarsak öyle görünür ama bu imtihan dünyasında Allah doğrular ile birliktedir. O'nun adaletine sığınırsak dürüst olmamızdan kaybediyor gibi dursak da elbet kazanacağımız sağlam gönüller de olur.
    Dürüst olmayan kendi kaybeder. Çünkü bir gün mutlaka duvara tosyalacaktır ve her insan yaşattığını yaşadıktan sonra ölecektir.
    Can kırıklarımız hepimizin var, ama halis niyetimiz varsa gerisi önemli değil...

0|3
    0|0
  • yanlış insanları seçtikleri için, veya herkesi kendileri gibi zannettikleri içindir genelde. iyi niyetli yaklaşırlar herkese karşılarındaki kişi havaya girer, bu iyi niyeti kullanır genelde. hem bir laf vardır ne yazık ki deveye diken insana s... derler. yani iyi niyet çok kolay suistimal edilir hele ki bu devirde.

0|0
    0|0
  • Dürüs insanlar iyi niyetli olduğu ve yalan söylemediği için kaybeder. Hata yaptığında ya da karşısındaki insan hakkında düşüncelerini doğru aktardığı için. Aslında yalan söylese ve gerçek düşünceleri yerine karşısındaki insanın duymak istediği şekilde konuşsa kaybetmeyecektir. Ama aslında kaybedecektir. 😉

0|0
    0|0
  • Nerde kaybediyor ya aksine kazanıyorlar
    Eğer kaybediyor derseniz kötülere göre kaybediyor oysa kazanan asıl onlar en azından hayatındaki
    Kötüleri çıkarır

0|0
    0|0
  • İnsanları üzmeyi severler ve dürüst insanların zeki olduğunu unutup kullanmak isterler alsında dürüst insanlar bunların farkında olsalar bile çaktırmazlar budur işte fark.

0|1
    0|0
  • Dürüst ve iyi insanlar her zaman kazanır sadece kötüler için kaybetmiş görünürler..

1|0
    0|0
  • Dürüst insanlar dedikleri gibi her zaman kaybederler sadece kendilerini avuturlar Ben kaybetmedim diye.. bu bizzat denenmiş ispatlanmış kimse kendini kandırmasın boşu boşuna 😉

0|0
    0|0
  • Ben kaybetsem de farketmez. Ben karşımdaki için değil iyilik adına yaparım... Zaten Rabbine nankörlük yapan bana mı sadık olacak. Peh...

0|0
    0|0
  • Dürüst insanlar her zaman kaybedecek. Her zaman. Kazanmış gibi gorunse de yalan.

0|0
    0|0
  • Ben de bilmiyorum fotodaki filmin adı ne bu arada 😃

0|0
    0|0
  • İki yol var ya dünyada cefaya talip olacaksın ya da sefaya

0|0
    0|0
  • aslında kaybeden hep kötüler bunu zamanla anlayır insan iyiler kaybetmiyor belki anlık kaybediyor görünüyor ama zamanla doğruyu herkes anlıyor

0|0
    0|0
  • Dürüst olmak bana bir servete mal oldu. Bu sebeple artık dürüst değilim. Aldatırım kandırırım ve bu zerre umrumda olmaz. Beni degil hayatı suçlayın.

0|0
    0|0
  • Birşey kaybettikleri yok ne güzel işte kurtuluyor onlardan.

1|0
    0|0
  • Baştan kaybetmek iyidir. Sonradan kaybetmek daha acı olur

0|0
    0|0
  • Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye boşuna dememişler

0|0
    0|0
  • buda meşhur yalan kim iyi ki kardeşim bu dünyada sen asıl iyiyim diyenden kork bir kaybeden varsa parasız fakirler kaybeder

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlar kendilerini hoşnıt edecek yalanları bekler karşı taragtan

0|0
    0|0
  • Çünkü iyiler iyi düşünüyor kötüler kötü.. cok basit bir cevap!

0|0
    0|0
  • İyi olmak kötü bişeymiş aslında. Artık içimdeki şeytanın ensesindeyim.

0|0
    0|0
  • tercihi bu yönde yalanlarla onursuz kazanacagına dürüstçe kaybeder

0|0
    0|0
  • Gerçekler acıdır insanın canını yakar. Bu yüzden gerçeklerden kaçarlar.

0|0
    0|0
  • Biz elbet kazanırız, kazandığını zannedenin kaybettiğini bilmemesi daha acı

0|0
    0|0
  • Çünkü insanların dürüstlüğe ve dürüst insanlara tahammülü yok herkes fırıldak herkes numaracı

0|1
    0|0
  • Dürüst olup kaybetmek
    Yalan söyleyip utanmaktan iyidir.
    Yazın bu sözü yazın 😊

0|0
    0|0
  • çünkü dürüstlük birilerine batar..
    ve sürekli senin üzerine oynarlar..

0|0
    0|0
  • Dürüst insan kaybetmez sadece dürüst üzerinden geçinendir kaybeden taraf🤔👍

0|0
    0|0
  • İyi niyetliyiz dürüstüz ve ne yazık ki insanlad zayıf gördüğüne saldırır

0|0
    0|0
  • Bu biraz göreceli ama sıkıcı buluyorlar genelde

0|0
    0|0
  • Deve diken misali çünkü insanlar

0|2
    0|0
  • deveye diken insanı s*ken yaranır aga

0|0
    0|0
  • Doğruları söyledikleri ve dürüst oldukları için.

0|0
    0|0
  • Malesef öyle oluyor

0|0
    0|0
  • Dürüst olmayın yalan söyleyin

0|0
    0|0
  • Yalan Dünyanın Yalan insanları yüzünden

0|0
    0|0
  • Kimse dürüstlüğe bakmıyor
    #emre00

2|0
    0|0
  • Karşılaştıkları insanlar düzgün değil yanlış çünkü

0|0
    0|0
  • Iylikten. Herkesi kendi gibi sandigi icin.

0|0
    0|0
  • Kötüler iyileri kullanır

0|0
    0|0
  • Dünya kanunu

0|0
    0|0
  • Dünyanın adaleti böyle..

0|0
    0|0
  • İyi olduğumuz için sebebi yok

0|0
    0|0
  • Malesef demekten başka ne denilir. Malesef.

0|0
    0|0
  • Aksini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İyiliğin suistimal edildiği için...

0|0
    0|0
  • suistimal edildikleri için...

0|0
    0|0
  • Çünkü onlar kuralına göre oynar.