Tesetturluyum açılmak istiyorum?

13 yasimdan beri kapaliyim (7-8 yıldır ) bı kaç aydır içimde açılmak var günahını vs biliyorum ama içimdeki şeye engel olamıyorum ayrıca bununla ailem de üzülecek sizce ne yapmalıyım. ayrica bir süredir bunalimdayim bu durumu daha da zorlaştırıyor konuştuğum kişiler ya tamamen karşı ya sürekli işin günah boyutundan bahsediyorlar objektif bir bakış lazım yardımcı olur musunuz

0|1
519

En İyi Erkek Görüşü

• Bu dünya ya bir daha gelemeyeceğin gibi zamanıda geriye alamayacaksın gençsin çevren çoğu kişi dar pantolon vicut hatlarını gösteren kıyafetler giyiyor seninde hakkın herşey içinden gelen sesi dinle kimseyi senin hayatın ilgilendirmez bana sorarsan bunlara takılma bak keyfine kimse ne sevabına ne günahına ortak değil

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Acil bence sana kucuklukten beri baski uygulanmis gibi acik olmak dine de engel degil farkli yorumlamalari var benim teyzem acik ve gordugum en iyi musluman odur hem başörtüsü bana gore kadinlar icin 2. sinif algisi yaratıyor zaten kapananlar da korkuyla yetistirildigi icin kapanıyor cogunlukla

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

418
  • Sana günah onlara değil mi. Kimse iğne çuvaldız ilişkisini yapmayıp ahkam kesmeye gelince maşallah ötüyorlar. Sen dinleme onları. Tesettür olayının yerine getiremeyeceğini düşünüyorsan başını aç derim. Önemli olan kalbinin kapalı olması.

0|0
    0|0
  • Burdaklerden nasıl bir mantıklı cevap bekliyorsun? Çoğu açıl rahat ol özgürsün sana günah kime ne zorla olmaz cart curt diyecek?
    Seninde bunları okuyunca nefsin rahatlicak dahada cesaret gelicek..
    Benim ise hiç bir Yorumum yok.

0|1
    0|0
    • Sen başını kapat dudakları botokslat buruna tak halkayı bencede sen yorum yapma

• aslında bu durum bizim kültürümüzde dayatma ile yaptırılıyor, aksine belli bir yaşa kadar karışmayıp, o yaşdan itibaren kapanmasını istiyorsa da günahını sevabını anlatıp, ona göre kişinin kendi insiyatifine bırakılması gerekirken, toplumumuzun coğu dayatma ile kapatılıyor

0|0
    0|0
  • Nekadar objektif olursa olsun seni tatmin etmez
    Evvela bunu kendine sor sebeplerini bul
    Dini hir yaşantımı?
    Yoksa istediğim gibi bir yaşantımı?
    İstediğine önce karar ver

0|0
    0|0
  • Selam bak konuya Dirik giricem şimdi şöyle dinde kapanmak yok bunu bil örtünme konusu çok farklı bir konu bunu istersen konuşuruz fakat buradan olmaz şimdi bir sürü beyinsiz araya girer

0|0
    1|0
  • Objektif tarafından bahsedeyim.

-Zaten niyetinde ve kendi içinde kapanma arzusu yoksa, kapanma amacına ve kapanma sebebini çelişkiye düşürecek bir durumun varsa, zaten onu takmak için takmış olursun sadece.
    Yani, baskıyla kapanan ancak içten içe açılmayı arzulayan birisi, bana kalırsa açık birisinden farklı değildir...

Zaten kapalı olup, sonradan açılma işi sizin için bizim toplumda ağır bir sorumluluk diyebiliriz.
    Bir müddet önyargılara, dedikodulara ve tepkilere göğüs gerip, sabır göstereceksiniz. Zaman geçtikçe insanlar durumunuza alıştığı zaman bu sesler teker teker azalacak.

Ailenize gelecek olursak, e doğrudan etkilenecekleri için bunu göze alacaksın, sonuçta insanlarla onlar muhatap olacak, onlarda psikolojik olarak sıkıntı yaşayacak ama gelip geçici.

Geleceği belirleyen sensin.

cut.

0|0
    0|0
  • İçinden ne geliyorsa öyle yap o ne der bu ne der siye de üzülme gerek yok.

0|0
    0|0
  • Neden açılmak istiyorsun ilgimi istiyorsun dikkatleri üzerinemi çekmek istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Nasıl mutlu olacaksan ne istiyorsan onu yap kendini kısıtlama derim ben

0|0
    0|0
  • Kardeşim zaten berbat bir zamandayız kıyamet çok yakın açılıp öbür dünyanı mahvetme Allah seni sınıyor biraz dahasabır et iyi düşün

0|0
    0|0
  • bu senin bedenin. kim laf söylerse dik dur. kapat çenelerini.

0|0
    0|0
  • İçindeki düşünce nedir ki açılma isteğinin sebebi ne 🙄

0|0
    0|0
  • bir dk durum farklı oldu şimdi bunalim sebebin nedir?

0|0
    0|0
  • Yaşamak istedin gibi yaşa nasıl rahat edersen ama unutma ki müslüman bayansan efendice kapalı ol

0|0
    0|0
  • içinde açılma tabularini yikma arzusu olabilir özgürsün

0|0
    0|0
  • tabi günah ama eğer mutsuzsan böyle devam etmez takma kimseyi konuş ailenle anlat durumu

0|0
    0|0
  • Dünyaya bir kere geliyorsun ona göre karar ver

0|0
    0|0
  • açıl

0|0
    0|0
  • Karar senin kararın özgür bir insansın.

0|0
    0|0
  • kiyamam sana yaaa zorlami kapattilar seni

0|0
    0|0
  • Kapalılarla ilgili merak ettiğim şeyler var

0|0
    0|0
  • baskıyla takıyorsan zaten tesettürlü sayılmazsın ama kapalı birinin açılması hiç bir çevrede hoş karşılanmaz en elit çevrede bile samimiyetsizlikle eleştirilirsin

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...